Jak dobrać oświetlenie do wnętrza – barwa światła
Jak dobrać oświetlenie do wnętrza – barwa światła

Jak dobrać oświetlenie do wnętrza – barwa światła

Światło sztuczne ma na celu oświetlenie wnętrza w przyjemny dla oka sposób. Przyjmuje się, że powinno być ono przede wszystkim odpowiedniej barwy, a punkty świetlne muszą być dostosowane do funkcji, które będą pełnić. Najlepiej przygotować konkretny projekt oświetlenia we współpracy z doświadczonym projektantem.

Dzięki projektowi, będziemy wiedzieć jak zaplanować odpowiednie oświetlenie:

  • salonu
  • łazienki
  • ogrodu
  • kuchni

Pozwoli to nam na wprowadzenie albo mocnego oświetlenia do pracy, bądź stworzy romantyczny nastrój podczas oglądania seansu filmowego.

 

Barwa światła ma znaczenie

Często zdarza się, że wchodzimy do pomieszczenia i czujemy się nieswojo, odpowiadać za to może właśnie światło, a dokładniej jego barwa. Dla niektórych zbyt chłodne lub mocne tony mogą być po prostu drażniące. Architekci światła oferują różne odcienie w barwach od ciepłej do chłodnej, liczone w Kelvinach (K).

  • Barwa neutralna biała – jak sama nazwa wskazuje jest najbardziej optymalna i zazwyczaj nie męczy oka, dlatego sprawdzi się w wielu miejscach. Jego wartości to od 4000K do 5000K.
  • Barwa chłodna biała – daje niebieskawe światło, a jej moc oznaczana się wartościami powyżej 5300K.
  • Barwa ciepła biała – jest najbardziej przytulna, ponieważ jej barwa przypomina płomień świeczki. Na opakowaniu znaleźć można warto poniżej 3300K.

Wszystkie elementy wchodzące w skład oświetlenia wewnętrznego muszą być precyzyjnie dopasowane do wielkości wnętrza, jego przeznaczenia oraz indywidualnych preferencji osób tam przebywających. Inaczej będzie ono wyglądało w sypialni i w kuchni, czy w salonie. Do tego, często w firmach wykorzystuje się głównie światło ledowe. Warto na wstępie zapoznać się z projektem, zanim uwzględni się poszczególne elementy oświetlenia takie jak lampy wewnętrzne.

 

W naszym sklepie znajdziesz zarówno żarówki, taśmy led i lampy o różnych barwach światła.

Warto również odwiedzić nasz sklep lampynaszyne.pl w którym znajdziesz dedykowane lampy na szynę.
Stworzyliśmy sklep oferujący oświetlenie na szynie do każdego pomieszczenia - w szczególności salonów, łazienek oraz sklepów i galerii handlowych.

 

 

 

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl