Oprawy led - czy warto zainwestować ?

Bardzo często spotykamy się z pytaniami: "co mi da wymiana tej starej oprawy na oprawę led ?" albo "ta lampa led jest przecież taka droga, mogę wydać znacznie mniej na wymianę jedynie żarówki sodowej lub tradycyjnej".

Poniżej kilka naszych przemyśleń dotyczących źródła LED, liczymy że zachęcą Państwa do przemyśleń.

Po pierwsze - ogromna efektywność

Dioda LED jest najbardziej energooszczędnym źródłem światła jakie do tej pory odkryto, wydajesz pieniądze jednorazowo, a w późniejszym czasie trafiają one z powrotem do Twojej kieszeni jako ekwiwalent tego co musiałbyś zapłacić dostawcy energii, jest udowodnione, że dioda led zużywa około 8-krotnie mniej energii niż tradycyjne źródło światła. Energia, która przekształca się w światło widzialne przez człowieka to przedział od 80% do ponad 90% - bardzo dużo, prawda?

Nie możemy pominąć także tego, iż świat staje się coraz bardziej nastawiony na ekologię - źródło led - bez rtęci, bez innych metali niebezpiecznych, więc co ? sama ekologia, przyjazna dla środowiska.

Aaa no tak ! Trwałość LED, najważniejsze przecież!

Czyż nie znudziło Wam się ciągłe wymienianie tradycyjnych żarówek oraz nerwy z tym związane - koszty, czas (ten czas w dzisiejszych czasach bardzo cenny) - nie dość że trzeba pojechać, kupić, często pożyczyć drabinę oraz zdenerwować się kilkukrotnie przy tym! 

Kup proszę raz żarówkę LED i zapomnij o tym problemie. Źródło światła LED charakteryzuje się czasem świecenia około 50000 godzin, 25 razy dłużej niż tradycyjna żarówka.

Jakiś kolor do wyboru ? Oczywiście!

Moduły z oprawami LED dostępne na rynku gwarantują niemalże każdy kolor jaki tylko ktoś sobie wymarzy.

Następne przemyślenie - założymy się iż, nie raz halogen tradycyjny oparzył Cię, prawda? 

Wynika to z jego ogromnej emisji ciepła. Przy oprawie LED o tym zapominamy, także mogą być stosowane w miejscach czułych na promieniowanie cieplne.

A szybkość załączania?

Nie denerwuje Cię gdy zwykła, tradycyjna żarówka swój maksymalny strumień świetlny osiąga po dłuuugim czasie?

Źródło światła LED maksymalny czas załączenia ma tak krótki, że nie jest nawet zauważalny dla oka. Wydaje nam się że jest to duży pozytyw dla tego jakże wychwalanego "LED'a". Ogromny plus.

To tylko kilka poruszonych wątków które świadczą o pozytywnym wpływie technologii LED na ciągle rozwijający się świat i ludzi.

Jako specjaliści od tego, myślimy że nie ma się nad czym zastanawiać. Warto inwestować w oświetlenie LED.

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl