Nowoczesne oświetlenie biurowe - jak dobrać i spełnić normy?

Oświetlenie biurowe jest bardzo ważnym aspektem. Każdy z nas w pracy spędza średnio 8 godzin dziennie, co stanowi praktycznie większość naszego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby wielogodzinna praca biurowa przebiegała w odpowiednich dla wzroku warunkach. Biuro – zaliczane jest do pomieszczeń pracy stałej i podlega ścisłym normom oświetlenia. Szybsze zmęczenie, bóle głowy, zaczerwienienie powiek i spojówek, pogorszenie samopoczucia, zwiększenie wypadkowości, obniżenie wydajności pracy to najczęstsze dolegliwości spowodowane niewłaściwym oświetleniem przestrzeni biurowych. Każdy pracodawca zgodnie z art. 207, ust. 2 Kodeksu pracy zobowiązany jest chronić zdrowie i życie pracowników poprzez zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, przy wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Oświetlenie LED jest jednym z elementów składających się na wysoki standard komfortu pracy. Zgodny z wytycznymi dobór światła przekłada się na wygodę widzenia pracownika, co korzystnie wpływa na wydajność i efektywność działań, jego samopoczucie i nastawienie do pracy.

czytaj całość »
Jakie żarówki led wybrać do domu.

Uniwersalne lampy LED do każdego pomieszczenia w domu sprawdzą się zarówno w salonie, jak również w kuchni, sypialni i łazience. Ich wytrzymałość oraz wysoka energooszczędność sprawiają, że po zainstalowaniu mogą świecić nawet przez kilkadziesiąt lat bez konieczności wymiany. 

Dobre żarówki LED to gwarancja wysokiej jakości światła, które nie podrażnia oczu, dlatego lampy LED mogą znaleźć się również w pokoju dziecięcym.

czytaj całość »
Taśmy LED do oświetlenia biurka - Pomysł na oświetlenie dla graczy

Taśmy LED RGB : Oświetlenie biurka  - pomysł na wykorzystanie ! 

Wakacje 2020 - CZAS START! 

Dzisiaj chcieliśmy Wam zaproponować proste rozwiązanie, które urozmaici przestrzeń przy Waszym biurku.
Pomysł jest już zapewne znany szczególnie wśród graczy, którzy wykorzystują taśmy LED do swoich biurek gamingowych i tym sposobem uzyskują bardzo ciekawy efekt szczególnie wieczorami! 

Jak mogliście już przeczytać na naszym blogu w sklepie wroLED możecie nabyć taśmy LED jednokolorowe (mono) i wielokolorowe (RGB / RGBW). - jeśli chcesz wiedzieć więcej o różnicach pomiędzy tasmą RGB a RGBW przejdź tutaj.

 

 

czytaj całość »
Jak łączyć taśmy LED - szeregowo czy równolegle?

Łączenie taśm LED ze sobą może odbywać się na dwa różne sposoby. Pod względem aranżacyjnym obydwa mają rację bytu, ale od strony technicznej sprawdza się w zasadzie tylko jeden z nich. Jak zatem połączyć ze sobą poszczególne taśmy LED i jakimi konsekwencjami może to grozić?

czytaj całość »
Girlanda świetlna ogrodowa - idealny wybór oświetlenia!

Oświetlenie do Twojego ogrodu ! Girlanda świetlna ogrodowa w sklepie wroLED! Wiosna/lato 2020 Sezon letni 2020 w pełni chociaż dla wielu osób jest on inny jak ten na przykład rok temu. W tym roku ze względu na panującą sytuację na świecie wiele osób zostało zmuszonych do pozostania w domach. W tym roku, jak chyba nigdy wcześniej , szczęśliwcami są te osoby, które mają własny przydomowy ogródek. Co roku dbamy o to, aby wieczory w naszym ogrodzie były przyjemne - jednak w tym roku staramy się o wiele bardziej. 

czytaj całość »
Sterowanie siłownikiem elektrycznym do bram - Poradnik

Nadeszła wiosna, prace na  ogrodach i przed naszymi domami ponownie ruszyły. Już od  pierwszego słonecznego dnia, w naszej firmie pojawiło się wiele osób zainteresowanych siłownikami do bram, okien i innych zastosowań. Wielu z Was dzwoni do nas i zadaje pytania typu, jak przebiega sterowanie siłownikiem elektrycznym 12/24V.

W tym artykule, krótko chcemy Wam zaprezentować możliwości sterowania siłownikami elektrycznymi. Naturalnie wszystkie produkty, które zaprezentujemy w poniższym artykule znajdziecie również w naszym sklepie wroLED.

 siłownik elektryczny

czytaj całość »
Oświetlenie magazynu LED - jak prawidłowo dobrać?

Planując modernizację lub budowę magazynu czy hali produkcyjnej, nie można lekceważyć zagadnienia, jakim jest prawidłowe oświetlenie magazynowe. Wysokie konstrukcje i wąskie przejścia między regałami w magazynach jak i wielkopowierzchniowe hale produkcyjne wymagają specjalnego oświetlenia LED szczególnie, że w większości takich miejsc nie ma dostępu do światła naturalnego. W tym artykule przedstawimy jak podejść do tej kwestii, by zmaksymalizować wydajność zakładu i przede wszystkim zminimalizować koszty energii elektrycznej.

czytaj całość »
Jakie oświetlenie do kuchni? Wybierz energooszczędne ledy!

Kiedy staniemy się posiadaczami wymarzonego mieszkania lub domu często dopada nas dylemat dotyczący urządzenia wszystkich pomieszczeń. Stajemy przed trudnym wyborem podczas dobierania odpowiednich mebli, sprzętów, a także oświetlenia. Często zdarza się, że to właśnie kuchnia jest pomieszczeniem, które spędza nam sen z powiek. W końcu ma być to projekt na lata, funkcjonalny, a zarazem utrzymany w naszym guście. Oprócz pojemnych szafek i stylowych blatów ważnym aspektem kuchennej aranżacji jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. Jakie oświetlenie do małej i dużej kuchni wybrać oraz jak je rozmieścić?

czytaj całość »
Jakie oświetlenie do pokoju dziennego - co do salonu?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach czy mieszkaniach i z racji swoich wielu funkcji - wypoczynkowej, reprezentacyjnej, gościnnej itp. wymaga odpowiedniego oświetlenia sztucznym światłem. Nie zawsze mamy możliwość, aby tak zaprojektować to pomieszczenie, by ilość naturalnego światła dawała domownikom poczucie komfortu. Dlatego też bez dobrze rozplanowanego światła sztucznego obejść się nie może. Tym bardziej, że spełnia ono w równym stopniu funkcję użytkową i dekoracyjną. Buduje specyficzny nastrój, pozwala wyeksponować dekoracje. Oczywiście wybór oświetlenia do pokoju dziennego może przysporzyć wielu problemów, stąd podpowiadamy kilka wskazówek jak sobie z nimi poradzić.

czytaj całość »
Oświetlenie w miejscu pracy - jakie normy oświetleniowe?

Każde miejsce pracy, w którym pracują ludzie, powinno być oświetlone w taki sposób, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo oraz komfort widzenia przestrzegając wszelkich norm. Jako, że warunki oświetleniowe znacząco wpływają na efektywność pracy i komfort pracowników, znalezienie właściwych parametrów dla oświetlenia każdego pojedynczego stanowiska pracy jest obowiązkiem pracodawcy określonym w Kodeksie pracy. Oświetlenie stanowiska w miejscu pracy to jedno z najważniejszych zagadnień w kwestii planowania rozkładu budynków biurowych i przemysłowych, w których praca wymaga zastosowania oświetlenia elektrycznego. W tym poradniku przybliżymy kwestię odpowiedniego dostosowania natężenia oświetlenia w miejscu pracy. Jakie normy oświetleniowe są wymagane w zależności od wykonywanej pracy?

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED najlepiej wybrać?

Projektując oświetlenie LED w domu czy mieszkaniu powinniśmy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze aspekty: użytkowy i ekonomiczny, które znacznie przyczyniają się do komfortu w naszym życiu. Bo przecież chodzi o to, żeby było jasno i oszczędnie. Jak to zrobić? Jak najlepiej wybrać oświetlenie LED - podpowiemy w tym artykule. W trakcie aranżacji wnętrza ogromną wagę przywiązujemy do kolorów ścian, typu mebli itp. Jak się jednak okazuje kluczowym elementem dla poczucia komfortu w samodzielnie zaprojektowanych czterech kątach jest oświetlenie, które często zostaje pominięte. Lecz to ono wpływa na nasz nastrój, dyktuje rytm dnia, pobudza lub usypia. Wybierając oświetlenie i wykorzystując do tego produkty LED oferowane przez rynek, powinniśmy zwrócić uwagę na ich moc świetlną, czyli ile lumenów otrzymamy na metr kwadratowy.

czytaj całość »
Podręcznik łączenia Blebox z Google Home

Jak połączyć moduły Blebox z Asystentem Google Home? 

Na naszym kanale YouTube oraz profilu facebook pokazywaliśmy Wam możliwości jakie daje połączenie asystenta Google z modułami Blebox

Wiele osób z którymi rozmawialiśmy fantastycznie poradziło sobie z synchronizacją Google z Blebox, ale są i tacy, którzy potrzebowali nieco więcej informacji. 

Połączenie modułów Blebox z asystentem Google daje nam m.in możliwość sterowania głosowego przy wykorzystaniu aplikacji na smartfonie. 

Chociaż w naszej opinii algorytm Google potrzebuje jeszcze trochę się "nauczyć" to warto już dzisiaj przetestować to wyjątkowe rozwiązanie. 

W tym artykule, dzięki firmie Blebox zobrazujemy Wam proces konfiguracji modułów Blebox z asystentem Google. 

Niżej znajdziecie instrukcję wizualną z opisami wg. której możecie przeprowadzić proces dodawania modułów Blebox do Google Home. 

instrukcja instalacji google home blebox

 

czytaj całość »
Jaki naświetlacz LED wybrać? Poradnik

Naświetlacze LED stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych halogenów oświetleniowych. Wyglądem naświetlacze LED przypominają klasyczne lampy halogenowe jednak wyróżniają się znacznie niższym od nich zużyciem energii elektrycznej oraz kilkukrotnie dłuższą żywotnością.

Szeroka gama dostępnych na rynku produktów sprawia, iż wybór naświetlacza może przysporzyć problemów dla przyszłego użytkownika.

W tym poradniku postaramy się przybliżyć temat naświetlaczy LED oraz podpowiemy jak wybrać najbardziej optymalny do Waszych potrzeb produkt.

czytaj całość »
Oświetlenie dekoracyjne domu, sklepu i lokalu - nowe możliwości!

Nowoczesna technologia LED całkowicie odmieniła branżę oświetleniową. Szerokie spektrum zastosowania tej techniki umożliwia tworzenie niesamowitych aranżacji, które są funkcjonalne i estetyczne. Rozwój tej technologii przyczynił się także do powstania sytemu RGB i RGBW. Dzięki niemu oświetlenie przestrzeni nabrało całkowicie innego znaczenia.

Oświetlenie dekoracyjne domu jest ważnym elementem aranżacji wnętrz. Jego głównym zadaniem jest wprowadzenie odpowiedniego klimatu w pomieszczeniach czy też podkreślenie znaczenia innych elementów, niemniej warto zadbać o to by takie oświetlenie było praktyczne i funkcjonalne - tutaj idealnym rozwiązaniem okazują się być taśmy LED RGB oraz RGBW LED.

Taśmy RGB i RGBW LED umożliwiają uzyskanie różnych kolorów światła od tych podstawowych czyli czerwonego, zielonego i niebieskiego, poprzez barwy jakie możemy uzyskać z ich zmieszania. Zaletą taśm RGBW jest natomiast fakt, że poza diodami o wymienionych wyżej podstawowych kolorach posiadają one także diody białe o różnej barwie, co sprawia, że możemy za pomocą jednego paska uzyskać zarówno dekoracyjne podświetlenie kolorowe, jak i funkcjonalne oświetlenie dodatkowe.

czytaj całość »
Inteligentne podświetlenie LED TV na ścianie taśmą LED - zrób to sam!

W codziennym pędzie czasu spotykamy się z wieloma rozwiązaniami oświetleniowymi, które znacznie ułatwiają nam nasze życie. Na uwagę zasługuje podświetlenie telewizora, a dokładnie taśma LED za telewizorem, która od dłuższego czasu jest prawdziwym trendem.

Podświetlenie telewizora od tyłu na ścianie jest bardzo istotne dla wzroku, zwłaszcza, gdy siedzimy w półmroku, kiedy główne oświetlenie pokoju jest zgaszone, a telewizor emituje intensywne ilości światła, tym samym męcząc nasze oczy.

Oczywiście rynek oferuje nam modele z podświetleniem LED w TV, ale czy warto generować dodatkowe koszty i zamieniać działający telewizor na nowy, tylko dlatego, że ma wbudowane podświetlenie LED? - oczywiście, że jest to nieopłacalne.

Co zatem możemy zrobić? W bardzo prosty sposób założyć samemu takie oświetlenie LED, wystarczy kilka prostych kroków!

czytaj całość »
Oprawy oświetleniowe - jak zastąpić tradycyjną świetlówkę źródłem T8 LED

Szerokie zainteresowanie technologią LED doprowadziło do zrodzenia się potrzeby na dostosowywanie tradycyjnych opraw oświetleniowych do specyfiki źródeł LED. Inwestorzy, wykonawcy oraz osoby odpowiedzialne za konserwację oświetlenia poszukują informacji, jak prosto mogą zmienić swoje energochłonne instalacje na cuda nowoczesnej techniki oświetleniowej. W tym artykule podpowiemy jak zamienić tradycyjne jarzeniówki na świetlówki LED.

Na samym początku modernizacji przestarzałego oświetlenia musimy zastanowić się nad wyborem pomiędzy źródłami LED zasilanymi z dwóch stron, a tymi w których fazę i przewód neutralny podłączymy z jednej strony. Zatem nasuwa się pytanie, jak przejść z modelu tradycyjnego na LED i jak podłączyć świetlówkę LED?

czytaj całość »
Oświetlenie LED a tradycyjne żarówki

Tradycyjna żarówka już od dłuższego czasu staje się coraz mniej popularna, na sklepowych półkach produkty te zostały zamienione na nowoczesne, energooszczędne i tańsze w użytkowaniu modele LED. Użytkownicy zadają sobie pytanie - żarówka LED czy zwykła? I coraz częściej decydują się na skorzystanie z żarówek LED, ale czy wiedzą jak ona działa? Przeczytaj poniższy wpis i zapoznaj się z różnicami występującymi pomiędzy żarówką LED, a żarówką tradycyjną.

czytaj całość »
wLightBox - nowe możliwości sterownika kolorowego oświetlenia LED RGBW

sterownik rgbw wlightbox

Blebox wprowadza nowe moduły, jednak nie zapomina o sterownikach, które są z nami już od bardzo dawna! 

Przykładem może być sterownik oświetlenia LED RGBW - wLightBox ! Moduł pozwala na sterowanie np. Taśmami LED emitującymi różne barwy światła z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu smartfonów. 

Teraz oprócz możliwości zmiany barw i wykorzystania standardowych efektów takich jak ściemnianie, “Policja”, “Relaks”, “Stroboskop” itp możemy tworzyć NOWE, WŁASNE EFEKTY! Ale oczywiście to nie wszystko!  - Poznajmy nowe funkcje już teraz! 

 

czytaj całość »
Jaką taśmę LED wybrać? Sprawdzamy jej zastosowanie

Powszechnie wiadomo, że produkty wykonane w technologii LED są najpopularniejszą formą oświetlenia różnego typu pomieszczeń. Spośród szerokiego asortymentu naszego sklepu na szczególną uwagę zasługują taśmy LED. Jest to produkt oświetleniowy, który cieszy się bardzo dużą popularnością z uwagi na szeroki wachlarz zastosowań oraz prostotę montażu. Zdarza się jednak, że sięgamy po produkty nieodpowiednio dopasowane do wybranej przestrzeni, dlatego w tym artykule podpowiemy jak odpowiednio wybrać taśmę LED do swoich potrzeb.

czytaj całość »
Co to jest barwa światła i temperatura barwowa w produktach LED?

Przeglądając asortyment naszego sklepu czy wędrując między półkami w marketach budowlanych pewnie zastanawiasz się czym jest temperatura barwowa? I jak odpowiednio dostosować barwę światła do swoich potrzeb. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć ten temat i wytłumaczyć różnicę między temperaturami barwowymi i barwami światła.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl