Jaką barwę światła zastosować w biurze?
Jaką barwę światła zastosować w biurze?

Czynnikami które wpływają na skupienie, komfort czy produktywność pracownika jest nie tylko sposób w jaki wyposażymy biuro lecz także rodzaj światła jakie zastosujemy. Barwa oświetlenia oraz jego natężenie wywiera duży wpływ na to jak się czujemy w biurze. Źle dobrane oświetlenie może powodować nadmierne męczenie oczu, mogą wystąpić również problemy z widzeniem.

W tym wpisie odpowiemy na pytanie - jak wybrać oświetlenie do biura?

czytaj całość »
Oświetlenie ogrodowe - co wybrać?
Oświetlenie ogrodowe - co wybrać?

Odpowiednio dobrane oświetlenie LED jest bardzo ważne nie tylko w przypadku domu czy mieszkania. Powinniśmy postarać się również o właściwe oświetlenie w ogrodzie lub na tarasie. Wpływa to zarówno na komfort korzystania i spędzania czasu w ogrodzie, jak i na efekty wizualne oraz estetyczne. Jeżeli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, zadbaj o dobranie właściwego oświetlenia.

czytaj całość »
Jak dobrać oświetlenie do wnętrza – barwa światła
Jak dobrać oświetlenie do wnętrza – barwa światła

Światło sztuczne ma na celu oświetlenie wnętrza w przyjemny dla oka sposób. Przyjmuje się, że powinno być ono przede wszystkim odpowiedniej barwy, a punkty świetlne muszą być dostosowane do funkcji, które będą pełnić. Najlepiej przygotować konkretny projekt oświetlenia we współpracy z doświadczonym projektantem.

czytaj całość »
Jak oświetlić salon?
Jak oświetlić salon?

Planujesz zakup lub remont nowego domu bądź mieszkania i nie wiesz, na jakie oświetlenie salonu się zdecydować? Zapoznaj się z naszym wpisem, by dowiedzieć się więcej o popularnych trendach w oświetleniu wewnętrznym. Sprawdź, jakie lampy warto zakupić do salonu!

czytaj całość »
Nowoczesne oświetlenie biurowe - jak dobrać i spełnić normy?
Nowoczesne oświetlenie biurowe - jak dobrać i spełnić normy?

Oświetlenie biurowe jest bardzo ważnym aspektem. Każdy z nas w pracy spędza średnio 8 godzin dziennie, co stanowi praktycznie większość naszego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby wielogodzinna praca biurowa przebiegała w odpowiednich dla wzroku warunkach. Biuro – zaliczane jest do pomieszczeń pracy stałej i podlega ścisłym normom oświetlenia. Szybsze zmęczenie, bóle głowy, zaczerwienienie powiek i spojówek, pogorszenie samopoczucia, zwiększenie wypadkowości, obniżenie wydajności pracy to najczęstsze dolegliwości spowodowane niewłaściwym oświetleniem przestrzeni biurowych. Każdy pracodawca zgodnie z art. 207, ust. 2 Kodeksu pracy zobowiązany jest chronić zdrowie i życie pracowników poprzez zapewnienie im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, przy wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Oświetlenie LED jest jednym z elementów składających się na wysoki standard komfortu pracy. Zgodny z wytycznymi dobór światła przekłada się na wygodę widzenia pracownika, co korzystnie wpływa na wydajność i efektywność działań, jego samopoczucie i nastawienie do pracy.

czytaj całość »
Żarówki LED
Jakie żarówki led wybrać do domu.

Uniwersalne lampy LED do każdego pomieszczenia w domu sprawdzą się zarówno w salonie, jak również w kuchni, sypialni i łazience. Ich wytrzymałość oraz wysoka energooszczędność sprawiają, że po zainstalowaniu mogą świecić nawet przez kilkadziesiąt lat bez konieczności wymiany. 

Dobre żarówki LED to gwarancja wysokiej jakości światła, które nie podrażnia oczu, dlatego lampy LED mogą znaleźć się również w pokoju dziecięcym.

czytaj całość »
Taśmy LED do oświetlenia biurka - Pomysł na oświetlenie dla graczy
Taśmy LED do oświetlenia biurka - Pomysł na oświetlenie dla graczy

Taśmy LED RGB : Oświetlenie biurka  - pomysł na wykorzystanie ! 

Wakacje 2020 - CZAS START! 

Dzisiaj chcieliśmy Wam zaproponować proste rozwiązanie, które urozmaici przestrzeń przy Waszym biurku.
Pomysł jest już zapewne znany szczególnie wśród graczy, którzy wykorzystują taśmy LED do swoich biurek gamingowych i tym sposobem uzyskują bardzo ciekawy efekt szczególnie wieczorami! 

Jak mogliście już przeczytać na naszym blogu w sklepie wroLED możecie nabyć taśmy LED jednokolorowe (mono) i wielokolorowe (RGB / RGBW). - jeśli chcesz wiedzieć więcej o różnicach pomiędzy tasmą RGB a RGBW przejdź tutaj.

 

 

czytaj całość »
Jak łączyć taśmy LED - szeregowo czy równolegle?
Jak łączyć taśmy LED - szeregowo czy równolegle?

Łączenie taśm LED ze sobą może odbywać się na dwa różne sposoby. Pod względem aranżacyjnym obydwa mają rację bytu, ale od strony technicznej sprawdza się w zasadzie tylko jeden z nich. Jak zatem połączyć ze sobą poszczególne taśmy LED i jakimi konsekwencjami może to grozić?

czytaj całość »
Girlandy i lampy do ogrodu! Wiosna/Lato 2020
Girlanda świetlna ogrodowa - idealny wybór oświetlenia!

Oświetlenie do Twojego ogrodu ! Girlanda świetlna ogrodowa w sklepie wroLED! Wiosna/lato 2020 Sezon letni 2020 w pełni chociaż dla wielu osób jest on inny jak ten na przykład rok temu. W tym roku ze względu na panującą sytuację na świecie wiele osób zostało zmuszonych do pozostania w domach. W tym roku, jak chyba nigdy wcześniej , szczęśliwcami są te osoby, które mają własny przydomowy ogródek. Co roku dbamy o to, aby wieczory w naszym ogrodzie były przyjemne - jednak w tym roku staramy się o wiele bardziej. 

czytaj całość »
Sterowanie siłownikiem elektrycznym do bram - Poradnik

Nadeszła wiosna, prace na  ogrodach i przed naszymi domami ponownie ruszyły. Już od  pierwszego słonecznego dnia, w naszej firmie pojawiło się wiele osób zainteresowanych siłownikami do bram, okien i innych zastosowań. Wielu z Was dzwoni do nas i zadaje pytania typu, jak przebiega sterowanie siłownikiem elektrycznym 12/24V.

W tym artykule, krótko chcemy Wam zaprezentować możliwości sterowania siłownikami elektrycznymi. Naturalnie wszystkie produkty, które zaprezentujemy w poniższym artykule znajdziecie również w naszym sklepie wroLED.

 siłownik elektryczny

czytaj całość »
Oświetlenie magazynu LED - jak prawidłowo dobrać?
Oświetlenie magazynu LED - jak prawidłowo dobrać?

Planując modernizację lub budowę magazynu czy hali produkcyjnej, nie można lekceważyć zagadnienia, jakim jest prawidłowe oświetlenie magazynowe. Wysokie konstrukcje i wąskie przejścia między regałami w magazynach jak i wielkopowierzchniowe hale produkcyjne wymagają specjalnego oświetlenia LED szczególnie, że w większości takich miejsc nie ma dostępu do światła naturalnego. W tym artykule przedstawimy jak podejść do tej kwestii, by zmaksymalizować wydajność zakładu i przede wszystkim zminimalizować koszty energii elektrycznej.

czytaj całość »
Jakie oświetlenie do kuchni? Wybierz energooszczędne ledy!
Jakie oświetlenie do kuchni? Wybierz energooszczędne ledy!

Kiedy staniemy się posiadaczami wymarzonego mieszkania lub domu często dopada nas dylemat dotyczący urządzenia wszystkich pomieszczeń. Stajemy przed trudnym wyborem podczas dobierania odpowiednich mebli, sprzętów, a także oświetlenia. Często zdarza się, że to właśnie kuchnia jest pomieszczeniem, które spędza nam sen z powiek. W końcu ma być to projekt na lata, funkcjonalny, a zarazem utrzymany w naszym guście. Oprócz pojemnych szafek i stylowych blatów ważnym aspektem kuchennej aranżacji jest dobranie odpowiedniego oświetlenia. Jakie oświetlenie do małej i dużej kuchni wybrać oraz jak je rozmieścić?

czytaj całość »
Jakie oświetlenie do pokoju dziennego - co do salonu?
Jakie oświetlenie do pokoju dziennego - co do salonu?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach czy mieszkaniach i z racji swoich wielu funkcji - wypoczynkowej, reprezentacyjnej, gościnnej itp. wymaga odpowiedniego oświetlenia sztucznym światłem. Nie zawsze mamy możliwość, aby tak zaprojektować to pomieszczenie, by ilość naturalnego światła dawała domownikom poczucie komfortu. Dlatego też bez dobrze rozplanowanego światła sztucznego obejść się nie może. Tym bardziej, że spełnia ono w równym stopniu funkcję użytkową i dekoracyjną. Buduje specyficzny nastrój, pozwala wyeksponować dekoracje. Oczywiście wybór oświetlenia do pokoju dziennego może przysporzyć wielu problemów, stąd podpowiadamy kilka wskazówek jak sobie z nimi poradzić.

czytaj całość »
Oświetlenie w miejscu pracy - jakie normy oświetleniowe?
Oświetlenie w miejscu pracy - jakie normy oświetleniowe?

Każde miejsce pracy, w którym pracują ludzie, powinno być oświetlone w taki sposób, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo oraz komfort widzenia przestrzegając wszelkich norm. Jako, że warunki oświetleniowe znacząco wpływają na efektywność pracy i komfort pracowników, znalezienie właściwych parametrów dla oświetlenia każdego pojedynczego stanowiska pracy jest obowiązkiem pracodawcy określonym w Kodeksie pracy. Oświetlenie stanowiska w miejscu pracy to jedno z najważniejszych zagadnień w kwestii planowania rozkładu budynków biurowych i przemysłowych, w których praca wymaga zastosowania oświetlenia elektrycznego. W tym poradniku przybliżymy kwestię odpowiedniego dostosowania natężenia oświetlenia w miejscu pracy. Jakie normy oświetleniowe są wymagane w zależności od wykonywanej pracy?

czytaj całość »
Jakie oświetlenie LED najlepiej wybrać?
Jakie oświetlenie LED najlepiej wybrać?

Projektując oświetlenie LED w domu czy mieszkaniu powinniśmy wziąć pod uwagę dwa najważniejsze aspekty: użytkowy i ekonomiczny, które znacznie przyczyniają się do komfortu w naszym życiu. Bo przecież chodzi o to, żeby było jasno i oszczędnie. Jak to zrobić? Jak najlepiej wybrać oświetlenie LED - podpowiemy w tym artykule. W trakcie aranżacji wnętrza ogromną wagę przywiązujemy do kolorów ścian, typu mebli itp. Jak się jednak okazuje kluczowym elementem dla poczucia komfortu w samodzielnie zaprojektowanych czterech kątach jest oświetlenie, które często zostaje pominięte. Lecz to ono wpływa na nasz nastrój, dyktuje rytm dnia, pobudza lub usypia. Wybierając oświetlenie i wykorzystując do tego produkty LED oferowane przez rynek, powinniśmy zwrócić uwagę na ich moc świetlną, czyli ile lumenów otrzymamy na metr kwadratowy.

czytaj całość »
Podręcznik łączenia Blebox z Google Home

Jak połączyć moduły Blebox z Asystentem Google Home? 

Na naszym kanale YouTube oraz profilu facebook pokazywaliśmy Wam możliwości jakie daje połączenie asystenta Google z modułami Blebox

Wiele osób z którymi rozmawialiśmy fantastycznie poradziło sobie z synchronizacją Google z Blebox, ale są i tacy, którzy potrzebowali nieco więcej informacji. 

Połączenie modułów Blebox z asystentem Google daje nam m.in możliwość sterowania głosowego przy wykorzystaniu aplikacji na smartfonie. 

Chociaż w naszej opinii algorytm Google potrzebuje jeszcze trochę się "nauczyć" to warto już dzisiaj przetestować to wyjątkowe rozwiązanie. 

W tym artykule, dzięki firmie Blebox zobrazujemy Wam proces konfiguracji modułów Blebox z asystentem Google. 

Niżej znajdziecie instrukcję wizualną z opisami wg. której możecie przeprowadzić proces dodawania modułów Blebox do Google Home. 

instrukcja instalacji google home blebox

 

czytaj całość »
Jaki naświetlacz LED wybrać? Poradnik
Jaki naświetlacz LED wybrać? Poradnik

Naświetlacze LED stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych halogenów oświetleniowych. Wyglądem naświetlacze LED przypominają klasyczne lampy halogenowe jednak wyróżniają się znacznie niższym od nich zużyciem energii elektrycznej oraz kilkukrotnie dłuższą żywotnością.

Szeroka gama dostępnych na rynku produktów sprawia, iż wybór naświetlacza może przysporzyć problemów dla przyszłego użytkownika.

W tym poradniku postaramy się przybliżyć temat naświetlaczy LED oraz podpowiemy jak wybrać najbardziej optymalny do Waszych potrzeb produkt.

czytaj całość »
s

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl