Jaki naświetlacz LED wybrać? Poradnik

Naświetlacze LED stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych halogenów oświetleniowych. Wyglądem naświetlacze LED przypominają klasyczne lampy halogenowe jednak wyróżniają się znacznie niższym od nich zużyciem energii elektrycznej oraz kilkukrotnie dłuższą żywotnością.

Szeroka gama dostępnych na rynku produktów sprawia, iż wybór naświetlacza może przysporzyć problemów dla przyszłego użytkownika.

W tym poradniku postaramy się przybliżyć temat naświetlaczy LED oraz podpowiemy jak wybrać najbardziej optymalny do Waszych potrzeb produkt.

czytaj całość »
Oświetlenie dekoracyjne domu, sklepu i lokalu - nowe możliwości!

Nowoczesna technologia LED całkowicie odmieniła branżę oświetleniową. Szerokie spektrum zastosowania tej techniki umożliwia tworzenie niesamowitych aranżacji, które są funkcjonalne i estetyczne. Rozwój tej technologii przyczynił się także do powstania sytemu RGB i RGBW. Dzięki niemu oświetlenie przestrzeni nabrało całkowicie innego znaczenia.

Oświetlenie dekoracyjne domu jest ważnym elementem aranżacji wnętrz. Jego głównym zadaniem jest wprowadzenie odpowiedniego klimatu w pomieszczeniach czy też podkreślenie znaczenia innych elementów, niemniej warto zadbać o to by takie oświetlenie było praktyczne i funkcjonalne - tutaj idealnym rozwiązaniem okazują się być taśmy LED RGB oraz RGBW LED.

Taśmy RGB i RGBW LED umożliwiają uzyskanie różnych kolorów światła od tych podstawowych czyli czerwonego, zielonego i niebieskiego, poprzez barwy jakie możemy uzyskać z ich zmieszania. Zaletą taśm RGBW jest natomiast fakt, że poza diodami o wymienionych wyżej podstawowych kolorach posiadają one także diody białe o różnej barwie, co sprawia, że możemy za pomocą jednego paska uzyskać zarówno dekoracyjne podświetlenie kolorowe, jak i funkcjonalne oświetlenie dodatkowe.

czytaj całość »
Inteligentne podświetlenie LED TV na ścianie taśmą LED - zrób to sam!

W codziennym pędzie czasu spotykamy się z wieloma rozwiązaniami oświetleniowymi, które znacznie ułatwiają nam nasze życie. Na uwagę zasługuje podświetlenie telewizora, a dokładnie taśma LED za telewizorem, która od dłuższego czasu jest prawdziwym trendem.

Podświetlenie telewizora od tyłu na ścianie jest bardzo istotne dla wzroku, zwłaszcza, gdy siedzimy w półmroku, kiedy główne oświetlenie pokoju jest zgaszone, a telewizor emituje intensywne ilości światła, tym samym męcząc nasze oczy.

Oczywiście rynek oferuje nam modele z podświetleniem LED w TV, ale czy warto generować dodatkowe koszty i zamieniać działający telewizor na nowy, tylko dlatego, że ma wbudowane podświetlenie LED? - oczywiście, że jest to nieopłacalne.

Co zatem możemy zrobić? W bardzo prosty sposób założyć samemu takie oświetlenie LED, wystarczy kilka prostych kroków!

czytaj całość »
Oprawy oświetleniowe - jak zastąpić tradycyjną świetlówkę źródłem T8 LED

Szerokie zainteresowanie technologią LED doprowadziło do zrodzenia się potrzeby na dostosowywanie tradycyjnych opraw oświetleniowych do specyfiki źródeł LED. Inwestorzy, wykonawcy oraz osoby odpowiedzialne za konserwację oświetlenia poszukują informacji, jak prosto mogą zmienić swoje energochłonne instalacje na cuda nowoczesnej techniki oświetleniowej. W tym artykule podpowiemy jak zamienić tradycyjne jarzeniówki na świetlówki LED.

Na samym początku modernizacji przestarzałego oświetlenia musimy zastanowić się nad wyborem pomiędzy źródłami LED zasilanymi z dwóch stron, a tymi w których fazę i przewód neutralny podłączymy z jednej strony. Zatem nasuwa się pytanie, jak przejść z modelu tradycyjnego na LED i jak podłączyć świetlówkę LED?

czytaj całość »
Oświetlenie LED a tradycyjne żarówki

Tradycyjna żarówka już od dłuższego czasu staje się coraz mniej popularna, na sklepowych półkach produkty te zostały zamienione na nowoczesne, energooszczędne i tańsze w użytkowaniu modele LED. Użytkownicy zadają sobie pytanie - żarówka LED czy zwykła? I coraz częściej decydują się na skorzystanie z żarówek LED, ale czy wiedzą jak ona działa? Przeczytaj poniższy wpis i zapoznaj się z różnicami występującymi pomiędzy żarówką LED, a żarówką tradycyjną.

czytaj całość »
wLightBox - nowe możliwości sterownika kolorowego oświetlenia LED RGBW

sterownik rgbw wlightbox

Blebox wprowadza nowe moduły, jednak nie zapomina o sterownikach, które są z nami już od bardzo dawna! 

Przykładem może być sterownik oświetlenia LED RGBW - wLightBox ! Moduł pozwala na sterowanie np. Taśmami LED emitującymi różne barwy światła z dowolnego miejsca na świecie przy użyciu smartfonów. 

Teraz oprócz możliwości zmiany barw i wykorzystania standardowych efektów takich jak ściemnianie, “Policja”, “Relaks”, “Stroboskop” itp możemy tworzyć NOWE, WŁASNE EFEKTY! Ale oczywiście to nie wszystko!  - Poznajmy nowe funkcje już teraz! 

 

czytaj całość »
Jaką taśmę LED wybrać? Sprawdzamy jej zastosowanie

Powszechnie wiadomo, że produkty wykonane w technologii LED są najpopularniejszą formą oświetlenia różnego typu pomieszczeń. Spośród szerokiego asortymentu naszego sklepu na szczególną uwagę zasługują taśmy LED. Jest to produkt oświetleniowy, który cieszy się bardzo dużą popularnością z uwagi na szeroki wachlarz zastosowań oraz prostotę montażu. Zdarza się jednak, że sięgamy po produkty nieodpowiednio dopasowane do wybranej przestrzeni, dlatego w tym artykule podpowiemy jak odpowiednio wybrać taśmę LED do swoich potrzeb.

czytaj całość »
Co to jest barwa światła i temperatura barwowa w produktach LED?

Przeglądając asortyment naszego sklepu czy wędrując między półkami w marketach budowlanych pewnie zastanawiasz się czym jest temperatura barwowa? I jak odpowiednio dostosować barwę światła do swoich potrzeb. W tym artykule postaramy się nieco przybliżyć ten temat i wytłumaczyć różnicę między temperaturami barwowymi i barwami światła.

czytaj całość »
Szynoprzewody do reflektorów LED - co warto wiedzieć?

W poniższym artykule, chcielibyśmy przybliżyć Państwu zagadnienie bardzo popularne ostatnio, jakim są szynoprzewody do reflektorów LED

Szynoprzewody są znakomitym rozwiązaniem do wykonywania designerskiego i nowoczesnego oświetlania pomieszczeń mieszkaniowych, biur czy też powierzchni magazynowych.

Charakteryzują się niezwykle solidną i trwałą budową. Szyny 1-fazowe i 3-fazowe zyskały niezwykłą popularność dzięki szybkiemu i prostemu montażowi.

Należy również pamiętać, iż  ich ogromna elastyczność, pozwala tworzyć różnorakie konfiguracje systemów oświetleniowych. Wymienione cechy określają szynoprzewody jako całkowicie innowacyjne i nowoczesne.

czytaj całość »
Szynoprzewód jednofazowy czy trójfazowy ? - Jaki szynoprzewód wybrać ?

Szynoprzewód jednofazowy czy trójfazowy ? - Jaki szynoprzewód wybrać ?

 

Ostatnimi czasy, jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów oświetleniowych są szynoprzewody.
Ten rodzaj oświetlenia sprawdza się bardzo dobrze zarówno w sklepach jak i w użytku domowym.
Szynoprzewody są wykorzystywane do oświetlenia salonów, korytarzy czy kuchni.
Pozwalają one na skierowanie światła w dowolne miejsce, instalację wielu lamp na jednej szynie co jest rewelacyjnym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które nie posiadają wielu punktów z przewodami umożliwiającymi podłączenie kilkunastu lamp na suficie.
Zalet szynoprzewodów jest wiele, my jednak w tym artykule skupimy się bardziej nad jednym z podstawowych pytań, które pojawia się przy zakupie tego typu oświetlenia.

 

Szynoprzewód 1-fazowy czy 3-fazowy ? Jakie są różnice ?

czytaj całość »
Jak podłączyć taśmę LED jednokolorową ? - praktyczny poradnik

Jak podłączyć taśmę LED jednokolorową ? - praktyczny poradnik

 

Taśma LED to element oświetlenia wykorzystywany w wielu różnych instalacjach.
Swoje zastosowanie taśma LED znajduje w wielu różnych miejscach - od mieszkań , przez sklepy, przedsiębiorstwa czy wystawy targowe.
Taśmę LED można użyć jako element podświetlający sufit podwieszany czy sufit napinany, bardzo dobrze sprawdzi wraz z profilami aluminiowymi LED do budowy opraw oświetleniowych pod meble i wiele więcej.

 

Taśma LED chociaż jest “prosta” w swojej budowie, to dla osób, które pierwszy raz będą miały kontakt z taśmami LED lub z elektryką mogą mieć niewielki problem z jej podłączeniem.

W tym poradniku dowiecie się jak należy podłączyć taśmę LED jednokolorową tak aby przebiegło to sprawnie i szybko.

czytaj całość »
Oświetlenie sklepu odzieżowego - jak to zrobić? REALIZACJA

Jak najlepiej oświetlić butik - sklep odzieżowy?

Mamy przyjemność pochwalić się jedną z Naszych ostatnich realizacji dotyczącej oświetlenia butiku odzieżowego u jednego z Naszych klientów. Lampy zostały dostarczone do salonu odzieżowego w miejscowości Lubin na Dolnym Śląsku.

Według Nas, zastosowane lampy LED typu Track na szynoprzewód zdecydowanie spełniają swoje zadanie.

lampy LED typu Track

czytaj całość »
Zbliża się wielkimi krokami - Blebox TempSensor!

tempsensor

Blebox TempSensor Czujnik Temperatury Smart Home - Nowość od Blebox !

Zapowiadaliśmy pojawienie się nowych modułów Blebox kilkanaście dni temu.
Firma Blebox na rok 2019 przewiduje wprowadzenie kilku nowości, które urozmaicą system.

Pierwszym z modułów, który pojawi się już za kilka dni będzie miniaturowy czujnik temperatury TempSensor!
Moduł umożliwi nam monitorowanie temperatury z każdego miejsca na świecie dzięki aplikacji wBox oraz połączeniu z siecią WiFi!

W ciągu kilku najbliższych dni na naszym blogu, profilu Facebook oraz kanale YouTube pojawią się nowe wpisy, filmy i informacje dzięki, którym dowiecie się więcej na temat jednostki TempSensor.

Tym czasem przedstawiamy Wam kilka informacji o nowym module ! 

czytaj całość »
Pomysł na najtańszy czujnik ruchu Smart Home

SHELLY_AND_PIR_SENSOR

Pomysł na tani alarm Smart Home! Shelly 1 + czujnik ruchu = inteligentny czujnik ruchu DIY.

W naszej firmie wroLED.pl, mimo braku czasu, pojawiają się różne, często szalone pomysły. Podczas testów modułu Shelly 1, koleżanka rzuciła hasło “potrzebuję jakiegoś smart home alarmu”!

W ten sposób powstał kolejny pomysł - mini projekt, który stworzyliśmy w kilkanaście minut i postanowiliśmy się z Wami nim podzielić. Moduł Shelly 1 oraz aplikacja Shelly posiada szereg ciekawych funkcji.

Postanowiliśmy więc, wykorzystać jedną z opcji do stworzenia prostego i taniego systemu alarmowego, który informuje nas za pomocą powiadomień na smartfonie o ruchu w obszarze monitorowanym przez czujnik ruchu.

czytaj całość »
Blebox SwitchBox - Funkcja czasowa - Poradnik

switchbox blebox funkcja czasowa

Dodatkowe funkcje w aplikacji wBox Blebox dla moduł SwitchBox. Blebox skupia się na waszych potrzebach!

Producent Blebox od samego początku słucha potrzeb swoich klientów oraz partnerów. Z tego względu jest to jeden z nielicznych obecnie na rynku producentów z którym współpraca układa się niemal perfekcyjnie, a zyskuje na tej współpracy klienta – czyli Was.

Zawsze, kiedy macie jakieś uwagi lub sugestie, możecie przesyłać nam swoje propozycje, które następnie nasz zespół analizuje z pracownikami firmy Blebox i jeśli jest to możliwe wprowadza potrzebne zmiany oraz udoskonalenia.

Ten rodzaj współpracy pozwala nam na doskonalenie produktów Blebox i tworzenie wielu ciekawych projektów! W tym krótkim artykule dowiecie się, jak uruchomić funkcję czasową dla modułu Blebox SwitchBox, której wprowadzenie było sugerowane przez wielu z Was. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem! 

czytaj całość »
BLEBOX SMART HOME – Nowości i zapowiedzi 2018 / 2019

Blebox Nowości 2019

Jak zapewne wiecie, system Smart Home Blebox jest naszym ulubionym tematem. O urządzeniach Blebox znajdziecie na naszym blogu wiele artykułów i poradników w których dowiecie się o poszczególnych modułach, instalacji i wielu innych ciekawostkach.

Ze względu na bardzo dużo pracy, dawno nie mieliśmy okazji wspomnieć o tym co ciekawego wydarzyło się w firmie Blebox na przełomie 2018 i 2019 roku. - a wydarzyło się sporo a i wiele przed nami!

Wrocławska firma Blebox pod koniec roku 2018 wprowadziła dwie nowe jednostki do systemu, wprowadzone zostały zmiany w aplikacji wBox, firma uruchomiła proces dodawania umiejętności obsługi głosowej systemem Blebox przez Asystenta Google oraz Amazon Echo, a na horyzoncie widać już nowe ciekawe urządzenia, które wzbogacą infrastrukturę systemu Blebox.

czytaj całość »
Jak podłączyć Shelly Smart Home? Poradnik

shelly aplikacja

SMART HOME SHELLY – Poradnik cz.1
Rozpoczynamy na Waszą prośbę nową serię poradników, w których przybliżymy Wam system inteligentnego domu marki Shelly. Moduły Shelly to nowość na rynku Polskim, który z każdym dniem znajduje swoich nowych fanów. Na chwilę obecną na rynku polskim można spotkać głównie moduły Shelly 1 oraz Shelly 2. Urządzenia te są prostymi, miniaturowymi przekaźnikami napięcia 230V (oraz 12V i 24-60V dla Shelly 1), którymi możemy sterować przy użyciu klawiszy manualnych oraz aplikacji zainstalowanej na smartfonie.
Shelly z pewnością budzi zainteresowanie z kilku względów.

Jednym z nich jest naprawdę mały rozmiar modułów (Shelly 1 to tylko 41x36x17mm, a Shelly 2 to 42x37x20mm) , który umożliwi instalację w puszce za klawiszem. Jest tak mały, że moduły Sonoff (np. Sonoff Basic) wydają się być olbrzymami, a z Shelly`m może konkurować jedynie Blebox. Kolejnym aspektem, który przyciąga uwagę jest cena. Moduł Shelly 1 można zakupić już za niecałe 70 zł – drożej niż Sonoff Basic, ale gdy nie mamy miejsca, aby schować Sonoff`a , Shelly 1 jest ciekawą alternatywą. O zaletach i wadach samych modułów oraz porównanie z podobnymi urządzeniami napiszemy osobny artykuł, a dzisiaj skupimy się na pierwszej instalacji modułów Shelly.
czytaj całość »
Asystent Google w świecie Smart Home

Asystent Google

Polscy użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOs od niedawna mogą cieszyć się usługą od Google, która jeszcze niedawno nie była dostępna w języku Polskim. Od końca 2018 roku, Google udostępniało użytkownikom usługę Google Assistant w języku Polskim. Dzisiaj większość posiadaczy smartfonów z systemem Android ( od wersji 5.0 ) ma już aktywnego Asystenta od firmy Google.
 
czytaj całość »
Smart Home Shelly w Polsce!

smart home shelly

SMART HOME SHELLY : Nowość na rynku Polskim w dziedzinie Inteligentnych domów! W tym roku mieliśmy wiele ciekawych nowości w branży Inteligentnych budynków. Branża SMART HOME rozwija się z zawrotną prędkością co cieszy nas i pewnie wielu z Was. Pojawiają się również nowe produkty, które chociaż wymagają jeszcze przetestowania zarówno z naszej jak i Waszej strony wydają się być ciekawą propozycją!
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl