Szynoprzewody do reflektorów LED - co warto wiedzieć?

W poniższym artykule, chcielibyśmy przybliżyć Państwu zagadnienie bardzo popularne ostatnio, jakim są szynoprzewody do reflektorów LED

Szynoprzewody są znakomitym rozwiązaniem do wykonywania designerskiego i nowoczesnego oświetlania pomieszczeń mieszkaniowych, biur czy też powierzchni magazynowych.

Charakteryzują się niezwykle solidną i trwałą budową. Szyny 1-fazowe i 3-fazowe zyskały niezwykłą popularność dzięki szybkiemu i prostemu montażowi.

Należy również pamiętać, iż  ich ogromna elastyczność, pozwala tworzyć różnorakie konfiguracje systemów oświetleniowych. Wymienione cechy określają szynoprzewody jako całkowicie innowacyjne i nowoczesne.

czytaj całość »
Szynoprzewód jednofazowy czy trójfazowy ? - Jaki szynoprzewód wybrać ?

Szynoprzewód jednofazowy czy trójfazowy ? - Jaki szynoprzewód wybrać ?

 

Ostatnimi czasy, jednym z najczęściej wykorzystywanych elementów oświetleniowych są szynoprzewody.
Ten rodzaj oświetlenia sprawdza się bardzo dobrze zarówno w sklepach jak i w użytku domowym.
Szynoprzewody są wykorzystywane do oświetlenia salonów, korytarzy czy kuchni.
Pozwalają one na skierowanie światła w dowolne miejsce, instalację wielu lamp na jednej szynie co jest rewelacyjnym rozwiązaniem szczególnie dla osób, które nie posiadają wielu punktów z przewodami umożliwiającymi podłączenie kilkunastu lamp na suficie.
Zalet szynoprzewodów jest wiele, my jednak w tym artykule skupimy się bardziej nad jednym z podstawowych pytań, które pojawia się przy zakupie tego typu oświetlenia.

 

Szynoprzewód 1-fazowy czy 3-fazowy ? Jakie są różnice ?

czytaj całość »
Jak podłączyć taśmę LED jednokolorową ? - praktyczny poradnik

Jak podłączyć taśmę LED jednokolorową ? - praktyczny poradnik

 

Taśma LED to element oświetlenia wykorzystywany w wielu różnych instalacjach.
Swoje zastosowanie taśma LED znajduje w wielu różnych miejscach - od mieszkań , przez sklepy, przedsiębiorstwa czy wystawy targowe.
Taśmę LED można użyć jako element podświetlający sufit podwieszany czy sufit napinany, bardzo dobrze sprawdzi wraz z profilami aluminiowymi LED do budowy opraw oświetleniowych pod meble i wiele więcej.

 

Taśma LED chociaż jest “prosta” w swojej budowie, to dla osób, które pierwszy raz będą miały kontakt z taśmami LED lub z elektryką mogą mieć niewielki problem z jej podłączeniem.

W tym poradniku dowiecie się jak należy podłączyć taśmę LED jednokolorową tak aby przebiegło to sprawnie i szybko.

czytaj całość »
Oświetlenie sklepu odzieżowego - jak to zrobić? REALIZACJA

Jak najlepiej oświetlić butik - sklep odzieżowy?

Mamy przyjemność pochwalić się jedną z Naszych ostatnich realizacji dotyczącej oświetlenia butiku odzieżowego u jednego z Naszych klientów. Lampy zostały dostarczone do salonu odzieżowego w miejscowości Lubin na Dolnym Śląsku.

Według Nas, zastosowane lampy LED typu Track na szynoprzewód zdecydowanie spełniają swoje zadanie.

lampy LED typu Track

czytaj całość »
Zbliża się wielkimi krokami - Blebox TempSensor!

tempsensor

Blebox TempSensor Czujnik Temperatury Smart Home - Nowość od Blebox !

Zapowiadaliśmy pojawienie się nowych modułów Blebox kilkanaście dni temu.
Firma Blebox na rok 2019 przewiduje wprowadzenie kilku nowości, które urozmaicą system.

Pierwszym z modułów, który pojawi się już za kilka dni będzie miniaturowy czujnik temperatury TempSensor!
Moduł umożliwi nam monitorowanie temperatury z każdego miejsca na świecie dzięki aplikacji wBox oraz połączeniu z siecią WiFi!

W ciągu kilku najbliższych dni na naszym blogu, profilu Facebook oraz kanale YouTube pojawią się nowe wpisy, filmy i informacje dzięki, którym dowiecie się więcej na temat jednostki TempSensor.

Tym czasem przedstawiamy Wam kilka informacji o nowym module ! 

czytaj całość »
Pomysł na najtańszy czujnik ruchu Smart Home

SHELLY_AND_PIR_SENSOR

Pomysł na tani alarm Smart Home! Shelly 1 + czujnik ruchu = inteligentny czujnik ruchu DIY.

W naszej firmie wroLED.pl, mimo braku czasu, pojawiają się różne, często szalone pomysły. Podczas testów modułu Shelly 1, koleżanka rzuciła hasło “potrzebuję jakiegoś smart home alarmu”!

W ten sposób powstał kolejny pomysł - mini projekt, który stworzyliśmy w kilkanaście minut i postanowiliśmy się z Wami nim podzielić. Moduł Shelly 1 oraz aplikacja Shelly posiada szereg ciekawych funkcji.

Postanowiliśmy więc, wykorzystać jedną z opcji do stworzenia prostego i taniego systemu alarmowego, który informuje nas za pomocą powiadomień na smartfonie o ruchu w obszarze monitorowanym przez czujnik ruchu.

czytaj całość »
Blebox SwitchBox - Funkcja czasowa - Poradnik

switchbox blebox funkcja czasowa

Dodatkowe funkcje w aplikacji wBox Blebox dla moduł SwitchBox. Blebox skupia się na waszych potrzebach!

Producent Blebox od samego początku słucha potrzeb swoich klientów oraz partnerów. Z tego względu jest to jeden z nielicznych obecnie na rynku producentów z którym współpraca układa się niemal perfekcyjnie, a zyskuje na tej współpracy klienta – czyli Was.

Zawsze, kiedy macie jakieś uwagi lub sugestie, możecie przesyłać nam swoje propozycje, które następnie nasz zespół analizuje z pracownikami firmy Blebox i jeśli jest to możliwe wprowadza potrzebne zmiany oraz udoskonalenia.

Ten rodzaj współpracy pozwala nam na doskonalenie produktów Blebox i tworzenie wielu ciekawych projektów! W tym krótkim artykule dowiecie się, jak uruchomić funkcję czasową dla modułu Blebox SwitchBox, której wprowadzenie było sugerowane przez wielu z Was. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem! 

czytaj całość »
BLEBOX SMART HOME – Nowości i zapowiedzi 2018 / 2019

Blebox Nowości 2019

Jak zapewne wiecie, system Smart Home Blebox jest naszym ulubionym tematem. O urządzeniach Blebox znajdziecie na naszym blogu wiele artykułów i poradników w których dowiecie się o poszczególnych modułach, instalacji i wielu innych ciekawostkach.

Ze względu na bardzo dużo pracy, dawno nie mieliśmy okazji wspomnieć o tym co ciekawego wydarzyło się w firmie Blebox na przełomie 2018 i 2019 roku. - a wydarzyło się sporo a i wiele przed nami!

Wrocławska firma Blebox pod koniec roku 2018 wprowadziła dwie nowe jednostki do systemu, wprowadzone zostały zmiany w aplikacji wBox, firma uruchomiła proces dodawania umiejętności obsługi głosowej systemem Blebox przez Asystenta Google oraz Amazon Echo, a na horyzoncie widać już nowe ciekawe urządzenia, które wzbogacą infrastrukturę systemu Blebox.

czytaj całość »
Jak podłączyć Shelly Smart Home? Poradnik

shelly aplikacja

SMART HOME SHELLY – Poradnik cz.1
Rozpoczynamy na Waszą prośbę nową serię poradników, w których przybliżymy Wam system inteligentnego domu marki Shelly. Moduły Shelly to nowość na rynku Polskim, który z każdym dniem znajduje swoich nowych fanów. Na chwilę obecną na rynku polskim można spotkać głównie moduły Shelly 1 oraz Shelly 2. Urządzenia te są prostymi, miniaturowymi przekaźnikami napięcia 230V (oraz 12V i 24-60V dla Shelly 1), którymi możemy sterować przy użyciu klawiszy manualnych oraz aplikacji zainstalowanej na smartfonie.
Shelly z pewnością budzi zainteresowanie z kilku względów.

Jednym z nich jest naprawdę mały rozmiar modułów (Shelly 1 to tylko 41x36x17mm, a Shelly 2 to 42x37x20mm) , który umożliwi instalację w puszce za klawiszem. Jest tak mały, że moduły Sonoff (np. Sonoff Basic) wydają się być olbrzymami, a z Shelly`m może konkurować jedynie Blebox. Kolejnym aspektem, który przyciąga uwagę jest cena. Moduł Shelly 1 można zakupić już za niecałe 70 zł – drożej niż Sonoff Basic, ale gdy nie mamy miejsca, aby schować Sonoff`a , Shelly 1 jest ciekawą alternatywą. O zaletach i wadach samych modułów oraz porównanie z podobnymi urządzeniami napiszemy osobny artykuł, a dzisiaj skupimy się na pierwszej instalacji modułów Shelly.
czytaj całość »
Asystent Google w świecie Smart Home

Asystent Google

Polscy użytkownicy telefonów komórkowych z systemem Android oraz iOs od niedawna mogą cieszyć się usługą od Google, która jeszcze niedawno nie była dostępna w języku Polskim. Od końca 2018 roku, Google udostępniało użytkownikom usługę Google Assistant w języku Polskim. Dzisiaj większość posiadaczy smartfonów z systemem Android ( od wersji 5.0 ) ma już aktywnego Asystenta od firmy Google.
 
czytaj całość »
Smart Home Shelly w Polsce!

smart home shelly

SMART HOME SHELLY : Nowość na rynku Polskim w dziedzinie Inteligentnych domów! W tym roku mieliśmy wiele ciekawych nowości w branży Inteligentnych budynków. Branża SMART HOME rozwija się z zawrotną prędkością co cieszy nas i pewnie wielu z Was. Pojawiają się również nowe produkty, które chociaż wymagają jeszcze przetestowania zarówno z naszej jak i Waszej strony wydają się być ciekawą propozycją!
czytaj całość »
Jak oświetlić sklep odzieżowy? [REALIZACJA]

realizacja oświetlenia w sklepie odzieżowym

Realizacja u klienta w Oleśnicy koło Wrocławia.

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy przedstawić Państwu kilka zdjęć z realizacji montażu oświetlenia sklepu odzieżowego u Naszego klienta.

Głównym zadaniem było rozświetlenie pomieszczenia i wyeksponowanie odzieży dla kobiet w salonie sprzedażowym.

Zastosowane zostały lampy typu Track Light w barwie neutralnej 4000K z wąskim kątem świecenia,montowane na szynę 1-fazową.

czytaj całość »
Najlepsze profile aluminiowe do montażu taśm led! [PORADNIK]

profile-aluminiowe led

Jako sklep internetowy i stacjonarny Wroled z Wrocławia, specjalizujemy się w branży LED.

Jednymi z głównych produktów z tego zakresu, są profile aluminiowe, dedykowane do taśm ledowych.

W poniższym artykule, chcielibyśmy Państwu wyjaśnić kilka aspektów z nimi związanych, m.in. do czego służą profile aluminiowe led, w jaki sposób je montować oraz jakie są ich rodzaje.

Opiszemy krok po kroku, jak najlepiej zainstalować profile do pasków ledowych i jakich użyć do tego narzędzi.

Podpowiemy także, gdzie kupić profile aluminiowe do led’ów w dobrej cenie.

Sklepów z asortymentem ledowym jest wiele, gorzej natomiast ze specjalistami, którzy potrafią doradzić i pomóc.

Gwarantujemy fachową pomoc i szeroką wiedzę, którą podzielimy się z każdym zainteresowanym Naszym asortymentem. 

Zapraszamy do lektury!

czytaj całość »
Oświetlenie luster w salonie Pole Dance Pole Empir [REALIZACJA]

Nasza firma wroLED.pl na przełomie marca i kwietnia 2018r wykonała bardzo ciekawy projekt w nowym wyjątkowym miejscu na mapie Wrocławia. 

Realizacja odbyła się w nowo otwartej szkole Pole Dance Pole Empire we WrocławiuNaszym zadaniem była instalacja ram do wielkich luster oraz oświetlenie ich taśmami LED kolorowymi (RGB).

To wyjątkowe miejsce, składa się z kilku sal gdzie umieszczone są lustra o wysokości 3,5 metra a szerokość jednej ze ścian na której znajdują się lustra wynosi ponad 9 metrów. 

czytaj całość »
Czujnik jakości powietrza AirSensor od Blebox!

Blebox AirSensor - czujnik jakości powietrza w systemie Blebox!

Zanieczyszczenie powietrza!

Z pewnością wielu z Was ostatnimi czasy słyszy o zanieczyszczeniu powietrza w naszym kraju. 

Zwiększone wartości substancji szkodliwych dla zdrowia występujących w powietrzu występują najczęściej w dużych miastach. 

W skład smogu wchodzą szkodliwe związki chemiczne, pyły, które są czynnikami alergizującymi, mogą powodować astmę, niewydolność oddechową i wiele innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Smog w Polsce! 

Jak wcześniej wspomnieliśmy, na zjawisko SMOGU narażone są szczególnie większe miasta w Polsce. 
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu pyły PM2,5 jest właśnie w Polsce!

Smog w naszym kraju występuje głównie w sezonie grzewczym czyli od września do kwietnia. 
W roku 2017 normy pyłów PM10 i PM2.5 zostały przekroczone aż o 3000% wg. Głównego Inspektora Sanitarnego!

czytaj całość »
Jak dobrać oświetlenie ledowe do biura i gabinetu? [PORADNIK]

dobór oświetlenia ledowego do biura i gabinetu

Biuro czy też gabinet jest niezwykle ważnym miejscem dla ludzi, którzy pracują stacjonarnie. Co za tym idzie, powinno być bardzo dobrze i nowocześnie oświetlone.

Jeżeli oświetlenie biura jest odpowiednio dobrane, praca staje się łatwiejsza, a nasze oczy nie męczą się. Podczas planowania aranżacji pomieszczenia biurowego, jego oświetlenie najlepiej zastosować w technologii led.

Daje to niesamowite efekty w postaci oszczędności Naszych pieniędzy. Nie wiesz jak zaprojektować oświetlenie w biurze?! Mamy nadzieję, że Nasz poniższy wpis wiele Państwu wyjaśni. Pamiętaj! Nowoczesne oświetlenie biura staje się jego wizytówką.

 
czytaj całość »
Jak nowocześnie oświetlić schody ledami? - Realizacja u klienta we Wrocławiu.

ledowe oświetlenie schodów Nie masz pomysłu jak oświetlić schody? Potrzebujesz wsparcia z zakresu oświetlenia schodowego led? Ten wpis jest dla Ciebie!

Mamy przyjemność przedstawić jedną z ostatnich realizacji, jaką przeprowadziliśmy u klienta w domu mieszkalnym we Wrocławiu.

Pan Andrzej, nasz elektryk, wykonał dla klienta z Wrocławia oświetlenie schodowe za pomocą taśmy led, profili aluminiowych oraz ściemniacza do taśm led białych wLightBoxs producenta Blebox.

Jaki był koszt tego oświetlenia schodowego? Naprawdę niewielki!
W linkach ceny do produktów. Końcowy efekt jest rewelacyjny, a do tego nowoczesny! Dla potwierdzenie przedstawiamy zdjęcia z realizacji. Klient naprawdę zadowolony!

W przypadku zainteresowania, zapraszamy do kontaktu z Wroled.pl

czytaj całość »
Nowoczesny pomysł na oświetlenie salonu ledami [ARANŻACJE]

pomysł na aranżację sufitu ledamiPoniższy wpis na Naszego bloga, będzie dotyczył zagadnienia niezmiernie popularnego w branży LED, jakim jest oświetlenie led w salonie. Przygotujemy również małą galerię ze zdjęciami, przedstawiającymi nowoczesne realizację.

Do rozświetlenia salonu, najczęściej stosowane jest oświetlenie led sufitowe. Daje to dwie możliwości – zamontowania natynkowego lub podtynkowego. Jest to zależne od tego, jaki typ oprawy kupimy i jak mamy wykonany sufit.

Oprawy sufitowe led – jest to jednak pojęcie względne. Kryją się pod nim różnorakiego rodzaju oprawy. Mogą to być rozwiązania led downlight (montowane natynkowo lub podtynkowo), oczka do żarówek led, plafony led czy np. panele led 60x60 oraz 120x30.

Coraz częściej jest stosowana taśma ledowa do sufitu obniżanego, montowana w profilach aluminiowych led. Daje to przepiękny efekt w postaci idealnego strumienia, jaki rozprzestrzenia się wokół salonu. Aranżacja oświetlenia led w salonie zawsze sprawia wiele kłopotów, związanych z brakiem pomysłu. Właśnie dlatego, postanowiliśmy przygotować poniższy krótki wpis. Mamy nadzieję, że pomoże zainteresowanym.

czytaj całość »
Nowoczesne sposoby sterowania oświetleniem domu z Mi-Light [PORADNIK]

jak sterować oświetleniem mieszkaniaDostajemy ogromną ilość zapytań od klientów. Najbardziej popularne tak oto brzmi: „Jak sterować oświetleniem LED w mieszkaniu”?

W odpowiedzi na to pytanie, postanowiliśmy, że Nasz najnowszy wpis na Blogu, będzie bardzo dokładnie opisywał zagadnienie związane ze sterowaniem oświetleniem w domu. Przybliżmy więc Państwu nowoczesny system sterowania oświetleniem LED producenta Milight, który kapitalnie sprawdza się do tego typu rozwiązań.

Najnowsza seria MiLighta, gwarantuje niezliczoną liczbę rozwiązań, podczas aranżacji Twojego pomieszczenia. Po przeczytaniu Naszego wpisu o produktach marki Milight, jesteśmy pewni, że sprawa związana ze sterowaniem oświetleniem na pilota rozjaśni się całkowicie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl