Siłowniki do bram i okien

Wybierając elementy małej architektury ogrodowej, z pewnością nierzadko kierujemy się dychotomią „podoba się – nie podoba się”. To oczywiście ważny aspekt wyposażania naszej jednorodzinnej siedziby. Przecież niezależnie od tego, co słyszymy, jakobyśmy w pracy spędzali nawet jedną czwartą część naszego życia, to pamiętajmy, że spora cześć danego nam czasu to odpoczynek w domu, imprezy rodzinne w ogrodzie, zabawa z dziećmi w ogrodzie, pasje i hobby domowe i warsztatowe, itp. Tak więc to, co wybierzemy jako elementy – wydawałoby się mało istotnego, bo częstokroć niewidocznego – naszego „przydomowego” osprzętu, będzie rzutowało na jakość naszego życia. Tak też jest z bardzo ważnymi elementami ogrodzenia, znanymi jako siłowniki do okien i bram.

Siłowniki do okien i bram – na co warto zwrócić uwagę? 

Aby dowiedzieć się, jaki napęd elektryczny do automatycznego otwarcia bramy lub okna dachowego jest optymalny do naszego domu, najlepiej odwiedzić sklep internetowy Wroled, a potem skontaktować się z naszymi konsultantami. Siłownik elektryczny do okien, a tym bardziej do o wiele cięższej i powierzchniowo potężniejszej bramy, to nie lada wyzwanie podczas zakupów wyposażania naszego podwórka i ogrodu. Wybierając siłowniki do okien i bram powinniśmy kierować się kilkoma wytycznymi, wśród których należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to: jakim ciężarem wykazuje się pojedyncze skrzydło bramy, jaka jest długość takiego skrzydła oraz jego wysokość. Te parametry są o tyle ważne, iż biorąc je pod uwagę należy do nich dopasować moc nominalną danego siłownika. O tym, jaki siłownik (w potocznym rozumieniu, „jak silny”) zastosujemy do danego typu okna lub bramy poinformują nas pracownicy sklepu internetowego Wroled.

Innymi wyznacznikami użycia danego siłownika będzie materiał bramy lub okna (a więc ich ciężar - inny będzie przy bramie całkowicie metalowej, a inny przy drewnianej) oraz co ważne zwłaszcza w przypadku bramy, konstrukcja powierzchni jej skrzydeł, bowiem inny opór będzie wobec siły wiatru stawiać skrzydło zbudowane z bardziej „ażurowej”, niepełnej powierzchni, z dużą ilością prześwitów, a inny opór pojawi się przy bramie zbudowanej z wielkiej, jednolitej płyty. Pamiętajmy, więc o tym by siłowniki do okien i bram dopasować do warunków, w jakich będzie musiał on pasować, może się bowiem zdarzyć, iż kupimy zbyt słaby, który ani z wiatrem, ani z ciężarem skrzydła sobie nie poradzi.

DLACZEGO MY

Pomoc

Pomoc techniczna


Masz problem z wyborem produktu? Zastanawiasz jaki produkt wybrać albo jak podłączyć instalację?
Sprawdź naszą stronę Pytania i odpowiedzi, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące oświetlenia LED.

Nie znalazłeś produktu, którego szukasz? Opis wybranego towaru nie jest dla Ciebie wystarczający? 
Jesteśmy po to, aby Ci pomóc! 
Pisz do nas na "czacie", e-mailem: shop@wroled.pl lub dzwoń : 519 337 057  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl