Taśmy LED - seria taśm LED wroLED na której się nie zawiedziesz !

taśmy led seria

Odkryj serię taśm LED wroLED na której się nie zawiedziesz !

Czyż przeglądając internet nie zastanawiałeś się, którą taśmę wybrać ?

Dlaczego jedna taśma LED jest tańsza, druga jest droższa? Czytając opis, parametry wydają się identyczne ? Którą wybrać, by w profesionalny sposób oświetlić pomieszczenie czy meble ?

Która taśma ledowa będzie wytrzymała? Na te wszystkie pytania postaramy się po krótce napisać w tym artykule.

Rodzaje taśm ledowych

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rodzajów taśm typu LED. Od opisanych jako ekonomiczne po tzw. profesionalne, natomiast bardzo ważnym aspektem, na który trzeba zwracać uwagę to zastosowany rodzaj diody oraz ile warst ma podłoże taśmy ledowej.

Ilość warstw podłoża taśmy bardzo mocno wpływa na żywotność, im więcej tym lepiej. Najczęściej i najtaniej można spotkać taśmy o pojedynczym podłożu. Jest to tanie, a zarazem chwilowe rozwiązanie. Taśma ledowa jest wtedy mało wydajna, diody przegrzewają się, ponieważ odprowadzenie wytworzonego ciepła jest na bardzo niskim poziomie.

Przed zakupem warto zadzwonić do sprzedawcy taśm LED i po prostu zapytać, ile warstw ma podłoże. Powinna mieć 2 warstwy lub nawet 3.

Drugą bardzo ważną sprawą jest powtarzalność barwy taśmy ledowej. Czyż nie spotkaliście się państwo z przypadkiem, iż zakupione taśmy na 5-metrowych rolkach, świeciły każda w innej barwie np. ciepłej ? Bardzo częsty przypadek.

Należy mocno zwracać na ten aspekt uwagę i kontaktować się ze sprzedawcą w celu zapytania na jakim poziomie gwarantuje powtarzalność barw. Powtarzalność barw powinna oscylować w granicach 95-99%.

Wiadomo! Im większa tym lepsza. Jest normalnym, że taśma LED nie będzie miała powtarzalności na poziomie 100%, ponieważ takowej krótko mówiąc nie ma na rynku, natomiast w granicach tych, które podaliśmy, widoczność barw dla ludzkiego oka będzie niemalże identyczna.

Sztywność taśmy ! Nie możemy również pominąć tego.

Jest bardzo dużo w sprzedaży taśm led, które po dotknięciu dłońmi po prostu rwą się jak przysłowiowy papier, można je wyginać w każde strony. Zwróćcie Państwo uwagę przy zakupie taśm na ten aspekt, mianowicie czy taśma jest dosyć sztywna, czy nie przerywa się w łatwy sposób, czy luty na diodach są odpowiednio wykonane, tzn. czy nie ma tzw. kleksów.

Jeżeli to wszystko wskazuje odpowiedni poziom wykonania, oznacza, że taśma jest warta zakupu.

Warto przed zakupem, poprosić sprzedawcę o podłączenie takiej taśmy i przekonać się, czy oby na pewno świeci ładnym ciepłym światłem czy też prawdziwym neutralnym bądź zimnym białym.

Jeżeli np. taśma ciepła nie wpada w różowy, czy też fioletowy (bo były takie okazy) to upewnia Nas o prawidłowym jej wykonaniu.

Oczywiście sprzedawane taśmy LED we wroLED Wrocław są na bardzo wysokim poziomie.

Zapraszamy do zakupu bądź kontaktu:
https://www.wroled.pl/tasmy-led

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl