Oświetlenie dekoracyjne domu, sklepu i lokalu - nowe możliwości!
Oświetlenie dekoracyjne domu - nowe możliwości!

Nowoczesna technologia LED całkowicie odmieniła branżę oświetleniową. Szerokie spektrum zastosowania tej techniki umożliwia tworzenie niesamowitych aranżacji, które są funkcjonalne i estetyczne. Rozwój tej technologii przyczynił się także do powstania sytemu RGB i RGBW. Dzięki niemu oświetlenie przestrzeni nabrało całkowicie innego znaczenia.

Oświetlenie dekoracyjne domu jest ważnym elementem aranżacji wnętrz. Jego głównym zadaniem jest wprowadzenie odpowiedniego klimatu w pomieszczeniach czy też podkreślenie znaczenia innych elementów, niemniej warto zadbać o to by takie oświetlenie było praktyczne i funkcjonalne - tutaj idealnym rozwiązaniem okazują się być taśmy LED RGB oraz RGBW LED.

Taśmy RGB i RGBW LED umożliwiają uzyskanie różnych kolorów światła od tych podstawowych czyli czerwonego, zielonego i niebieskiego, poprzez barwy jakie możemy uzyskać z ich zmieszania. Zaletą taśm RGBW jest natomiast fakt, że poza diodami o wymienionych wyżej podstawowych kolorach posiadają one także diody białe o różnej barwie, co sprawia, że możemy za pomocą jednego paska uzyskać zarówno dekoracyjne podświetlenie kolorowe, jak i funkcjonalne oświetlenie dodatkowe.

Zastosowanie taśm LED RGB i RGBW

Kolorowe taśmy LED mogą być stosowane wszędzie, sprawdzą się one zarówno do podświetlania wnętrza szaf czy półek, mogą stanowić dodatkowe oświetlenie dekoracyjne w łazience, służyć podświetleniu schodów czy też szafek kuchennych. Przy ich wyborze należy jednak pamiętać o tym by najpierw określić ich zastosowanie. Jeśli taśma RGB ma pełnić funkcje czysto dekoracyjną, to siła światła przez nią emitowana nie musi być zbyt duża, jeśli natomiast wybieramy taśmę RGBW do podświetlania przestrzeni pod szafkami i jednocześnie ma ona pełnić role dodatkowego oświetlenia, wówczas moc taśmy powinna być dużo większa.

Dużą popularnością cieszy się podświetlenie RGB i RGBW zastosowane w oświetleniu półek różnego przeznaczenia. Przedstawiamy miejsca, w których podświetlane półki nie tylko mają spełnić funkcję dekoracyjną, ale również znaleźć praktyczne zastosowanie.

Oświetlenie dekoracyjne salonu

W tym pomieszczeniu mamy szerokie pole do aranżacji.

oświetlenie dekoracyjne w salonie

Taśmę LED białą lub kolorową możemy zamontować na półkach z matowym wykończeniem, światło idealnie się rozproszy a rzeczy umieszczone na półce zostaną podkreślone i wyróżnione. Akcent ten nada salonowi wyjątkowego klimatu.

oświetlenie dekoracyjne salonu

Oświetlenie dekoracyjne kuchni

W przypadku tego pomieszczenia najlepiej sprawdzi się podświetlenie RGBW, które idealnie dopasuje się do stylu kuchni. Dzięki dodatkowej białej barwie stworzymy funkcjonalne oświetlenie, które nie tylko podkreśli styl mebli ale również doświetli miejsce pracy.

oświetlenie dekoracyjne kuchni

Oświetlenie dekoracyjne łazienki

Wszelkiego rodzaju półki w łazience mogą być bez obawy podświetlone, ponieważ oprawy oświetleniowe LED zapobiegają nagrzewaniu się powierzchni półki, dzięki czemu możemy umieścić na niej produkty, którym wysoka temperatura mogłaby zaszkodzić. Mowa tu o wszelkiego rodzaju kosmetykach czy perfumach.

oświetlenie dekoracyjne łazienki

Podświetlane półki znajdują swoje zastosowanie nie tylko w domowych wnętrzach. Chętnie korzystają z nich właściciele restauracji, klubów czy sklepów.

 oświetlenie dekoracyjne lokali

  • W przypadku lokali doskonale sprawdzi się podświetlenie wielokolorowe RGB.
  • W sklepach natomiast lepiej postawić na taśmę RGBW- światło białe przykuje uwagę klienta do wyeksponowanych w ten sposób produktów.

oświetlenie dekoracyjne sklepu

To oczywiście nie wszystkie możliwe zastosowania półek LED-owych. Jest to bardzo uniwersalne oświetlenie, które z pewnością sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na interesującym i niepowtarzalnym efekcie warto wybrać taśmy LED RGB lub RGBW, które nie tylko doskonale sprawdzą się w tej roli, ale także są łatwe w zastosowaniu i energooszczędne, co stanowi ich ogromną zaletę.

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl