BLEBOX SMART HOME – Nowości i zapowiedzi 2018 / 2019

Blebox Nowości 2019

Jak zapewne wiecie, system Smart Home Blebox jest naszym ulubionym tematem. O urządzeniach Blebox znajdziecie na naszym blogu wiele artykułów i poradników w których dowiecie się o poszczególnych modułach, instalacji i wielu innych ciekawostkach.

Ze względu na bardzo dużo pracy, dawno nie mieliśmy okazji wspomnieć o tym co ciekawego wydarzyło się w firmie Blebox na przełomie 2018 i 2019 roku. - a wydarzyło się sporo a i wiele przed nami!

Wrocławska firma Blebox pod koniec roku 2018 wprowadziła dwie nowe jednostki do systemu, wprowadzone zostały zmiany w aplikacji wBox, firma uruchomiła proces dodawania umiejętności obsługi głosowej systemem Blebox przez Asystenta Google oraz Amazon Echo, a na horyzoncie widać już nowe ciekawe urządzenia, które wzbogacą infrastrukturę systemu Blebox.

Nowe moduły Blebox dostępne w sprzedaży

Na początku warto wspomnieć o modułach, które pojawiły się pod koniec 2018 roku i są już w sprzedaży.

1 nowość: SwitchboxDC Blebox

Seria urządzeń switchBox jest już znana wielu osobom. Jeszcze do niedawna w sprzedaży dostępne były przekaźniki 230V – Switchbox i SwitchBoxD.

Oba te urządzenia pozwalały nam na sterowanie obwodami 230V i zasilane były również tym napięciem. Blebox postanowił wyjść naprzeciw użytkownikom dla których ważne jest również sterowanie napięciem 12-24V.

SwitchBoxDC to kolejne miniaturowe urządzenie, które jest przekaźnikiem umożliwiającym na sterowanie obwodem 12-24V.

Dodatkową zaletą jest fakt, że urządzenie zasilane jest również napięciem 12-24V.

Jest to idealne rozwiązanie np. dla obwodów oświetlenia LED!

SwtichboxDC Blebox

2 nowość: ShutterboxDC

Tutaj również mamy do czynienia z urządzeniem wzorowanym na popularnym module Shutterbox.

Shutterbox to jednostka umożliwiająca sterowanie roletami, markizami, ekranami, których napęd jest zasilany napięciem 230V.

Ponieważ na rynku pojawia się również wiele ciekawych urządzeń zasilanych napięciem 12-24V (np. żaluzje, markizy, niskonapięciowe silniki prądu stałego), Blebox stworzył moduł ShutterboxDC.

Modułem ShutterboxDC możemy sterować za pośrednictwem Aplikacji wBox z dowolnego miejsca na świecie przy wykorzystaniu sieci WiFi.

Nadchodzą premiery nowych urządzeń Blebox

Wielkimi krokami nadchodzą nowości. Nie chcemy zdradzać jeszcze wszystkich szczegółów, jednak możemy uchylić rąbek tajemnicy o pierwszym zbliżającym się nowym module.

TempSensor Blebox będzie miał swoją premierę już za kilkanaście dni.

Moduł będzie miniaturowym czujnikiem temperatury. TempSensor w naszym odczuciu jest właśnie jednym z tych modułów, których brakowało w systemie Blebox`a. Czujnik będzie zasilany napięciem 5V, czyli wystarczy nam zwykła ładowarka do smartfonu, aby urządzenie mogło pracować.

Będzie to z pewnością wartościowy dodatek przy tworzeniu scenariuszy dla systemu. Czujnik będzie mógł wpływać na pracę pozostałych urządzeń Blebox – np. w przypadku, gdy temperatura w naszym domu będzie wysoka, a rolety wyposażone w moduły Shutterbox będą otwarte, TempSensor może wybudzić moduły Shutterbox i zamknąć rolety okienne.

Czujnik temperatury będzie również widoczny w aplikacji wBox, gdzie będziemy mogli odczytywać temperaturę z dowolnego miejsca na świecie.

Nowości będzie jeszcze kilka, jednak wspomnimy o nich w odpowiednim czasie ;)

Asystent Google i Blebox

Czekaliśmy na asystenta głosowego od Google w języku polskim ze względu na wiele systemów Smart Home. Osoby, które miały już kontakt z aplikacją Google Home oraz Asystentem Google wiedzą, że wiele systemów jest już kompatybilnych z robotami Google.

Blebox, pracuje od kilku miesięcy nad dodaniem umiejętności dla Google, które pozwolą na sterowanie modułami zarówno z panelu Google Home, jak i za pośrednictwem komend głosowych dla Asystenta Google.

Chociaż wersja testowa jest już dostępna i my mamy tę przyjemność z niej korzystać, to część z Was będzie musiała poczekać jeszcze chwilę.

Wiemy, że aktualnie projekt został już złożony i teraz czekamy tylko na akceptacje Google. Podobnie ma się sytuacja z asystentem głosowym Amazon Alexa.

W ciągu najbliższych kilkunastu tygodni, użytkownicy Alexy będą mogli dodać skill Bleboxa! Reasumując, Blebox poszerza swoją ofertę zarówno o nowe funkcjonalności jak i urządzenia.

Jako, że nasza firma wroLED współpracuje z Blebox od kilku lat i wiemy o wielu innych projektach nad którymi pracuje Wrocławska firma, możemy śmiało powiedzieć, że system Blebox wkrótce zostanie uzupełniony o urządzenia, które jeszcze bardziej wpłyną na polepszenie komfortu życia!

Gdzie kupić urządzenia Blebox w dobrej cenie?

Wszystkie urządzenia marki Blebox, mogą Państwo nabyć w naszym sklepie internetowym http://www.wroled.pl/blebox oraz w sklepie stacjonarnym wroLED we Wrocławiu przy ulicy Grota Roweckiego 168 (na terenie hurtowni budowlanej BUDOSKŁAD).

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl