Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowości z naszego Bloga
Jak oświetlić lustro taśmą LED? Realizacja u klienta we Wrocławiu

Nie macie Państwo pomysłu jak oświetlić swoje lustro – czy to łazience czy w salonie? Poniżej przedstawiamy zdjęcia z Naszej realizacji u klienta. W bardzo łatwy sposób oraz tanim kosztem, możemy w nowoczesny sposób oświetlić lustro, dzięki taśmie LED oraz profilom aluminiowym, tworzącym ciągłą (idealną – bez widocznych punktów LED) linie światła.

10 oryginalnych pomysłów na oświetlenie sufitu ledami

oświetlenie sufitu ledamiZ doświadczenia wiemy, że oświetlenie sufitu, sprawia bardzo duże kłopoty każdemu klientowi. Najczęściej zadawane nam pytanie to: w jaki sposób oświetlić sufit w salonie? Postanowiliśmy przygotować zestawienie 10-iu najbardziej popularnych sposobów na oświetlenia naszego sufitu salonowego czy kuchennego. Mamy nadzieję, iż Nasze starania ku temu, ułatwią sprawę doboru oświetlenia. Wszystkie propozycje produktowe są z energooszczędnymi źródłami światła LED.

Jakie oświetlenie do łazienki będzie idealne? [PORADNIK]

łazienka z oświetleniem led

Oprawy led typu downlight, stały się niezmiernie popularnym rozwiązaniem oświetlenia led, stosowanego m.in. w łazienkach.

Są to lampy do montażu podtynkowego lub natynkowego, produkowane w sposób aby zapewniały bezpośrednio strumień światła.

Downlight’y led zbudowane są niemal całkowicie z aluminium a źródło światła idealnie rozprasza zastosowana mleczna przesłona.

Zakres zastosowania lamp led tego typu, jest niezwykle szeroki. Możemy je montować zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz (tutaj są wymagane oprawy led o stopniu ochrony min. IP65).

Stosujemy jest zarówno w domu (najczęściej w łazienkach i salonach) jaki i biurach – miejscach pracy.

 

Jaki zasilacz do taśmy led 5m najlepiej wybrać?

Dobór zasilacza do taśmy ledowej to bardzo ważna spraw podczas montażu tego typu oświetlenia. Decyzja co do jakości i rodzaju zasilacza, przenosi się na późniejsze użytkowanie takowej taśmy led. Na rynku są zasilacze różnych typów oraz dedykowane do różnego miejsca przeznaczenia. Warto przed kupnem zasilacza skontaktować się ze specjalistami w branży ledowej i poradzić się jaki zasilacz najlepiej dobrać.

 jaki zasilacz do taśmy led 5m

Dlaczego wybór zasilacza do taśmy ledowej jest tak ważny?

Wybór zasilacza do taśmy ledowej jest bardzo ważny z prostego powodu. Pozwoli nam to uniknąć kolejnych wydatków związanych z późniejszą wymianą zasilacza. Kolejna sprawa – zaoszczędzimy czas, który musimy później stracić na demontaż zasilacza. Bardzo często są one montowane w ciężko dostępnych miejscach.

Bardzo ważna sprawa to również napięcie pracy zasilacza: jeżeli dobierzemy o złych parametrach, prawdopodobnie spalimy taśmę ledową. W najlepszym przypadku, mocno skrócimy jej żywotność.

To tylko kilka aspektów przemawiających za tym, iż dobór zasilacza do taśmy ledowej to bardzo ważna sprawa.

Jak dobrać zasilacz dla taśmy ledowej 5m?

Jeżeli decydujemy się samodzielnie dobrać zasilacz, musimy przede wszystkim zapoznać się mocno z parametrami nabywanej taśmy ledowej. Są one wyznacznikiem naszej decyzji dotyczącej kupna zasilacza.

Im taśma jest mocniejsza, zasilacz ledowy powinien być identycznie większy. Trzeba także pamiętać o 20% zapasu mocy dla poboru taśmy ledowej.

Przykład: taśma ledowa pobierająca 72W na rolce 5-metrowej, powinna być zasilana mocą oscylującą w granicach 90W.

Idealnym rozwiązanie dla tego typu taśmy będzie zasilacz producenta Mean Well – LPV-100-12.

Gdzie kupić dobry zasilacz do taśmy LED?

Warto poradzić się specjalistów zajmujących się oświetleniem ledowym.

Każdy z łatwością powinien pomóc w doborze zasilacza do taśmy ledowej. Jeżeli macie Państwo takowy problem z doborem zasilacza, prosimy o kontakt: shop@wroled.pl. Sklep internetowy wroLED posiada w swojej ofercie szeroki asortyment z zakresu zasilaczy ledowych.

Produkty są sprawdzone. Gwarancyjność jest na bardzo niskim poziomie. Zasilacze ledowe - https://www.wroled.pl/zasilacze-led-12v sprzedawane przez wroLED Wrocław są produkowane z najlepszych dostępnych komponentów na rynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl