Co to jest led i na czym polega technologia ledowa?

W dzisiejszym artykule chciałbym zaprezentować co to jest technologia LED, na czym polega oraz jej zastosowanie.

Definiując, co oznacza skrót LED?

W prawidłowym rozwinięciu z języka angielskiego LED oznacza dokładnie Lighting Emitting Diode. W tłumaczeniu na język polski jest to nazwa dla diody elektroluminescencyjnej emitującej światło.

Powszechnie dioda LED jest uznana jako element półprzewodnikowy przez który przepływa prąd. Podczas tego procesu jest emitowane światło, które jako użytkownicy widzimy „gołym okiem”. Światło diody LED różni się jedynie długością emitowanej fali w zależności od rodzaju diody.

żarówka led

Co odróżnia technologię ledową od innych?

Jedną z głównych różnic dzielących technologię ledową od innych to oszczędność energii. Źródła światła LED pobierają znacznie mniej prądu od oświetlenia konwencjonalnego. Przekłada się na bardzo mocno na widoczne oszczędności w Naszym portfelu. Specyfika, w jakiej wykonywane są diody LED pozwala na generowanie Nam ogromnych zasobów mocy, pobierając przy tym znaczenie mniej prądu od standardowego oświetlenia. Przykład: żarówka LED o mocy 10W jest zamiennikiem standardowej żarówki o mocy 75W. Jest to prawie 8-krotnie mniejszy pobór mocy, a strumień światła widocznie większy i ładniejszy.

Zalety i wady technologii ledowej

Opisując ten punkt, nie możemy pominąć aspektu wytrzymałości oraz okresu pracy oświetlenia w technologii ledowej. Kupując źródło światła LED sprawdzonego producenta mamy gwarancje jej pracy w postaci 30 000 godzin. Okres gwarancyjny dla źródeł ledowych oscyluje w granicach 2-3 lata, w zależności od producenta. Jest to znacznie więcej w porównaniu do konwencjonalnego oświetlenia.

Cena źródeł LED stała się na tyle przystępna dla klienta, iż nie warto już inwestować o oświetlenie standardowe i męczyć się z częstymi wymianami oraz kosztami z tym związanymi. Oszczędności energii elektrycznej LED to podstawowa zaleta, którą opisaliśmy w poprzednim akapicie.

Wady?

Możemy szczerze przyznać, iż źródła oświetlenia LED nie mają wad.

Przynoszą jedynie korzyści, które są namacalne już po użytkowaniu w pierwszym miesiącu. Dioda LED jest najbardziej energooszczędnym źródłem światła dostępnym do tej pory na światowym rynku. Niezmiernie istotną sprawą jest również barwa światła. Mamy do wyboru całą paletę kolorów dostępną w sprzedaży od producentów oświetlenia ledowego. Nabywając oświetlenie w technologii LED bardzo mocno wspieramy ekologię. Podczas jego produkcji nie jest używana rtęć oraz żadne metale niebezpieczne dla Naszego środowiska.

Wszystkie rozwiązania ledowe są w pełni ekologiczne. Warto również wspomnieć o samej pracy widzialnej źródła LED. Czyż stosując zwykłą żarówkę energooszczędną nie denerwował Cię aspekt jej długiego „startu” ? Aby żarówka mogła pracować pełną mocą musi minąć dosyć długa chwila. Przy rozwiązaniu typu ledowego, zapominamy o tej sprawie. Pełna moc osiągnięta zostaje od razu po starcie żarówki ledowej czy też innego źródła światła.

Zastosowanie technologii LED

Miejsc, w których możemy zastosować rozwiązania w technologii LED jest ogromna ilość. Mieszkania, biura, magazyny, hale produkcyjne, parki, miejsca użyteczności publicznej czy też galerie handlowe oraz muzea. Jest to tylko kilka przykładów gdzie oświetlenie ledowe spełni w 100% swoją funkcję. Oszczędność energii będzie znaczna, a barwa tych miejsc zmieni całkowicie swój dotychczasowy wygląd, który będzie przyciągał uwagę.

Przy okazji - zapraszamy do sklepu wroLed z siedzibą we Wrocławiu, gdzie znajdziesz wiele produktów z oświetleniem led w dobrych, konkurencyjnych cenach.

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl