Jak dobrać oświetlenie ledowe do biura i gabinetu? [PORADNIK]

dobór oświetlenia ledowego do biura i gabinetu

Biuro czy też gabinet jest niezwykle ważnym miejscem dla ludzi, którzy pracują stacjonarnie. Co za tym idzie, powinno być bardzo dobrze i nowocześnie oświetlone.

Jeżeli oświetlenie biura jest odpowiednio dobrane, praca staje się łatwiejsza, a nasze oczy nie męczą się. Podczas planowania aranżacji pomieszczenia biurowego, jego oświetlenie najlepiej zastosować w technologii led.

Daje to niesamowite efekty w postaci oszczędności Naszych pieniędzy. Nie wiesz jak zaprojektować oświetlenie w biurze?! Mamy nadzieję, że Nasz poniższy wpis wiele Państwu wyjaśni. Pamiętaj! Nowoczesne oświetlenie biura staje się jego wizytówką.

 

Marzysz o nowoczesnym biurze? Pomyśl o energooszczędnym oświetleniu!

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, oświetlenie do biura i gabinetu powinno być w technologii ledowej. Takie rozwiązanie staje się gwarancją niesamowitych oszczędności oraz jakości. Oświetlenie typu LED pobiera aż 80% mniej energii elektrycznej w porównaniu z oświetleniem konwencjonalnym. Jasnym jest, że na początku trzeba zainwestować! Wydane środki zwrócą się natomiast bardzo szybko.

Normy i przepisy dotyczące prawidłowego oświetlenia biura – BHP

Warto również wspomnieć, iż przepisy dotyczące oświetlenia biura są jasno określone. Na blat biurka, powinien padać strumień światła o natężeniu oscylującym w granicach 500lx. Dzięki oświetleniu ledowym, bardzo łatwo tym wymogom sprostać a Nasz wzrok nie będzie ulegał uszkodzeniu. Organy państwowe, odpowiedzialne za sprawdzanie pracodawców z zakresu BHP, mocno zwracają uwagę na prawidłowe oświetlenie miejsca pracy.

Jest udowodnione, że źle dobrane oświetlenie miejsca pracy, bardzo negatywnie wpływa na samopoczucie i efektywności pracownika. Prawidłowe oświetlenie biura niezwykle mocno poprawia jakość wykonywanych obowiązków.

Jakie oświetlenie wybrać do biura? 5 praktycznych porad

1. Energooszczędne oświetlenie biura w formie paneli led 60x60 i 120x30,

energooszczędne panele ledowe
Jest to najbardziej popularne rozwiązanie oświetlenia biurowego sufitowego w technologii led. Idealnie nadają się na główne oświetlenie Naszego gabinetu. Są w kształcie kwadratu 60x60 lub prostokąta 120x30cm. Montaż może być zarówno natynkowy jak i podtynkowy. Do zainstalowania natynkowego wymagana jest odpowiednia ramka. Panel ledowy 60x60 i 120x30 możemy opuścić także na linkach. Bardzo dobra opcja w przypadku braku sufitu obniżanego.

Panele ledowe świecą całą swoją powierzchnią, co gwarantuje idealne rozproszenie światła na całości pomieszczenia. Jaka barwa światła led do biura? Najlepszym rozwiązaniem będzie barwa neutralna - 4000K. Jest to barwa, która najbardziej odpowiada pracownikowi i nie powoduje zmęczenia jego oczu. Nie zmienia także barwy oświetlanego przedmiotu. Panele led to potocznie nazywane oświetlenie kasetonowe, zwłaszcza w biura. Można jest zastosować zamiast kasetonowych płyt 60x60 instalowanych w suficie.

PANELE LED KUPISZ W NASZYM SKLEPIE JUŻ OD 85 PLN BRUTTO! KLIKNIJ! 

panele ledowe energooszczędne

 

2. Oświetlenie biura i gabinetu w formie lamp typu downlight.

Równie popularne opcja oświetlenia do biura co panele ledowe. Jedyne różnice to wielkość, moc i kształt. Lampy typu downlight są słabsze od paneli, przeważnie sprzedawane w okrągłym kształcie. Są również mniejsze. Tak samo możemy jest zainstalować natynkowo jak i podtynkowo.

lampy led downlight

Nadają się zarówno do sufitu obniżanego jak i standardowego. Światło jest generowane na całej powierzchni lampy, co gwarantuje idealne naświetlenie całego pomieszczenia. Niezwykle trwałe, nowoczesne i profesjonalne rozwiązanie. Oprawy downlight led bardzo ładnie wyglądają na suficie. Jaka barwa światła w biurze – dedykowana neutralna (4000K).

OCZKA SUFITOWE W ATRAKCYJNEJ CENIE KUPISZ W NASZYM SKLEPIE! KLIKNIJ TUTAJ! 

3. Oświetlenie biurowe wiszące.

Coraz częściej spotykamy się, że klienci stosują w biurze lampy wiszące. Bardzo dobre rozwiązanie w przypadku braku sufitu obniżanego. Montuje się na natynkowo. Ważna sprawą jest wygląd, natomiast najważniejszą to zastosowane źródło światła led. W zależności od wielkości pomieszczenia, dobieramy żarówki. Należy jednak pamiętać, że musza być w barwie neutralnej – 4000K oraz z szerokim kątem świecenia, min. 180-200st. Zalety barwy neutralnej omawialiśmy wcześniej. Ile lumenów do biura?! Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. Musi być dobrze doświetlone. W przypadku dokładnych wyliczeń i doboru światła, zapraszamy do kontaktu – shop@wroled.pl Pamiętajmy jednak! Na blacie biurka – min. 500 luxów.

oświetlenie biurowe wiszące

Jest wiele różnych pomysłów na oświetlenie biura, należy jednak zwracać uwagę na ich efektywność a nie efektowność. To pierwsze jest niezwykle ważne w przypadku doboru światła dla pracowników.

SUFITOWE OŚWIETLENIE MOŻESZ NABYĆ W NASZYM SKLEPIE WROLED! KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ ! 

 

4. Oświetlenie biurowe systemowe – Szynoprzewody oraz lampy typu Track Light.

Kapitalne rozwiązanie w przypadku, gdy nie mamy w biurze stałych miejsc siedzenia i musimy je dosyć często korygować. Lampy możemy przesuwać i ustawiać w dowolne kierunki świecenia.

oprawa led na szynę

Szyny ledowe montujemy natynkowo, możemy je także łączyć w długie linie za pomocą łączników. Zasilanie szyny może być podłączone tylko i wyłącznie z jednej strony. Przesuwany, ustawiamy lampy do własnych wymagań i oświetlamy to co w danej chwili chcemy – bardzo duża zaleta oświetlenia systemowego.

Najczęściej stosowanym oprawą LED na szynę jest taka, która ma moc około 30W, dosyć duży kąt świecenia (w granicach 60st) oraz barwę neutralną 4000K.

GOTOWE ZESTAWY OŚWIETLENIA SZYNOWEGO I NIE TYLKO ZNAJDZIESZ KLIKAJĄC TUTAJ! 

 

5. Kinkiety biurowe.

Kinkiety biurowe nie są dobrym wyborem w przypadku zastosowania ich jako główne oświetlenie. Jest to raczej rozwiązanie dekoracyjne. Służą jako nowoczesny dodatek Naszego gabinetu czy biura.

W sklepie internetowym Wroled z Wrocławia, jest bardzo duży wybór kinkietów biurowych. Proponujemy takie, które mają wymienne źródła światła. Dobrym wyborem są kinkiety biurowe gipsowe. Możemy je pomalować na dowolny kolor Nam odpowiadający: https://wroled.pl/pl/c/Oprawy-scienne-gipsowe/497

Co kupić, aby nowocześnie oświetlić biuro lub własny gabinet?

Nasze zdanie jest takie, że każdy wybór, który zagwarantuje odpowiednie i efektowne oświetlenie W naszym biurze czy gabinecie będzie dobrym rozwiązaniem. Należy zwracać uwagę na barwę – 4000K jest najbardziej odpowiednią.

Co do Naszych realizacji oświetlenia biur i gabinetów – najczęściej klienci stosują panele led 60x60 oraz 120x30cm. Produkty bardzo dobre jakościowo a zarówno niedrogie. Najlepiej spełniają swoją funkcje z wszystkich opisywanych propozycji.

Panele ledowe obejrzysz i zakupisz tutaj w przystępnej cenie: https://wroled.pl/pl/c/Panele-LED-oraz-akcesoria/136.

Pomysły na aranżacje biura - galeria zdjęć

1 pomysł na aranżację biura oświetleniem led

2 pomysł na nowoczesne oświetlenie biura

3 pomysł na aranżację biura ledami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl