Oświetlenie podjazdu - wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu
Oświetlenie podjazdu - wybierz najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu

Oświetlenie podjazdu

Głównym aspektem do rozważenia podczas planowania oświetlenia podjazdu lub wejścia jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu. Odpowiednie oświetlenie powinno ułatwiać wjazd, przejście, przenoszenie zakupów z samochodu do domu oraz umożliwiać wygodne wsiadanie i wysiadanie z auta. Odpowiednio zaplanowane oświetlenie podjazdu do garażu to inwestycja, która nie tylko pełni funkcję praktyczną, ale także zapewnia bezpieczeństwo podczas poruszania się po posesji. Jeśli szukasz nietypowych rozwiązań oświetleniowych, warto zainwestować w lampy, które można zamontować w chodniku lub w kostce brukowej. Takie nowoczesne oświetlenie podjazdu stworzy wyjątkowy efekt wizualny. Nie zapominaj również o oświetleniu drzwi wejściowych. Dobrym pomysłem jest zamontowanie tam lampy z czujnikiem ruchu, która włączy się, gdy zajdzie taka potrzeba jak zewnętrzne plafony LED np. plafon LED STIVI lub naświetlacze LED.

oświetlenie domu LED

Lampy na podjazd - co wybrać ?

Przede wszystkim, lampy oświetlające podjazd powinny charakteryzować się dużą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak zmiany temperatury oraz niekorzystne działanie czynników pogodowych, np. deszczu, śniegu czy mrozu. Właściwe lampy powinny posiadać hermetyczną obudowę i wysoki stopień szczelności (np. IP67). W przypadku lamp najazdowych dogruntowych, które są instalowane w ziemi lub w kostce brukowej, szczelność ma szczególne znaczenie ze względu na możliwość uszkodzeń spowodowanych przez koła samochodu lub napływy wody z gwałtownych burz. Innym rozwiązaniem oświetlenia podjazdu są lampy stojące. Ważne jest, aby miały odpowiednią wysokość, która nie będzie powodować oślepiania podczas nocnego wjazdu. Idealna wysokość to około 0,5 metra. Lampy tego typu nie tylko pełnią funkcję praktyczną, ale również podkreślają walory wizualne podjazdu oraz podkreślają piękno ogrodowej architektury. Dodatkowo niezależnie od rodzaju lamp używanych do oświetlenia podjazdu, warto wyposażyć system oświetleniowy w czujniki ruchu i zmierzchu.

Podświetlenie kostki brukowej

Drogę z kostki brukowej, która prowadzi Cię do garażu możesz oświetlić za pomocą lamp najazdowych. Ten rodzaj oświetlenia wmontowany w podłoże jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań do oświetlenia podjazdu i terenu wokół domu. W dzień lampy pozostają niewidoczne i ukryte w gruncie, a wieczorem rozświetlają teren. Są więc niezwykle funkcjonalne, energooszczędne i nie zajmują dodatkowego miejsca na posesji. Jednakże, konieczne jest uwzględnienie montażu już na etapie projektowania wjazdu do garażu. Dlaczego? Ponieważ tego rodzaju zewnętrzne lampy są przeznaczone do wmontowania w podłoże, na przykład między poszczególnymi kostkami brukowymi. Jeśli już mamy gotowy podjazd, zastosowanie tego typu lamp najazdowych mogłoby stanowić duży problem. Wiązałoby się to z koniecznością usunięcia części nawierzchni podjazdu, zainstalowania systemu elektrycznego i lamp, a następnie ponownym położeniem kostki brukowej lub innego rodzaju podłoża.

oprawa najazdowa do ogrodu LED

Oświetlenie wjazdu do garażu

Podświetlenie powinno obejmować nie tylko sam podjazd do garażu, ale również sam wjazd do niego. Najczęściej sprawdza się pojedyncza lampa jak np. naświetlacz LED zamontowany nad bramą. Dzięki temu, podczas wjazdu i wyjazdu z garażu, oraz przy wchodzeniu i wychodzeniu, brama jest równomiernie oświetlona. Przy wyborze oświetlenia wjazdu do garażu warto rozważyć opcję z czujnikiem ruchu. Dzięki temu, światło zaświeci się tylko wtedy, gdy ktoś lub coś (np. samochód) znajdzie się w pobliżu. To pozwoli na oszczędność energii elektrycznej. Jeśli nie chcesz umieszczać naświetlacza LED nad bramą, istnieją również inne rozwiązania. Możesz umieścić lampy elewacyjne po obu stronach wjazdu do garażu. Takie rozwiązanie oprócz dobrego oświetlenia wprowadza też dodatkowy efekt dekoracyjny. Tutaj również słupki ogrodowe sprawdzą się doskonale. W tym przypadku warto jednak wziąć pod uwagę przede wszystkim to, czy podjazd jest na tyle szeroki, by wystarczyło miejsca na manewr samochodowy, a lampy go nie ograniczały. 

lampy stojące ogrodowe LED

Nowoczesne oświetlenie podjazdu

Podświetlenie zarysu budynku światłem to doskonały sposób na wyróżnienie domu. Aby osiągnąć wyjątkowy efekt sięgnij po taśmy LED oraz profile aluminiowe. Zastosowanie listwy LED w elewacji budynku jako elementu oświetleniowego cokołu prezentuje się interesująco. Oprawa może zostać wmontowana w ścianę, tworząc efektowną iluminację, szczególnie pasującą do domów parterowych. Pasek LED może również być umieszczony wzdłuż górnej granicy cokołu, pełniąc funkcję oświetlenia ścieżki prowadzącej do podjazdu lub garażu. Podstawową funkcją oświetlenia frontu budynku jest zapewnienie bezpieczeństwa. Można je uzyskać podkreślając krawędzie ścian a nawet obrysowując światłem wejścia i bramy. To zadanie dobrze zrealizują profile do pasków LED PDS4-PLUS. Proponowany profil w połączeniu z taśmą LED PRO 3528 300LED IP65 SILIKON gwarantuje długą i niezawodną pracę oraz wyjątkowy efekt świetlny, który poprawi bezpieczeństwo wokół domu.

 

Zobacz również:

profile LED Kluś

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl