Oświetlenie schodowe LED - Poradnik z najlepszymi aranżacjami

aranżacja 1 podświetlanych schodów ledamiWielu Naszych klientów ma ogromny problem z dobraniem odpowiedniego oświetlenia schodowego.

W celu pomocy, przedstawiamy krótki artykuł, opisujący zagadnienia związanie z prawidłowym oświetleniem schodów. Przedstawimy schematy podłączenia czy opiszemy, jak podłączyć oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu.

Postaramy się także doradzić, jaka barwa opraw schodowych będzie idealna dla Nas. Opiszemy również zagadnienie związanie z oświetleniem schodowym 230V lub 12V.

Oprawy schodowe LED są urządzeniami z możliwością instalacji wewnątrz oraz zewnątrz pomieszczeń. Ich niewielkie gabaryty, pozwalają na montaż w ścianach czy podłogach. Dzięki nim, w perfekcyjny sposób, oświetlimy nasze schody czy przedpokój. Są gwarancją odpowiedniego natężenia światła oraz wysokiej jakości wykonania.

Sklep internetowy Wroled z Wrocławia, oferuje oświetlenie schodowe LED w dobrej cenie. W ofercie znajdują się produkty w kolorze białym, szarym czy czarnym. Jednymi z głównych producentów oświetlenia schodowego LED, jest marka Zamel oraz Skoff. W ich katalogu znajdują się oprawy schodowe LED 230V oraz 12V, z czujnikami ruchu oraz bez nich. Gwarantują eleganckie i unikalne wzory.

Schemat oświetlenia schodowego

Wielu Klientów ma duży problem z odpowiednim podłączeniem oświetlenia schodowego. Zastanawiają się czy podłączyć równolegle czy szeregowo. Poniżej przedstawimy schemat, który powinien przybliżyć rozwiązanie tematu podłączenia opraw schodowych LED 12V z czujnikiem ruchu.

oświetlenie schodowe ledowe z czujnikiem ruchu

Oświetlenie schodowe led z czujnikiem ruchu

Powyżej przedstawiliśmy schemat podłączenia oświetlenia schodowego LED 12V z czujnikiem ruchu. Jest również drugie rozwiązanie, umożliwiające załączenie światła na schodach, po przejściu człowieka. Marka Zamel, produkuje oprawy schodowe LED z wbudowanym czujnikiem ruchu. Napięcie pracy takiej oprawki to 230V. Jest to dużo łatwiejsze w instalacji rozwiązanie, natomiast jest droższe w porównaniu z tym na 12V.

Z doświadczenia wiemy, iż idealnym pomysłem jest instalacja takiej oprawy LED 230V z czujnikiem ruchu na pierwszej i ostatniej pozycji w ciągu schodów. Gwarantuje nam to start pracy opraw, zarówno podczas wchodzenia jak i schodzenia po schodach. Przy tego typu rozwiązaniu, nie potrzebujemy zasilacza LED 12V oraz dodatkowego czujnika ruchu.

Oprawa schodowa LED Zamel 230V z czujnikiem ruchu.

Oprawa schodowa LED Zamel 230V z czujnikiem ruchu.

Jaki kolor oświetlenia schodowego najlepiej dobrać?

Dobranie odpowiedniego koloru opraw schodowych LED, zależy od wielu czynników. Najważniejszy czynnik, to kolor samych schodów. W zależności od tego, jakiego koloru są Nasze schody, dobieramy wymaganą barwę światła LED. Jeżeli schody są drewniane - ciemnego koloru, wtedy najbardziej odpowiednią barwą, jest barwa biała ciepła.

Dzięki ciepłej barwie, uzyskamy przytulny, idealny do odpoczynku klimat. W przypadku chęci odzwierciedlenia naturalnego koloru Naszych schodów, proponujemy zastosowanie barwy neutralnej (4000K). Kolor neutralny LED nie zmienia faktycznej barwy oświetlanego materiału, jak robi to barwa ciepła i zimna. Najbardziej popularną barwą jest barwa 4000K – neutralna. Taką też proponujemy do oświetlenia schodów.

Oświetlenie schodów LED’ami w barwie białej ciepłej.

Oświetlenie schodów LED’ami w barwie białej ciepłej.

Porady z zakresu oświetlenia schodowego

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu. Jest to ogromne ułatwienie dla codziennego użytkowania. Gdy zapada zmrok i nic nie jesteśmy w stanie ujrzeć, przecinając stopień z zamontowanym czujnikiem ruchu, oświetlenie załączy się automatyczne. Po ustawionym odpowiednio czasie, samo zgaśnie. Nie musimy instalować włączników manualnych. Bardzo popularne rozwiązanie, w przypadku częstego użytkowania i nieustającego ruchu na schodach.

Do tego typu zastosowań, idealne propozycje gwarantuje marka Zamel. Ich oprawki schodowe 230V, posiadają wbudowany czujnik ruchu z możliwością regulacji natężenia światła i czasu.

Warto zastosować taką oprawkę schodową z wbudowanym czujnikiem ruchu zarówno przy wejściu na schody jak i przy zejściu. Gwarantuje to prawidłową pracę i ułatwia użytkowanie.

Proponujemy stosować oprawki schodowe z napięciem zasilania 230V gdyż:

  • są bardziej dostępne,
  • nie wymagają dodatkowych elementów, typu zasilacz LED,
  • są trwalsze w porównaniu do tych z napięciem zasilania 12 – 24V,
  • nie jest wymagane instalowanie dodatkowego okablowania.

Jak podłączyć oświetlenie schodów?

Podłączenie oświetlenia schodów jest niezmiernie prostą sprawą dla kogoś kto miał do czynienia z elektryką. W pierwszej części Naszego artykułu, zamieściliśmy najbardziej popularny schemat podłączenia opraw schodowych. W przypadku stosowania opraw LED 230V, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, związanych z instalacją źródła LED. Możemy takową instalację wykonać sami, natomiast, jeżeli czujemy, iż jest to dla nas zbyt skomplikowane, koniecznym jest skorzystanie z pomocy fachowca.

Przykłady oświetlenia schodów – aranżacje

aranżacja 2 oświetlenie schodów ledami

aranżacja 3 podświetlenie schodów led

aranżacja 4 podświetlenie led schodów

Oświetlenie schodów drewnianych.

Najczęściej zadawanym Nam pytaniem, jest pytanie: Jak oświetlić schody drewniane LED’ami? W zależności od tego jaki kto ma budżet oraz możliwości podłączeń – rozwiązań wiele. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są oprawki schodowe punktowe LED 230V w barwie ciepłej lub neutralnej. Łatwa instalacja oraz trwałości produktów 230V przemawia za ich zastosowaniem.

Nie musimy prowadzić dodatkowych kabli oświetlenia chodów. Oprawki są także w wersji z czujnikiem ruchu. Marka Skoff oraz Zamel to liderzy z zakresu oświetlenia schodowego LED. Niezmiernie popularnym rozwiązaniem, są także listwy aluminiowe LED z taśma ledową, jako źródło światła. Możliwości w tym przypadku jest wiele, gdyż na rynku jest ogromna ilość rodzajów pasków ledowych. Możemy zastosować zarówno taśmę LED białą jak i RGB. Wszystko w zależności od budżetu oraz potrzeb.

Sklep internetowy Wroled oferuje różnego rodzaju oświetlenie schodowe, z możliwością montażu przez fachowca. W przypadku zainteresowania, zapraszamy do kontaktu. Wykonujemy projektu oraz całościowe wyceny. W przypadku bardziej wymagających klientów, instalujemy również „inteligentne oświetlenie schodowe” z różnego rodzaju sterownikami.

Oświetlenie schodów zewnętrzne

W przypadku montażu oświetlenie schodowego zewnętrznego jest wymagany odpowiedni stopień ochrony dla źródła LED oraz jego oprawy. Najczęściej stosowanym są oprawki typu IP65. Zapewniają całkowitą szczelność w trudnych warunkach atmosferycznych. Oświetlenie zewnętrzne z odpowiednim IP, gwarantuje długotrwały okres pracy zainstalowanego źródła światła. Oświetlenie schodowe zewnętrzne z IP65 oferuje sklep internetowy Wroled z Wrocławia.

Ceny oświetlenia schodowego

Oprawka schodowa LED z napięciem zasilania 12V, marki Zamel lub Skoff kosztuje w granicach 50-60 zł. Z napięciem zasilania 230V, jest już droższa. Koszt takiej oprawki to około 100-120 zł, w zależności od rodzaju i marki. Najdroższe są oprawy LED schodowe z wbudowanym czujnikiem ruchu, koszt oscyluje w granicach 160-170 zł.

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl