Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowości z naszego Bloga
Oświetlenie schodowe LED - Poradnik z najlepszymi aranżacjami

aranżacja 1 podświetlanych schodów ledamiWielu Naszych klientów ma ogromny problem z dobraniem odpowiedniego oświetlenia schodowego.

W celu pomocy, przedstawiamy krótki artykuł, opisujący zagadnienia związanie z prawidłowym oświetleniem schodów. Przedstawimy schematy podłączenia czy opiszemy, jak podłączyć oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu.

Postaramy się także doradzić, jaka barwa opraw schodowych będzie idealna dla Nas. Opiszemy również zagadnienie związanie z oświetleniem schodowym 230V lub 12V.

Jak oświetlić lustro taśmą LED? Realizacja u klienta we Wrocławiu

Nie macie Państwo pomysłu jak oświetlić swoje lustro – czy to łazience czy w salonie? Poniżej przedstawiamy zdjęcia z Naszej realizacji u klienta. W bardzo łatwy sposób oraz tanim kosztem, możemy w nowoczesny sposób oświetlić lustro, dzięki taśmie LED oraz profilom aluminiowym, tworzącym ciągłą (idealną – bez widocznych punktów LED) linie światła.

10 oryginalnych pomysłów na oświetlenie sufitu ledami

oświetlenie sufitu ledamiZ doświadczenia wiemy, że oświetlenie sufitu, sprawia bardzo duże kłopoty każdemu klientowi. Najczęściej zadawane nam pytanie to: w jaki sposób oświetlić sufit w salonie? Postanowiliśmy przygotować zestawienie 10-iu najbardziej popularnych sposobów na oświetlenia naszego sufitu salonowego czy kuchennego. Mamy nadzieję, iż Nasze starania ku temu, ułatwią sprawę doboru oświetlenia. Wszystkie propozycje produktowe są z energooszczędnymi źródłami światła LED.

Oświetlenie schodowe LED - Poradnik z najlepszymi aranżacjami

aranżacja 1 podświetlanych schodów ledamiWielu Naszych klientów ma ogromny problem z dobraniem odpowiedniego oświetlenia schodowego.

W celu pomocy, przedstawiamy krótki artykuł, opisujący zagadnienia związanie z prawidłowym oświetleniem schodów. Przedstawimy schematy podłączenia czy opiszemy, jak podłączyć oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu.

Postaramy się także doradzić, jaka barwa opraw schodowych będzie idealna dla Nas. Opiszemy również zagadnienie związanie z oświetleniem schodowym 230V lub 12V.

Oprawy schodowe LED są urządzeniami z możliwością instalacji wewnątrz oraz zewnątrz pomieszczeń. Ich niewielkie gabaryty, pozwalają na montaż w ścianach czy podłogach. Dzięki nim, w perfekcyjny sposób, oświetlimy nasze schody czy przedpokój. Są gwarancją odpowiedniego natężenia światła oraz wysokiej jakości wykonania.

Sklep internetowy Wroled z Wrocławia, oferuje oświetlenie schodowe LED w dobrej cenie. W ofercie znajdują się produkty w kolorze białym, szarym czy czarnym. Jednymi z głównych producentów oświetlenia schodowego LED, jest marka Zamel oraz Skoff. W ich katalogu znajdują się oprawy schodowe LED 230V oraz 12V, z czujnikami ruchu oraz bez nich. Gwarantują eleganckie i unikalne wzory.

Schemat oświetlenia schodowego

Wielu Klientów ma duży problem z odpowiednim podłączeniem oświetlenia schodowego. Zastanawiają się czy podłączyć równolegle czy szeregowo. Poniżej przedstawimy schemat, który powinien przybliżyć rozwiązanie tematu podłączenia opraw schodowych LED 12V z czujnikiem ruchu.

oświetlenie schodowe ledowe z czujnikiem ruchu

Oświetlenie schodowe led z czujnikiem ruchu

Powyżej przedstawiliśmy schemat podłączenia oświetlenia schodowego LED 12V z czujnikiem ruchu. Jest również drugie rozwiązanie, umożliwiające załączenie światła na schodach, po przejściu człowieka. Marka Zamel, produkuje oprawy schodowe LED z wbudowanym czujnikiem ruchu. Napięcie pracy takiej oprawki to 230V. Jest to dużo łatwiejsze w instalacji rozwiązanie, natomiast jest droższe w porównaniu z tym na 12V.

Z doświadczenia wiemy, iż idealnym pomysłem jest instalacja takiej oprawy LED 230V z czujnikiem ruchu na pierwszej i ostatniej pozycji w ciągu schodów. Gwarantuje nam to start pracy opraw, zarówno podczas wchodzenia jak i schodzenia po schodach. Przy tego typu rozwiązaniu, nie potrzebujemy zasilacza LED 12V oraz dodatkowego czujnika ruchu.

Oprawa schodowa LED Zamel 230V z czujnikiem ruchu.

Oprawa schodowa LED Zamel 230V z czujnikiem ruchu.

Jaki kolor oświetlenia schodowego najlepiej dobrać?

Dobranie odpowiedniego koloru opraw schodowych LED, zależy od wielu czynników. Najważniejszy czynnik, to kolor samych schodów. W zależności od tego, jakiego koloru są Nasze schody, dobieramy wymaganą barwę światła LED. Jeżeli schody są drewniane - ciemnego koloru, wtedy najbardziej odpowiednią barwą, jest barwa biała ciepła.

Dzięki ciepłej barwie, uzyskamy przytulny, idealny do odpoczynku klimat. W przypadku chęci odzwierciedlenia naturalnego koloru Naszych schodów, proponujemy zastosowanie barwy neutralnej (4000K). Kolor neutralny LED nie zmienia faktycznej barwy oświetlanego materiału, jak robi to barwa ciepła i zimna. Najbardziej popularną barwą jest barwa 4000K – neutralna. Taką też proponujemy do oświetlenia schodów.

Oświetlenie schodów LED’ami w barwie białej ciepłej.

Oświetlenie schodów LED’ami w barwie białej ciepłej.

Porady z zakresu oświetlenia schodowego

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie schodowe z czujnikiem ruchu. Jest to ogromne ułatwienie dla codziennego użytkowania. Gdy zapada zmrok i nic nie jesteśmy w stanie ujrzeć, przecinając stopień z zamontowanym czujnikiem ruchu, oświetlenie załączy się automatyczne. Po ustawionym odpowiednio czasie, samo zgaśnie. Nie musimy instalować włączników manualnych. Bardzo popularne rozwiązanie, w przypadku częstego użytkowania i nieustającego ruchu na schodach.

Do tego typu zastosowań, idealne propozycje gwarantuje marka Zamel. Ich oprawki schodowe 230V, posiadają wbudowany czujnik ruchu z możliwością regulacji natężenia światła i czasu.

Warto zastosować taką oprawkę schodową z wbudowanym czujnikiem ruchu zarówno przy wejściu na schody jak i przy zejściu. Gwarantuje to prawidłową pracę i ułatwia użytkowanie.

Proponujemy stosować oprawki schodowe z napięciem zasilania 230V gdyż:

  • są bardziej dostępne,
  • nie wymagają dodatkowych elementów, typu zasilacz LED,
  • są trwalsze w porównaniu do tych z napięciem zasilania 12 – 24V,
  • nie jest wymagane instalowanie dodatkowego okablowania.

Jak podłączyć oświetlenie schodów?

Podłączenie oświetlenia schodów jest niezmiernie prostą sprawą dla kogoś kto miał do czynienia z elektryką. W pierwszej części Naszego artykułu, zamieściliśmy najbardziej popularny schemat podłączenia opraw schodowych. W przypadku stosowania opraw LED 230V, należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, związanych z instalacją źródła LED. Możemy takową instalację wykonać sami, natomiast, jeżeli czujemy, iż jest to dla nas zbyt skomplikowane, koniecznym jest skorzystanie z pomocy fachowca.

Przykłady oświetlenia schodów – aranżacje

aranżacja 2 oświetlenie schodów ledami

aranżacja 3 podświetlenie schodów led

aranżacja 4 podświetlenie led schodów

Oświetlenie schodów drewnianych.

Najczęściej zadawanym Nam pytaniem, jest pytanie: Jak oświetlić schody drewniane LED’ami? W zależności od tego jaki kto ma budżet oraz możliwości podłączeń – rozwiązań wiele. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są oprawki schodowe punktowe LED 230V w barwie ciepłej lub neutralnej. Łatwa instalacja oraz trwałości produktów 230V przemawia za ich zastosowaniem.

Nie musimy prowadzić dodatkowych kabli oświetlenia chodów. Oprawki są także w wersji z czujnikiem ruchu. Marka Skoff oraz Zamel to liderzy z zakresu oświetlenia schodowego LED. Niezmiernie popularnym rozwiązaniem, są także listwy aluminiowe LED z taśma ledową, jako źródło światła. Możliwości w tym przypadku jest wiele, gdyż na rynku jest ogromna ilość rodzajów pasków ledowych. Możemy zastosować zarówno taśmę LED białą jak i RGB. Wszystko w zależności od budżetu oraz potrzeb.

Sklep internetowy Wroled oferuje różnego rodzaju oświetlenie schodowe, z możliwością montażu przez fachowca. W przypadku zainteresowania, zapraszamy do kontaktu. Wykonujemy projektu oraz całościowe wyceny. W przypadku bardziej wymagających klientów, instalujemy również „inteligentne oświetlenie schodowe” z różnego rodzaju sterownikami.

Oświetlenie schodów zewnętrzne

W przypadku montażu oświetlenie schodowego zewnętrznego jest wymagany odpowiedni stopień ochrony dla źródła LED oraz jego oprawy. Najczęściej stosowanym są oprawki typu IP65. Zapewniają całkowitą szczelność w trudnych warunkach atmosferycznych. Oświetlenie zewnętrzne z odpowiednim IP, gwarantuje długotrwały okres pracy zainstalowanego źródła światła. Oświetlenie schodowe zewnętrzne z IP65 oferuje sklep internetowy Wroled z Wrocławia.

Ceny oświetlenia schodowego

Oprawka schodowa LED z napięciem zasilania 12V, marki Zamel lub Skoff kosztuje w granicach 50-60 zł. Z napięciem zasilania 230V, jest już droższa. Koszt takiej oprawki to około 100-120 zł, w zależności od rodzaju i marki. Najdroższe są oprawy LED schodowe z wbudowanym czujnikiem ruchu, koszt oscyluje w granicach 160-170 zł.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl