Oświetlenie schodowe SKOFF LED - oprawy oświetleniowe

oprawa schodowa skoff wroled

Ostatnimi czasy, bardzo ciekawym i często wykorzystywanym rozwiązaniem, które ma na celu oświetlić stopnie jest zastosowanie opraw schodowych.

Rozwiązanie to przy wykorzystaniu technologii LED niesie za sobą wiele walorów. Główną zaletą tego typu oświetlenia jest oszczędność!

Zastosowanie opraw schodowych

Jedna oprawka pobiera średnio mniej niż 1W tak więc nawet zastosowanie wielu opraw schodowych, nie kosztuje nas wiele! Oprawy te dodatkowo mają walory estetyczne, które sprawią, że przestrzeń w naszym domu będzie nowocześniejsza.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że oprawy schodowe służą tylko do delikatnego podświetlania stopnic i ich okolic. Swoje zastosowanie znajdują wieczorami i w nocy w sytuacji, gdy my lub nasze dziecko przemieszczamy się z jednego piętra na drugie.

W takiej sytuacji nie ma konieczności korzystania z głównego źródła oświetlenia w celu oświetlenia schodów. Wielu naszych klientów wykorzystuje oprawy schodowe również do oświetlania korytarzy, dzięki czemu cała droga od pokoju przez schody aż do łazienki jest delikatnie oświetlona.

Zużycie energii przez oprawki schodowe jest na tyle niskie, że wiele osób przez całą noc ma uruchomione oświetlenie. Aby zautomatyzować cały proces można wykorzystać, np. czujki zmierzchowe, które za nas uruchomią oświetlenie wieczorowe, gdy zapadnie zmierzch lub gdy wyłączymy główne źródła światła. Odwrotna sytuacja będzie miała miejsce gdy natężenie wzrośnie – automat wyłączy oświetlenie dodatkowe.

Wielu z Państwa zadaje nam pytania:

  • Jak podłączyć oprawki schodowe?
  • Czy do opraw schodowych potrzebuję dodatkowy zasilacz?

Oprawy schodowe SKOFF zasilane napięciem 10 V

Na rynku występuje wielu producentów opraw schodowych. Część z nich oferuje oprawy zasilane napięciem 230V a inni napięciem niskim ok. 12V. W naszym sklepie znajdą Państwo oprawy schodowe marki SKOFF, najczęściej zasilane napięciem 10V. 

Więcej znajdziecie w naszej ofercie sklepu internetowego Wroled w kategorii oświetlenie schodowe led firmy SKOFF.

Aby dobrać zasilacz do opraw schodowych zasilanych takim napięciem należy wiedzieć dwie rzeczy:

  1. Potrzebujemy zasilacz 10V, który również znajdą Państwo w naszym sklepie.
  2. Potrzebujemy dobrać moc zasilacza (W)!

Aby dobrać odpowiedni zasilacz potrzebne są nam dwie informacje:

  1. Moc pobierana przez 1 oprawę schodową (średnio ok. 0.8W)
  2. Ilość opraw jakie będziemy instalować.

Wzór wygląda następująco:

POTRZEBNA MOC ZASILACZA (W) = Średnia moc pobierana przez oprawkę * Ilość opraw

Na przykładzie:

Mamy w planach instalację 10 opraw schodowych 0.8W (10V) 0.8W * 10 szt = 8W

Należy doliczyć ok. 15-20% zapasu mocy do tej wartości czyli 8W + 20% = ~10W

Producent oferuje nam do oprawek Skoff głównie dwa zasilacze – 7W i 15W

Zasilacz o większej mocy nigdy nie zaszkodzi naszej oprawce, tak więc jeżeli potrzebujemy wg naszego przykładu zasilacza o mocy 10W to bez problemu możemy wykorzystać zasilacz 15W.

Oprawki łączymy z sobą szeregowo (co oznacza jedna za drugą), a następnie podłączamy ją do zasilacza. Zasilacz należy podłączyć do napięcia 230V/50Hz i instalacja jest gotowa (oczywiście jest to uproszczony schemat )

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl