Pomysł na najtańszy czujnik ruchu Smart Home

SHELLY_AND_PIR_SENSOR

Pomysł na tani alarm Smart Home! Shelly 1 + czujnik ruchu = inteligentny czujnik ruchu DIY.

W naszej firmie wroLED.pl, mimo braku czasu, pojawiają się różne, często szalone pomysły. Podczas testów modułu Shelly 1, koleżanka rzuciła hasło “potrzebuję jakiegoś smart home alarmu”!

W ten sposób powstał kolejny pomysł - mini projekt, który stworzyliśmy w kilkanaście minut i postanowiliśmy się z Wami nim podzielić. Moduł Shelly 1 oraz aplikacja Shelly posiada szereg ciekawych funkcji.

Postanowiliśmy więc, wykorzystać jedną z opcji do stworzenia prostego i taniego systemu alarmowego, który informuje nas za pomocą powiadomień na smartfonie o ruchu w obszarze monitorowanym przez czujnik ruchu.

W niniejszym artykule znajdziecie opis, jak stworzyć tanią czujkę alarmową Smart Home. Na wstępie musimy jednak zaznaczyć, że rozwiązanie to nie gwarantuje bezpieczeństwa Waszego dobytku i z pewnością nie zastąpi profesjonalnego systemu alarmowego.

Nie mniej pomysł może być uzupełnieniem profesjonalnego systemu lub może Wam pomóc w podobnych projektach związanych z monitorowaniem obszaru.

Jak podłączyć czujnik ruchu PIR do Shelly 1?

Niżej przedstawiamy Wam proste schematy podłączenia czujnika ruchu oraz modułu Shelly 1.

motionsensor & Shelly 1

Film prezentujący podłączenie:

Co potrzeba, aby stworzyć “inteligentną czujkę ruchu Smart Home”?

  1. Moduł Shelly 1
  2. Czujka ruchu (230V lub 12-24v)
  3. Przewody
  4. Kostki Wago (3 kanałowe)
  5. Wkrętak
  6. Sprawne oko i obie dłonie :)

Jak będzie dział stworzony przez nas inteligentny czujnik ruchu?

Aplikacja Shelly pozwala nam na stworzenie scenariusza, w którym zmiana stanu przekaźnika (po np. wciśnięciu klawisza fizycznego) otrzymujemy komunikat na naszym smartfonie.

Standardowy czujnik ruchu pełni podobną funkcję jak przycisk. Użyjemy więc najprostszy dostępny czujnik ruchu, który będzie pełnił funkcję “klawisza”, a moduł Shelly użyjemy jako moduł inteligentny, dzięki któremu otrzymamy informację o wybudzeniu czujnika.

Proste?

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl