Szynoprzewody LED

Sklep Wroled oferuje szynoprzewody oświetleniowe w dobrej cenie. Szynoprzewód Global Track charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wykonania. Poza tym do produktów tej firmy pasuje prawie każdy typ opraw ledowych dostępnych na rynku. Szynoprzewód 3-fazowy to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku konieczności oświetlenia np. salonu sprzedaży czy biura. Szynoprzewody aluminiowe montujemy bezpośrednio do sufitu lub możemy opuścić na zawiesiach w postaci linek. Szynoprzewód oświetleniowy posiada również możliwości regulacji zamontowanych na nim opraw oświetleniowych.


 

szyny-1-fazowe szyny-3-fazowe akcesoria do szyn
SZYNY 1-FAZOWE SZYNY 3-FAZOWE AKCESORIA DO SZYNOPRZEWODÓW

 


 

OPRAWY-1-FAZOWE OPRAWY-3-FAZOWE
OPRAWY 1-FAZOWE OPRAWY 3-FAZOWE

Szynoprzewód oświetleniowy - cena za jakość!

Ile kosztują szynoprzewody? Cena akcesoriów rozpoczyna się od 9 zł, zaś najdroższe zestawy to wydatek około 1100 zł. Najlepiej wybrać zestaw pasujący do naszych preferencji. W razie czego służymy pomocą poprzez czat lub kontakt mailowy lub telefoniczny.

Jak podłączyć szynoprzewód?

Niezależnie od wybranego przez nas szynoprzewodu 1 czy 3 fazowego przed montażem należy wyłączyć bezpiecznik odpowiedzialny za dany przewód tak, aby nie zostać porażonym prądem.

Przy zakupie należy zdecydować, w jaki sposób chcemy, aby szyna została zamontowana, możemy wyróżnić trzy sposoby montażu: natynkowy, podtynkowy i podwieszony.

Natynkowy montuje się poprzez zamocowanie kołków rozporowych a następnie przykręcenie wkrętów do sufitu.

Podtynkowy mocowany jest do stropu, szyny podtynkowe posiadają specjalny rant, który wchodzi w przygotowany frez w suficie.

Podwieszony / zwieszany mocowany jest na specjalnych linkach do zwieszania szynoprzewodów, warto wtedy wybrać szynę wykonaną z grubszego aluminium, dzięki czemu będzie bardziej sztywny.

Szynoprzewód podłącza się za pomocą zasilacza - jest to element w formie zabezpieczonego odcinka szyny w którym znajduje się kostka elektryczna. Rozkręcając zasilacz a następnie wpinając go w szynoprzewody, podajemy napięcie dalej na całe linie oświetleniowe.

Najczęściej wykorzystywane jest zasilanie końcowe, które jak nazwa wskazuje montujemy na końcu szynoprzewodu. Informacją na którą należy zwrócić uwagę jest miejsce wpięcia zasilacza, ponieważ może być ono prawe lub lewe (w takim przypadku zasilacz możemy wpiąć tylko z jednej strony).

Jeżeli zaś punkt zasilania wypada na środku linii, wtedy stosujemy zasilanie przelotowe, dzięki któremu napięcie rozprowadzane jest równomiernie pomiędzy szynami.

System trójfazowy polega na tym, że lampy zamontowane na takiej szynie mogą działać niezależnie, oznacza to iż za pomocą jednego z przycisków znajdujących się np. na podwójnym włączniku możemy włączyć pojedyncze lampy podłączone na danej linii.

Szyna oświetleniowa 3 fazowa nie wymaga specjalnego sposobu zasilania, dzięki odpowiedniemu podłączeniu szynoprzewód trójfazowy możemy umieścić w dowolnym miejscu, o ile występuje w tam system jednofazowy.

Zasilacz do szyny 3 fazowej występuje w postaci rozbudowanej kostki do wpięcia. W zasilaczu znajduje się wpięcie przewodu neutralnego, uziemiającego oraz wpięcia oznaczone numerami 1, 2, 3, które odpowiadają za konkretne linie zasilające występujące w szynie. Dzięki takiej numeracji możemy przypisać lampy do konkretnych stref zasilania (będziemy włączać wybrane lampy).

Poniżej można obejrzeć krótkie filmy o tym, jak podłączyć szynoprzewody?

Szyna 1 fazowa

Szyna 3 fazowa - wkrótce na naszym kanale Sklep wroLED.

Czy szynoprzewód można ciąć?

Tak, szynoprzewód można ciąć i łączyć na dowolnych odcinkach. W naszej ofercie posiadamy dużą ilość akcesoriów, przez co możemy dopasować szyny do własnych potrzeb czy preferencji. Dzięki dostępności różnych rodzajów łączników jesteśmy w stanie stworzyć wiele kombinacji oświetlenia między innymi kształt litery L, U czy też kwadratu.

DLACZEGO MY

Pomoc

Pomoc techniczna


Masz problem z wyborem produktu? Zastanawiasz jaki produkt wybrać albo jak podłączyć instalację?
Sprawdź naszą stronę Pytania i odpowiedzi, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące oświetlenia LED.

Nie znalazłeś produktu, którego szukasz? Opis wybranego towaru nie jest dla Ciebie wystarczający? 
Jesteśmy po to, aby Ci pomóc! 
Pisz do nas na "czacie", e-mailem: shop@wroled.pl lub dzwoń : 519 337 057  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl