Blebox AirSensor wskaźnik jakości powietrza

Blebox AirSensor wskaźnik jakości powietrza

Blebox AirSensor wskaźnik jakości powietrza

Dostępność: duża ilość Wysyłka w: 24 godziny
Producent: Blebox
Kod produktu: BB-airsensor
Ocena: 5
Cena: 309,00 zł 309.00
brutto
ilość szt.

towar niedostępny

Możliwość wymiany
lub zwrotu
Dostawa nawet
następnego dnia
Gwarancja na
wszystkie produkty

Opis

AirSensor Blebox - uchroń się od SMOG'u z marką Blebox!

AirSensor to kolejne urządzenie wchodzące w skład systemu Blebox! 
Sensor jest  wskaźnikiem jakości powietrza, który dokonuje pomiaru stężenia pyłów drobnych o klasyfikacji PM1, PM2.5 oraz PM10.

Specyfikacja:
- rodzaj urządzenia: wskaźnik jakości powietrza
- zasilanie: 12..24V AC/DC przez listwę rozłączalną lub 5V poprzez złącze USB
- moc w stanie spoczynku: poniżej 1W
- moc w stanie aktywnym: max 2W 
- klasyfikacja cząstek pyłów drobnych: PM1: 0,3..1,0μm, PM2.5: 1,0..2,5μm, PM10: 2,5..10μm 
- dokładność pomiaru: 50% dla cząstek o rozmiarze 0,3μm, 98% dla cząstek o rozmiarze >=0,5μm
- zakres efektywny detekcji: dla PM2.5, 0..500μg/m³
- rozdzielczosć detekcji: 1μg/m³
- łączny czas odpowiedzi impulsowej: poniżej 10sek
- rodzaj sensora: laserowy, PMS5003
- rodzaj wskazań jakości powietrza: numeryczny i graficzny odczyt w aplikacji wBox, zmiana kolorów diod LED
- zakres temperaturowy pracy: -10..+60°C, chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem
- zakres wilgotności pracy: 0..99%
- klasa IP: IP32, montaż w miejscu osłoniętym przed deszczem
- wymiary obudowy: 71 x 71 x 27mm
- montaż: wkręty, kołki montażowe bądź dwustronna taśma montażowa 
 
INSTALACJA - PODSTAWY
=====================
 
Przed przystąpieniem do instalacji urządzenia, odłącz napięcie w zasilanym obwodzie. Pamiętaj że wszelkie prace montażowe należy wykonywać przy odłączonym napięciu zasilania (wyłączenie bezpiecznika instalacji sieciowej obwodu zasilacza lub odłączenie zasilacza od gniazdka).
 
Urządzenie powinno być zamontowane w miejscu osłoniętym przed bezpośrednim działaniem niekorzystnych warunków środowiskowych, w szczególności opadów atmosferycznych. Jednocześnie należy zwrócić uwagę na zapewnienie dobrej wymiany powietrza w obrębie urządzenia. Pamiętaj, że metalowe elementy (przewody, elementy elewacji, parapety, wysięgniki) negatywnie wpływają na zasięg układu radiowego urządzenia, a co za tym idzie na komfort użytkowania. Urządzenie musi być zamocowane w pozycji stabilnej i nieruchomej, prawidłowo zorientowane (wg. napisów na obudowie), umocowane za pomocą wkrętów, kołków rozporowych bądź przy pomocy dwustronnej taśmy montażowej.
 
Zdejmij obudowę urządzenia poprzez podważenie. Wybierz sposób zasilania - złącze USB 5V umiejscowione w lewej części płytki bądź zasilacz sieciowy 12..24V AC/DC podłączany przewodami do listwy rozłączalnej umiejscowionej w prawej części płytki (polaryzacja nie ma znaczenia). Podłącz przewód zasilający do złącza USB bądź listwy rozłączalnej. Wyprowadzając przewód zasilający na zewnątrz obudowy przez nacięcie w spodniej części, załóż obudowę.
 
UWAGA!!!
Nigdy nie podłączaj jednocześnie zasilania do złącze USB i listwy kołkowej. Grozi to uszkodzeniem urządzenia.
 
Uruchom urządzenie poprzez załączenie napięcia zasilania (włączenie bezpiecznika instalacji sieciowej obwodu zasilacza lub podłączenie zasilacza od gniazdka). Urządzenie rozświetli diody LED na biało przez kilka sekund a następnie będzie świecić na kolor zależny od jakości powietrza. Ciągle świecenie na biało sygnalizuje błąd sensora, sygnalizowany jest również czerwonym statusem widocznym w oprogramowaniu wBox (więcej informacji o aplikacji wBox w dalszej części instrukcji). Należy wtedy sprawdzić przewód łączący czujnik z płytką sensora.
 
DANE POMIAROWE
==============
Główny ekran sterownika przedstawia bieżące informacje z sensora jakości powietrza. Jakość powietrza określana jest na podstawie pomiaru stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i kwalifikowana jako gorsza wartość z pary. Bieżący stan jakości powietrza wyświetlany jest w górnej części ekranu w formie kolorowej animowanej ikony i słownego statusu, oraz sygnalizowany kolorowymi diodami LED zabudowanymi w urządzeniu, i przedstawia się następująco:

Bardzo dobra (kolor zielony intensywny)
Dobra (kolor jasnozielony)
Umiarkowana (kolor jasnożółty)
Dostateczna (kolor ciemnożółty)
Zła (kolor jasnoczerwony)
Bardzo zła (kolor czerwony intensywny)
 
W dolnej części ekranu przedstawiona jest tabelka z numerycznymi wartościami stężeń pyłów. Pola z wartościami stężeń PM2.5 oraz PM10 kolorowane są w odniesieniu do stopnia przekroczenia normy wg. powyższej skali kolorów, ponadto w nawiasach prezentowana jest procentowa wartość w stosunku do wartości normy. Przykładowo, odczyt (50%) oznacza że obecna wartość stężenia pyłu to jedynie połowa wartości dopuszczalnej, podczas gdy wskazanie (300%) oznacza trzykrotne przekroczenie normy. Obok wartości procentowej prezentowany jest również trend zmian, liczony w stosunku do średniej z ostatniej godziny pomiarów. Trend oznaczony jest strzałką w górę, w dół bądź kreską w przypadku braku zmian, wyświetlany jest dopiero po godzinie pracy czujnika.
 
Na samym dole ekranu prezentowany jest status pomiarów na urządzeniu. "Ostatni pomiar" oznacza że urządzenie wyświetla pomiar który jest nie starszy niż 10min. Urządzenie automatycznie wykonuje kolejny pomiar co 10min i wyświetla ostatnią wartość stężeń pyłów. Takie zachowanie podyktowane jest dbałością o czas życia czujnika mierzącego wolnozmienną zmianę stężeń pyłów. Możliwe jest również manualne wymuszenie pomiaru, w tym celu należy nacisnąć ikonę "Odśwież" (dwóch strzałek) znajdującą się w prawej górnej części ekranu. W ciągu pierwszych 20sek wyświetlony zostanie status "Trwa pomiar" który następnie przełączy się w "Bieżący pomiar" a wartości stężeń zostaną zaktualizowane. Aby przełączyć urządzenie w tryb pomiaru ciągłego, w którym pomiary wykonywane są co 1sek, należy przytrzymać ikonę "Odśwież" ponad 3sek. Tło ikony przełączy się na kolor szary a urządzenie rozpocznie pomiar ciągły, który będzie trwał do czasu przełączenia ekranu aplikacji wBox bądź zamknięcia strony przeglądarki. Pozostawiajac urządzenie w trybie pomiaru ciągłego należy pamiętać o żywotności samego układu pomiarowego, szacowany na ok 8tys roboczogodzin.
 

Produkty powiązane

DLACZEGO MY

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl