Blebox SwitchBox - Funkcja czasowa - Poradnik

switchbox blebox funkcja czasowa

Dodatkowe funkcje w aplikacji wBox Blebox dla moduł SwitchBox. Blebox skupia się na waszych potrzebach!

Producent Blebox od samego początku słucha potrzeb swoich klientów oraz partnerów. Z tego względu jest to jeden z nielicznych obecnie na rynku producentów z którym współpraca układa się niemal perfekcyjnie, a zyskuje na tej współpracy klienta – czyli Was.

Zawsze, kiedy macie jakieś uwagi lub sugestie, możecie przesyłać nam swoje propozycje, które następnie nasz zespół analizuje z pracownikami firmy Blebox i jeśli jest to możliwe wprowadza potrzebne zmiany oraz udoskonalenia.

Ten rodzaj współpracy pozwala nam na doskonalenie produktów Blebox i tworzenie wielu ciekawych projektów! W tym krótkim artykule dowiecie się, jak uruchomić funkcję czasową dla modułu Blebox SwitchBox, której wprowadzenie było sugerowane przez wielu z Was. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem! 

„Chcemy, aby Switchbox działał przez określony czas”

Takie zdanie padało dość często z Waszej strony. Wielu z Was sugerowało, aby aplikacja umożliwiała załączenie obwodu, którym steruje SwitchBox przez określony czas.

Pomysł rzeczywiście wydawał się być sensowny, bo taki układ umożliwia nam sterowanie urządzeniami, takimi jak zwory elektromagnetyczne czy inne urządzenia, które chcemy, aby działały przez określony czas od ich uruchomienia.

Jak uruchomić włącznik czasowy dla Blebox Switchbox?

Funkcja została dodana do aplikacji wBox niedawno i nie wszyscy wiedzą o istnieniu takiej funkcji.

Dlatego pokażemy Wam jak uruchomić funkcję czasową krok po kroku.

Wideo poradnik - Blebox Switchbox - Funkcja czasowa

Niżej znajdziecie krótki film instruktażowy, gdzie wykonujemy niżej opisane kroki. 

1. Sprawdź wersję oprogramowania wBox.

Aby to zrobić uruchom aplikację wBox na swoim telefonie, a następnie rozwiń menu boczne klikając na trzy poziome kreski w lewym górnym rogu ekranu.

Następnie przejdź do zakładki „Ustawienia”. Aplikacja nas przeniesie do zakładki, gdzie na samym dole zobaczymy naszą wersję aplikacji (u nas jest to 5.5)

ustawienie blebox  wersja oprogramowania blebox

Jeśli Wy macie aplikację w wersji niższej jak 5.5 należy zaktualizować oprogramowanie.

Czynność tę wykonuje się w przypadku systemu Android, wchodząc do sklepu Play, rozwijając boczną listę menu, a następnie klikając w „Moje gry i aplikacje”. W zakładce aktualizacje pojawiają się aplikacje, które możemy zaktualizować (w naszym przypadku, na zdjęciu niżej widnieje informacja „Brak dostępnych aktualizacji”, ponieważ mamy wszystkie aktualizacje w najnowszej wersji.

2. Sprawdź wersję oprogramowania sterownika Blebox SwitchBox.

W tym celu rozwijamy boczne menu, przechodzimy do zakładki „Sterowanie”, następnie otwieramy okno sterowania SwitchBox`a ( my klikamy na My switchBox), a po wejściu w panel modułu należy kliknąć w „zębatkę” w prawym górnym rogu.

Po kliknięciu aplikacja przeniesie nas do ustawień modułu SwitchBox.

Teraz przewijamy ustawienia na sam dół, gdzie znajdziemy m.in:

  • Wersję sprzętu: 7.5
  • Wersję oprogramowania: 0.927

ustawienie switchbox wersja oprogramowania switchbox

Jeżeli wersja sprzętu i oprogramowania jest taka lub wyższa, jak ta opisana wyżej to jesteśmy prawie u celu.

Jeśli jednak nie, to należy kliknąć w przycisk „sprawdź aktualizację”, aby pobrać nową wersję oprogramowania dla modułu SwitchBox.

3. Ustawianie włącznika czasowego.

Teraz gdy wersja aplikacji wBox oraz oprogramowania modułu SwitchBox jest zgodna w wymaganą, przewijamy menu ustawień switchBox na samą górę, gdzie znajdziemy ustawienia o nazwie : „wyjście”, a pod nim „Domyślna wartość włącznika czasowego (hh:mm:ss) (0 - aby wyłączyć).

Funkcja czasowa blebox

W tym miejscu wpisujemy czas przez jaki moduł powinien pozostawać w trybie ON. Załóżmy, że będzie to 10 sekund, więc wpisujemy „00:00:10”, po czym klikamy zapisz. Cofamy (strzałką w lewym górnym rogu) się do głównego menu SwitchBoxa i naszym oczom powinien ukazać się dodatkowy klawisz : „Włącz na czas 00:00:10” ! Po kliknięciu w niebieski przycisk moduł zmieni stan na włączony przez 10 sekund!

blebox funkcja czasowa

Podobnie możemy ustawić przycisk fizyczny, jeśli podłączymy go do modułu switchbox. W menu ustawienia przechodzimy do ustawień >> Wejścia, następnie rozwijamy listę „Rozdzaj akcji:” i wybieramy „Włącz na czas”.

Następnie pojawi nam się dodatkowe okno „Włącz na (hh:mm:ss) : gdzie podobnie jak opisaliśmy wyżej wprowadzamy jednostkę czasową. Po zapisaniu, gdy wciśniemy przycisk fizyczny podpięty do SwitchBox`a moduł załączy obwód na określony czas.

Funkcja teoretycznie prosta, ale może być bardzo przydatna w wielu instalacjach. Mamy nadzieję, że ten poradnik ułatwi Wam pierwszą konfigurację!

Jeśli macie jakieś pytania, sugestie i pomysły – piszcie lub dzwońcie do nas, a być może Wasz pomysł zostanie zrealizowany!

Gdzie kupić moduły Blebox?

Urządzenia Blebox, możecie zakupić w naszym sklepie internetowym http://www.wroled.pl/blebox oraz w sklepie stacjonarnym wroLED we Wrocławiu przy ulicy Grota Roweckiego 168. W ofercie naszego sklepu znajdują się wszystkie moduły producenta! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl