Jaką taśmę LED wybrać? Sprawdzamy jej zastosowanie
Jaką taśmę LED wybrać? Sprawdzamy jej zastosowanie

Powszechnie wiadomo, że produkty wykonane w technologii LED są najpopularniejszą formą oświetlenia różnego typu pomieszczeń. Spośród szerokiego asortymentu naszego sklepu na szczególną uwagę zasługują taśmy LED. Jest to produkt oświetleniowy, który cieszy się bardzo dużą popularnością z uwagi na szeroki wachlarz zastosowań oraz prostotę montażu. Zdarza się jednak, że sięgamy po produkty nieodpowiednio dopasowane do wybranej przestrzeni, dlatego w tym artykule podpowiemy jak odpowiednio wybrać taśmę LED do swoich potrzeb.

Rodzaje taśm LED

W asortymencie naszego sklepu ze względu na rodzaj zastosowanych diod wyróżniamy dwa główne typy taśm LED:

  • Taśma LED 3528 – oznacza wymiar diody ( 3,5 mm x 2,8 mm). Dostępna jest w dwóch rodzajach zagęszczenia 300 oraz 600 LED*
  • Taśma LED 5050 - oznacza wymiar diody (5 mm x 5 mm). Dostępna jest w jednym rodzaju zagęszczenia 300 LED*

* liczba ta świadczy o ilość diod na 5 metrowym odcinku taśmy LED. Im większe zagęszczenie, tym więcej światła emituje taśma.

Mniej popularnym rodzajem taśmy LED jest model 5630. Jednak jest on dostępny w ofercie naszego sklepu i coraz bardziej cieszy się większym zainteresowaniem.

Zastosowanie taśm LED

W tym miejscu poruszymy temat zastosowania taśm LED. Musimy zastanowić się czy wybrany produkt ma spełniać rolę użytkową czy dekoracyjną?

  • Funkcja użytkowa - w tym przypadku należy sięgnąć po produkt z wydajnymi diodami (np.5050), w którym źródła światła są rozmieszczone z dużą częstotliwością (np.600 LED). Taka taśma LED zapewni większą ilość skondensowanego światła i idealnie sprawdzi się do oświetlenia np. blatów roboczych w kuchni, wnętrz kuchennych szafek, w gablotach sklepowych. Używając tego rodzaju taśmy powinniśmy zadbać o odpowiednią wentylację, aby taśmy nie przegrzewały się w trakcie pracy. Aby temu zapobiec umieśćmy taśmę w aluminiowym profilu LED, który będzie idealnie oddawał ciepło i poprawi walory estetyczne naszego systemu oświetleniowego.
  • Funkcja dekoracyjna - tu możemy postawić na taśmy LED świecące z mniejszą mocą w dowolnych kolorach. Świetną propozycją będzie taśma LED RGB zmieniająca kolory (np. 5050 150 LED). Taśma LED RGB daje szerokie możliwości konfiguracji. Zastosowana z dodatkowymi akcesoriami pozwala osiągnąć dowolne efekty świetlne oraz regulować barwy światła za pomocą sterownika ( pilot IR).

Najczęstsze wykorzystanie taśm ledowych

Taśmy LED do kuchni

taśma led do kuchni

W tym pomieszczeniu taśmy LED stosuje się przede wszystkim jako oświetlenie dodatkowe w miejscach roboczych np. blat kuchenny. Praktycznym rozwiązaniem jest wbudowanie pasków LED w sufit podwieszany. Pozwoli to na utrzymanie czystości i pozbycie się widoku otłuszczonych lamp sufitowych.

Taśmy LED do salonu

taśma led do salonu

Paski LED w salonie są najczęściej wykorzystywane przy tworzeniu aranżacji świetlnych. W tym pomieszczeniu mamy szerokie pole do łączenia różnych rodzajów taśm LED. Taśmy LED możemy zamontować na suficie podwieszanym, podświetlić ściany, umieścić na półkach z książkami lub oświetlić gablotę. Warto w tym pomieszczeniu zamontować taśmy LED RGB, które dają możliwość zmiany koloru.

Taśmy LED do łazienki

taśma led do łazienki

Zamontowanie taśm LED w łazience jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Taśmy LED o ochronie IP54 stosujemy do podświetlania miejsc narażonych na kontakt z wodą np. kabina prysznicowa, lustro nad umywalką.

Taśmy LED do sypialni

taśma led do sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, w którym taśma LED na suficie umożliwia stworzenie różnorodnego oświetlenia. Tu świetnie sprawdza się taśma LED zmieniająca kolory, która pozwala na stworzenie nastrojowego klimatu. Jak wynika z naszego artykułu taśmy LED znajdują bardzo szerokie zastosowanie. Z powodzeniem spełniają swoją użytkową i dekoracyjną funkcję w domach i obiektach użyteczności publicznej. Poszukując tego typu produktu pamiętajcie jednak, aby zdecydować się na model taśm o parametrach w pełni odpowiadający waszym oczekiwaniom i warunkom, w jakich będzie użytkowana. Jeśli masz wątpliwości zgłoś się do nas!

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl