Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Nowości z naszego Bloga
Jak oświetlić lustro taśmą LED? Realizacja u klienta we Wrocławiu

Nie macie Państwo pomysłu jak oświetlić swoje lustro – czy to łazience czy w salonie? Poniżej przedstawiamy zdjęcia z Naszej realizacji u klienta. W bardzo łatwy sposób oraz tanim kosztem, możemy w nowoczesny sposób oświetlić lustro, dzięki taśmie LED oraz profilom aluminiowym, tworzącym ciągłą (idealną – bez widocznych punktów LED) linie światła.

10 oryginalnych pomysłów na oświetlenie sufitu ledami

oświetlenie sufitu ledamiZ doświadczenia wiemy, że oświetlenie sufitu, sprawia bardzo duże kłopoty każdemu klientowi. Najczęściej zadawane nam pytanie to: w jaki sposób oświetlić sufit w salonie? Postanowiliśmy przygotować zestawienie 10-iu najbardziej popularnych sposobów na oświetlenia naszego sufitu salonowego czy kuchennego. Mamy nadzieję, iż Nasze starania ku temu, ułatwią sprawę doboru oświetlenia. Wszystkie propozycje produktowe są z energooszczędnymi źródłami światła LED.

Jakie oświetlenie do łazienki będzie idealne? [PORADNIK]

łazienka z oświetleniem led

Oprawy led typu downlight, stały się niezmiernie popularnym rozwiązaniem oświetlenia led, stosowanego m.in. w łazienkach.

Są to lampy do montażu podtynkowego lub natynkowego, produkowane w sposób aby zapewniały bezpośrednio strumień światła.

Downlight’y led zbudowane są niemal całkowicie z aluminium a źródło światła idealnie rozprasza zastosowana mleczna przesłona.

Zakres zastosowania lamp led tego typu, jest niezwykle szeroki. Możemy je montować zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz (tutaj są wymagane oprawy led o stopniu ochrony min. IP65).

Stosujemy jest zarówno w domu (najczęściej w łazienkach i salonach) jaki i biurach – miejscach pracy.

 

Inteligentny budynek: Blebox + Domoticz. Część 1

Inteligentny budynek: Stwórz swoją instalację przy użyciu Blebox SwitchBox i Domoticz! 
Część pierwsza - krótka prezentacja

Moduły Blebox pozwalają na sterowanie wieloma urządzeniami za pomocą sieci WiFi. Przy użyciu tych niewielkich kostek, można sterować bramą, roletami, oświetleniem, elektrozaworami i każdym innym urządzeniem elektrycznym. Niepodważalną zaletą modułów Blebox jest fakt, że nie jest potrzebna nam jednostka centralna, aby sterować modułami - wystarczy telefon z aplikacją wBox, aby sterować każdym modułem.

Nie oznacza to jednak, że czasem centralny system, który będzie kontrolował systemem jest zbędny. Niewielkim kosztem można stworzyć jednostkę centralną, która umożliwi nam sterowanie wieloma modułami, tworzenie różnych scenariuszy czy harmonogramów. W kilku poradnikach, postaramy się przedstawić Państwu możliwości stworzenia jednostki centralnej i podłączania modułów Blebox. 

Jak podłączyć moduł Blebox z programem Domoticz?

W pierwszej części, krótko pokażemy i opiszemy jak można podłączyć moduły Blebox z DARMOWYM oprogramowaniem Domoticz!

Zacznijmy więc od początku. 

Definiując, czym jest Domoticz? 

Domoticz - to zupełnie darmowy program, który w dużym skrócie umożliwia sterowanie automatyką domową. Oprogramowanie można pobrać ze strony http://www.domoticz.com/downloads/ i działa ono pod wiele systemów - m.in Windows, MAC czy pod mikrokomputer Raspberry Pi (na którym w przyszłych poradnikach będziemy się opierać).

Dzisiaj zaprezentujemy działanie oprogramowania domoticz na systemie Windows. Oprogramowanie należy pobrać ze strony o której wspomniałem wcześniej i zainstalować na komputerze podłączonym do sieci domowej. Ponieważ jest to pierwsza część, pominiemy tym razem dodawanie modułów Blebox do domowej sieci WiFi oraz konfigurację oprogramowania Domoticz.

Po poprawnie przeprowadzonej instalacji wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wprowadzić adres IP w oknie przeglądarki (127.0.0.1:8080) co pozwoli nam na zalogowanie się do panelu oprogramowania Domoticz. Pozostałą część konfiguracji zaprezentujemy w krótkim filmie.

Zapraszamy do kolejnej części poradnika 

INTELIGENTNY BUDYNEK + DOMOTICZ. CZĘŚĆ 2

FILM z konfiguracją Domoticz: 

Wkrótce więcej o systemie domoticz i modułach Blebox.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl