Jak oświetlić garderobę? pomysły i inspiracje
Jak oświetlić garderobę? pomysły i inspiracje

Oświetlenie garderoby

Garderoba to ważne miejsce w każdym domu lub mieszkaniu, czy to stanowiąc osobne pomieszczenie, czy wydzielona część pokoju. Pełni ona nie tylko funkcję przechowywania ubrań, butów ale również decydujemy tutaj o naszym wyglądzie, przygotowując codzienne stylizacje do pracy czy wieczorowe kreacje na różnego rodzaju uroczystości. Nasz wygląd ma wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie, dlatego ważne jest, aby garderoba była odpowiednio oświetlona. Dobre oświetlenie pomoże nam zarówno przy przeglądaniu się w lustrze i wybieraniu ubrania, jak i przy szukaniu odpowiedniego elementu stroju na szafkach, półkach i wieszakach.

oświetlenie w garderobie

Jakie oświetlenie do garderoby wybrać?

Oświetlenie garderoby powinno być funkcjonalne i estetyczne. W zależności od wielkości garderoby i jej układu, można zastosować różne rozwiązania oświetleniowe. Ważne, aby pamiętać, że oświetlenie garderoby powinno być dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

  1. Oświetlenie sufitowe - idealne do garderoby o dużej powierzchni i wysokim suficie. Można tu zastosować plafony LED czy nowoczesne panele led.

  2. Oświetlenie punktowe - jest to rodzaj oświetlenia, które jest wskazane dla garderoby z małą ilością naturalnego światła, lub takich gdzie potrzebujemy uwydatnić poszczególne elementy garderoby. Można zastosować tu oświetlenie led stworzone na bazie taśmy led oraz profili aluminiowych np. jako oświetlenie szaf, półek lub szuflad. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcemy w łatwy sposób znaleźć ubrania, dodatki lub buty. Oświetlenie LED zamontowane w szafie pozwoli na szybkie i łatwe znalezienie potrzebnych przedmiotów.

  3. Oświetlenie luster - idealne do garderoby z lustrami, które pozwolą na optymalne oświetlenie, przy dobrze odpowiedniego stroju. Polecamy kinkiet LED ASTEN.

  4. Oświetlenie regulowane - świetne rozwiązanie dla garderoby, które pełnią różne funkcje. Dzięki oświetleniu regulowanemu można szybko dostosować oświetlenie do potrzeb, np. podczas prasowania ubrań. Do tego typu oświetlenia polecamy szynoprzewody LED.

Oświetlenie garderoby - nasze propozycje

W garderobie możemy zastosować wiele różnych opraw oświetleniowych, a jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Dlatego przygotowaliśmy krótką listę propozycji, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się jako oświetlenie do garderoby.

  • Szynoprzewody LED

Ten rodzaj lamp LED to jedno z najciekawszych propozycji oświetlenia do garderoby. Dzięki nim możemy uzyskać równomierne i jasne oświetlenie całego pomieszczenia, co znacznie ułatwia wyszukiwanie ubrań i dodatków. Szynoprzewody są też energooszczędne i pozwalają zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Montaż szynoprzewodów jest stosunkowo prosty i można je dostosować do rozmiaru i kształtu garderoby. Dodatkowo, szynoprzewody LED są w pełni regulowane, co pozwala na dopasowanie natężenia światła do własnych potrzeb. Nie wiesz jaki szynoprzewód LED wybrać? Zapoznaj się z naszym wpisem na blogu ->kliknij tutaj

szynoprzewód do garderoby

  • Profile aluminiowe i taśmy LED

Taśma LED to również popularny wybór do oświetlenia garderoby. Dzięki swojej elastyczności i łatwości montażu może zostać zamontowana w różnych miejscach garderoby, np. na krawędziach szafek czy półek. Taśma LED pozwala na uzyskanie subtelnej, ale jednocześnie wystarczającej ilości światła, co ułatwia szukanie ubrań i dodatków w szafie. Taśma LED jest również energooszczędna i długo utrzymuje swoją żywotność. Dodatkowo może być wyposażona w różne opcje sterowania, takie jak zmiana koloru światła czy regulacja natężenia światła, co pozwala na dostosowanie oświetlenia do swoich indywidualnych potrzeb i gustów. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o oświetlenie szafy w garderobie stanowi zestaw OVOAL. Jest to nowoczesny zamiennik drążka szafy, który z zamontowaną taśmą LED, pozwoli nam stworzyć wyjątkowe doświetlenie wewnątrz naszej szafy. Zestaw został wyposażony w czujnik ruchu, dzięki czemu będzie on automatycznie uruchamiał oświetlenie w momencie otwarcia szafy, a wyłączał je, kiedy ją zamkniemy oraz wszelkie potrzebne akcesoria, które umożliwiają natychmiastową pracę zaraz po przeprowadzonym montażu.

podświetlany drążek do szafy

  • Panele LED oraz oprawy typu downlight

Podczas projektowania oświetlenia do garderoby, warto rozważyć także zastosowanie lamp sufitowych. Wśród nich wyróżniamy panele ledowe, ale także mniejsze oprawy typu tuby LED natynkowe downlight czy oczka sufitowe. Panele LED o dużej mocy pozwalają na oświetlenie całej garderoby, natomiast mniejsze oprawy typu downlight i oczka sufitowe są bardziej ekonomiczną opcją, ale wymagają zastosowania większej liczby źródeł światła. W przypadku wyboru tych ostatnich, ważne jest odpowiednie ich rozmieszczenie, aby zapewnić równomierne oświetlenie całego pomieszczenia.

oczka sufitowe w garderobie

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl