Najlepsze profile aluminiowe do montażu taśm led! [PORADNIK]

profile-aluminiowe led Jako sklep internetowy i stacjonarny Wroled z Wrocławia, specjalizujemy się w branży LED.

Jednymi z głównych produktów z tego zakresu, są profile aluminiowe, dedykowane do taśm ledowych.

W poniższym artykule, chcielibyśmy Państwu wyjaśnić kilka aspektów z nimi związanych, m.in. do czego służą profile aluminiowe led, w jaki sposób je montować oraz jakie są ich rodzaje.

Opiszemy krok po kroku, jak najlepiej zainstalować profile do pasków ledowych i jakich użyć do tego narzędzi.

Podpowiemy także, gdzie kupić profile aluminiowe do led’ów w dobrej cenie.

Sklepów z asortymentem ledowym jest wiele, gorzej natomiast ze specjalistami, którzy potrafią doradzić i pomóc.

Gwarantujemy fachową pomoc i szeroką wiedzę, którą podzielimy się z każdym zainteresowanym Naszym asortymentem. 

Zapraszamy do lektury!

Rodzaje profili aluminiowych

Rodzajów profili aluminiowych do taśm ledowych jest wiele.

Poniżej przedstawimy te najbardziej popularne:

  1. Profile nawierzchniowe
  2. Profile wpuszczane
  3. Profile kątowe
  4. Profile hermetyczne
  5. Profile specjalne
  6. Profile architektoniczne

Wszystkie dostępne profile aluminiowe można zakupić w naszym sklepie internetowym wroLED po dobrej i przystępnej cenie: https://wroled.pl/profile-led-aluminiowe

Profile aluminiowe LED nawierzchniowe

Są to profile najbardziej popularne, przeznaczone głównie do montaży nawierzchniowych. Można oświetlić nimi np. półki, blaty robocze sufity obniżane. Bardzo łatwe w montażu. Posiadają wiele akcesoriów, takich jak mocowniki czy zaślepki końcowe. Profile niezmiernie uniwersalne. Ile pomysłów tyle zastosowań. Najczęściej stosowane przez meblarzy oraz ekipy zajmujące się wykańczaniem wnętrze. Sprzedawane się w odcinkach 1 i 2m.

Dedykowane są do nich 2 rodzaje osłonek, tj. mleczna oraz bezbarwna. Mleczna rozprasza światło oraz powoduje, iż nie widać diod led, natomiast „zabiera” około 20% światła. Bezbarwna nie zabiera światła lecz widać przez nią diody ledowe.

profile aluminiowe do list ledowych

Profile aluminiowe LED wpuszczane

Profile przeznaczone głównie do wpuszczenia we wcześniej wykonane frezy czy odpowiednio wycięte otwory. Posiadają możliwość zastosowania ich w każdej powierzchni, tj. płyta meblowa, ściana, sufit czy GK. W swojej budowie posiadają bardzo estetyczne „skrzydełka”, które kompletnie ukryją niedoskonałości powstałe podczas cięcia otworu.

Najczęściej stosowane przez meblarzy oraz ekipy, które wykańczają wnętrza. Dostarczane są w odcinkach 1 i 2m. Podobnie, jak profile nawierzchniowe, posiadają akcesoria oraz 2 rodzaje osłonek, mleczną i bezbarwną. W ofercie znajdują się różne kolory – biały, czarny i srebrny anodowany i nieanodowany. Dodatkowa informacja to taka, iż należy pamiętać o minimalnej głębokości otworu – 6,2mm.

profile aluminiowe led wpuszczane

Profile aluminiowe led kątowe

Są to profile do pasków ledowych narożne, o odpowiednio skierowanym kącie padania światła, najczęściej jest to kąt 45 stopni. Bardzo popularny przy oświetlaniu narożników meblowych i ścian. Jego budowa umożliwia stosowanie, także przy frontowej części szafki. Światło jest wtedy skierowane do jej środka, co powoduje niesamowity efekt świetlny.

Dostarczany w 2 odcinkach, tj. 1 i 2m oraz 3 kolorach, białym, czarnym oraz srebrnym anodowanym. W sprzedaży są do niego wszystkie niezbędne akcesoria takie jak zaślepki końcowe, mocowniki oraz osłony mleczne i bezbarwne. Profil kątowy do ledów jest na tyle głęboki, iż zastosowanie w nim „gęstej” taśmy zagwarantuje indealną linie światła. Wymagane jest też zastosowanie mlecznej osłonki.

profile aluminiowe led kątowe

Profile aluminiowe led hermetyczne

Są to profile wykonywane z przeznaczeniem do zainstalowania np. w podłodze lub kabinie prysznicowej, czyli miejscach gdzie wymagany jest wysoki stopień ochrony przed wodą lub wilgocią. Profil zainstalowany w kabinie musi zabezpieczyć odpowiednio taśmę ledową, która jest narażona na dosyć intensywny kontakt z wodą.

Bardzo łatwy w montażu a zastosowanie do niego osłonki, gwarantuje nabycie całkowitej wodoszczelności o stopniu IP67.

Osłonę należy wkleić do profilu w prawidłowy sposób, wymagany jest to tego specjalny silikon, który uszczelni całą oprawę ledową. Pozwoli nam to na zainstalowanie jej w wcześniej wspomnianej kabinie prysznicowej lub podłodze.

Sprzedawany jest w odcinkach 1 i 2m. Jako akcesoria możemy użyć zaślepek końcowych oraz osłony mlecznej. Bardzo popularny produkt stosowany przez ekipy wykańczania wnętrz.

profile aluminiowe led hermetyczne

Profile aluminiowe led specjalne

Profile aluminiowe produkowane w celu wykonania specjalnych opraw oświetleniowych. Przykładem może tu być profil LED P16 marki Tech Light, którego zastosowanie pozwala na oświetlenie przypodłogowe.

Jest to profil przypodłogowy, który dzięki swojej unikalnej budowie oraz charakterystycznemu designowi, staje się ciekawym rozwiązaniem zamiast standardowych cokołów. Gwarantuje dodatkowe oświetlanie np. w biurze czy innym pomieszczeniu komercyjnym. Stosowany także jako oświetlenie nocne. Sprzedawany w dwóch odcinkach – 1 i 2m, w kolorze białym.

profile alu led specjalne

Profile aluminiowe led architektoniczne

Profile, które są produkowane do wykonywania głównych lamp oświetleniowych. Charakteryzują się dużymi gabarytami w porównaniu ze zwykłymi profilami aluminiowymi do ledów.

Gwarantują bardzo dobre odprowadzenie ciepła, gdyż wykonywane są z większej ilości aluminium. Swoje zastosowanie znajdą jako główne lampy ledowa, wykonywane na profilu aluminiowym z możliwością opuszczenia jej na linkach. Idealne rozwiązanie do biura. Jest wiele rodzajów profilów architektonicznych takich jak: wpuszczane, nawierzchniowe czy właśnie przeznaczone do opuszczania na linkach. Sprzedawane w odcinkach 1 i 2m, w różnych kolorach np. biały, czarny i srebrny. Jednym z przykładów jest profil P1-1 producenta Tech Light, przeznaczony do zastosowania jak główna lampa oświetleniowa.

profile alu led architektoniczne

Profile aluminiowe do lamp ledowych

Do wykonywania lamp ledowych są przeznaczone głównie profile architektoniczne.

Wszystko ze względu na swoją budowę. Posiadają bardzo dużo aluminium, co gwarantuje prawidłowe odprowadzanie ciepła.

Mają możliwość opuszczania ich na linkach czy wbudowania w sufit.

Poniżej kilka propozycji marki Tech Light 

 

 

profil p4
profil p6
profil p5 

 

profil p18  
 

    

profil led p3 
profil led p7 
p11-profil-wodoszczelny

 

Mamy też w ofercie produkty specjalistyczne - architektoniczne, które mogą idealnie pasować do niestandardowych realizacji - niżej lista. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej pisz shop@wroled.pl lub dzwoń 519 337 057

1. Profil LED P22-3 Tech Light

profil led p22-3 tech light

2. Profil LED LED P22-1 Tech Light

profil led p22-1 tech light

3. Profil LED P23-1 Tech Light

profil led p23-1 tech light

4. Profil LED P22-2 Tech Light

profil led p22-2 tech light

Zewnętrzne profile aluminiowe ledowe 

Do zastosowanie zewnętrznego możemy zastosować tak naprawdę każdy profil, który ma osłonę wciskaną. Wystarczy odpowiedni silikon, który uszczelni całą oprawę ledową. Należy osłonę (czy to mleczną czy bezbarwną) wkleić prawidłowo na silikon w profil aluminiowy. Po wyschnięciu otrzymamy wymaganą oprawę led, którą spokojnie możemy zainstalować na zewnątrz.

Dedykowany profil do wykonania oprawy led zewnętrznej (poniżej propozycje):

Profil aluminiowy LED P11-1 marki Tech Light.

profil aluminiowy  p11-1 marki tech light

Profil aluminiowy led P24-1 marki Tech Light.

profil aluminiowy p24-1 marki tech light

TOP 4 producentów profili aluminiowych pod LED

Największym polskim Producentem profili aluminiowych do led’ów jest z pewnością marka Kluś, za nimi plasują się tacy producenci jak Tech Light (https://wroled.pl/pl/producer/Tech-Light/52), Top Met czy Lumines.

Wszyscy Ci producenci gwarantują produkty na niesamowicie wysokim poziomie. Mają ciekawe rozwiązania, które bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku nowoczesnego oświetlania każdego rodzaju pomieszczeń.

Profile każdego z tych producentów dostaniecie Państwo w sklepie internetowym Wroled z Grota Roweckiego 168/1 we Wrocławiu.

Co możemy montować z wykorzystaniem profilu aluminiowego led?

Ile pomysłów, tyle zastosowań! Rozwiązań jest naprawdę wiele. Najczęstszym pomysłem to wykonywanie opraw ledowych na profilach aluminiowych np. do łazienki, kuchni czy też salonu mieszkalnego.

Możemy wykonywać liniowe oświetlenie blatów kuchennych, liniowe oświetlenie wanny w łazience czy też oświetlić sufit obniżany. Technologia LED staje się codziennością. Na etapie wykończenia domu, prawie każdy będzie chciał choć w małej części oświetlić „COŚ” ledami.

Powodów jest wiele: szeroka gama zastosowań oraz bardzo małe koszty oraz efekt końcowy, który jest znakomity. Potrzebne są tak naprawdę jedynie profile, osłonki, taśma ledowa oraz zasilacze i oczywiście pomysł ;) jeżeli nie masz pomysłu! Napisz! shop@wroled.pl.

Przykład oświetlenia blatu w technologii LED na profilach aluminiowych

przykładowe oświetlenie blatu w technologii led na profilach aluminiowych

Ile kosztuje dobry profil aluminiowy? Jaka cena średnio za 1 m?

Cena profilu oscyluje w granicach 9 zł za metr. Do tego dochodzi koszt osłony, który klaruje się na poziomie 5 zł za metr. Ewentualnie dodatkowe koszty takie jak zaślepki czy mocowniki.

W każdym razie nie jest to kosztowna inwestycja! Zapraszamy!


 

 

 

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl