Pomysły na oświetlenie pokoju nastolatka - kreatywne rozwiązanie
Pomysły na oświetlenie pokoju nastolatka - kreatywne rozwiązanie

Oświetlenie do pokoju młodzieżowego

Aranżacja pokoju młodzieżowego wymaga umiejętnego połączenia dwóch światów. Nastolatki to przecież złożone jednostki, które potrzebują swojej przestrzeni. Ta przestrzeń powinna służyć jednocześnie do nauki i rozrywki. W pokoju nastolatka muszą znaleźć się elementy wyposażenia, które pozwolą im na realizację obu tych aspektów. Jednym z największych wyzwań w tym przypadku jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze? Bowiem nastolatek to nie dziecko, ale jeszcze nie dorosły człowiek. Niemniej jednak, ma już określony gust i wymagania, zwłaszcza co do wyglądu swojego pokoju. Młoda osoba chce, aby to pomieszczenie odzwierciedlało jej osobowość. Podczas urządzania pokoju młodzieżowego należy pamiętać nie tylko o wygodnym łóżku i praktycznym biurku, ale przede wszystkim o odpowiednim oświetleniu.

Oświetlenie LED w pokoju młodzieżowym

Odpowiednie oświetlenie pomieszczenia ma wpływ na wiele aspektów życia, takich jak ogólne samopoczucie, koncentracja czy jakość snu. Jak zatem oświetlić pokój młodzieżowy, który spełnia wiele różnych funkcji? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które powinny pomóc w wyborze odpowiedniego oświetlenia.

Oświetlenie w pokoju młodzieżowym -wydziel strefy i dobierz odpowiednie oświetlenie

Podczas doboru wyposażenia do pokoju młodzieżowego, w tym odpowiedniego oświetlenia, warto podzielić dostępną przestrzeń na kilka stref funkcjonalnych. Dzięki temu łatwiej jest zaplanować system oświetleniowy z właściwymi lampami i źródłami światła. Różne rodzaje opraw są potrzebne w różnych strefach pokoju - lampki nocne są idealne przy łóżku, zadaniowe lampy stojące przy biurku, a lampy sufitowe lub żyrandole młodzieżowe zapewniają wygodę przemieszczania się w całym wnętrzu. Poprawne rozmieszczenie wszystkich elementów zwiększa wygodę oraz bezpieczeństwo korzystania z całej przestrzeni.

Plafon do pokoju młodzieżowego ? a może lampa podłogowa ? - podpowiemy jaki typ oświetlenia wybrać

Aby stworzyć odpowiednie oświetlenie w pokoju nastolatka, warto zwrócić uwagę na trzy podstawowe rodzaje lamp, które cieszą się popularnością wśród klientów.

Pierwszym z nich jest lampa stojąca, która oprócz funkcjonalności, może służyć również jako element dekoracyjny. Dzięki zastosowaniu ozdobnych form, pomieszczenie nabierze charakteru i wprowadzi właściwy nastrój. Lampy stojące zapewnią nastrojowe oświetlenie, które sprzyjać będzie odpoczynkowi. Może ono towarzyszyć nastolatkowi podczas korzystania z komputera, a odpowiednio ukierunkowane nada się również do czytania

Drugim rodzajem lampy, który warto zastosować w pokoju nastolatka, jest lampka na biurku. To jeden ze wciąż najpopularniejszych sposobów na oświetlenie pokoju, ponieważ wspiera koncentrację i pozwala na komfortową naukę przy biurku. Warto kupić taki model, który wyraziście rozjaśni biurko, a obecnie modne są modele z długim, przesuwanym ramieniem jak lampka HERON. Gdzie jeszcze wykorzystać lampki biurkowe w pokoju młodzieżowego? To najpopularniejszy typ produktu oświetleniowego używanego jako lampki nocne.

Ostatnim rodzajem lampy, na który warto zwrócić uwagę, jest oświetlenie ogólne. To właśnie dzięki niemu można rozjaśnić cały pokój i najlepiej nadają się do tego lampy wiszące. Generują one równo rozproszone światło, co czyni je najbardziej przyjaznymi dla wzroku. Plafon do pokoju młodzieżowego to również świetne rozwiązanie. Prosta budowa i wymienne źródło światła zapewniają odpowiednie oświetlenie wnętrza w łatwy i tani sposób. Plafon stanowi również świetną bazę do dalszych zmian wystroju wnętrza, ponieważ jego prosta forma umożliwia dopasowanie go do różnych stylów i gustów nastolatków. Adekwatne umieszczenie lampy sufitowej w pokoju młodzieżowym ma kluczowe znaczenie, ponieważ powinna ona równomiernie oświetlać całe pomieszczenie. Warto również rozważyć zastosowanie dwóch lamp sufitowych, jednej nad miejscem do pracy, a drugiej w strefie relaksu. Dodatkowo nie powinniśmy się bać mieszania różnych mocy żarówek o różnych barwach światła, aby uzyskać odpowiednie efekty oświetleniowe.

Oświetlenie w pokoju młodzieżowym - jaką barwę światła wybrać ?

W pokoju młodzieżowym, oprócz rodzaju i rozmieszczenia lamp, ważne są także ich aspekty techniczne. Przy wyborze lamp młodzieżowych należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważnym czynnikiem jest barwa emitowanego światła. Do oświetlenia głównego w lampach wiszących lub plafonach powinniśmy stosować żarówki LED o barwie białej neutralnej 4000K, ponieważ jest to światło najbardziej zbliżone do tego naturalnego. W strefie odpoczynku czyli przy łóżku powinna być generowana ciepła barwa światła 3000K, natomiast podczas nauki lub czytania idealnie sprawdzi się chłodniejsza barwa światła powyżej 5000K, która pozytywnie wpływa na efektywność wykonywanej pracy.

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl