Rodzaje taśm LED

Taśmy ledowe stały się niezmiernie ważnym i uniwersalnym produktem branży led. Szeroka gama zastosowań sprawia, iż taśma led cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Oświetlić możemy tak naprawdę wszystko. W zależności od rodzaju taśmy, idealnie nadają się zarówno do użytkowania codziennego jak i profesjonalnego. W tym artykule chcemy po krótce omówić główne rodzaje taśmy led.

rodzaje taśm led

Taśma ledowa 300LED/5M 4.8W/1MB

Jest to podstawowy rodzaj taśmy ledowej dostępny w trzech barwach – barwie ciepłej, zimnej oraz neutralnej. Skrót 300 LED oznacza, że na pięciu metrach taśmy ledowej jest umieszczone 300 sztuk diod pobierających 4.8W na 1 metr. Całość taśmy pracuje z mocą około 24W. Ten rodzaj taśmy idealnie nadaje się do zastosowań dekoracyjnych, do miejsc nie wymagających mocnego oświetlenia. Strumień świetlny taśmy ledowej 300LED 4.8W/1MB klaruje się w okolicach 300 lumenów z jednego metra. Jest to głównie zależne od jakości taśmy led oraz producenta diod. Jedne są bardziej wydajne, inne mniej. Przed kupnem zawsze warto zapytać o wszystkie parametry dotyczące taśmy od Państwa dostawcy. Jej główne zastosowania to wnęki sufitów obniżanych oraz miejsca wymagające dekoracyjnego oświetlenia.

Taśma ledowa 600LED/5M 9.6W/1MB

Jest to taśma służąca do oświetlania miejsc w bardziej intensywny sposób. Ogromną zaletą tej taśmy led jest możliwość uzyskania przez użytkownika ciągłej linii światła. Krótko mówiąc, po zastosowaniu w odpowiednim profilu aluminiowym led, nie widzimy „kropeczek” powstałych w wyniku pracy diod. Efekt ten jest spowodowany gęstym rozmieszczeniem diod na podłożu. Taśma ta jest również dostępna w trzech podstawowych barwach, tj. zimna, ciepła i neutralna. Idealnie nadaje się od oświetlenia sufitu w Naszym salonie, przy zachowanym efekcie ciągłej linii światła. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, aby uzyskać ten piękny efekt, wymagany jest odpowiedni profil ledowy oraz odpowiednia rozpraszająca przesłona. Strumień świetlny tej taśmy ledowej 600LED osiąga około 600 lumenów z 1 metra bieżacego. Jest to wystarczające natężenie światła służące do codziennego użytku.

Taśma ledowa 300LED/5MB 14.4W/1MB

Rodzaj tej taśmy ledowej służy głównie do oświetlania miejsc, które wymagają wysokiego strumienia świetlnego. Bardzo często stosowana jako oświetlenie blatu kuchennego czy też roboczego. Mocny strumień świetlny pozwala na stosowanie tego rodzaju taśmy jako główne oświetlenie naszego pokoju czy salonu. Pobiera aż 14.4W na jeden metr bieżący taśmy, a strumień świetlny wynosi około 1000 lumenów z jednego metra tejże taśmy ledowej.

Najczęściej produkowane na diodzie 5050SMD. Jest to dosyć duża dioda emitująca mocny strumień światła a zarazem bardzo wytrzymała. Barwy jakie są dostępne to ciepła, zimna i neutralna. Bardzo często możemy się również spotkać z oznaczeniem RGB. Jest to taśma emitujące dla Nas różne rodzaje kolorów. Odcienie tych kolorów są zależne od zastosowanych sterowników. Jeden rodzaj sterowników wygeneruje nam bardziej intensywne i „żywe” kolory, drugi mniej.

Gdzie najlepiej kupić taśmę ledową?

Na rynku jest bardzo dużo rodzajów taśm ledowych. Jakość ich również bardzo mocno różni się. Aby uniknąć rozczarowania z Państwa strony, warto zwrócić się w tej sprawie do profesjonalistów. Macie Państwo gwarancje jakości oraz dobrego doradztwa związanego z oświetleniem led. Jako wroLED z siedzibą we Wrocławiu, gwarantujemy, iż nasze taśmy są naprawdę wysokiej jakości - https://www.wroled.pl/tasmy-led. Mamy nadzieje, że ten krótki artykuł choć trochę przybliży Państwu zastosowanie oraz rodzaje taśm. Na rynku możemy spotkać również inne rodzaje taśm, natomiast te 3 opisane powyżej, są najbardziej popularne rozwiązania. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu. WROLED.

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl