Taśmy LED do oświetlenia biurka - Pomysł na oświetlenie dla graczy

Taśmy LED RGB : Oświetlenie biurka  - pomysł na wykorzystanie! Wakacje 2020 - CZAS START! Niestety pogoda pod koniec czerwca nas nie rozpieszcza, a wiele osób z różnych powodów nie spędzi wakacji tak jak rok temu.    Warto jednak wykorzystać czas wolny , szczególnie w pochmurne , deszczowe dni i wprowadzić kilka prostych ale niezwykle ciekawych modyfikacji w swoim domu. Dzisiaj chcieliśmy Wam zaproponować proste rozwiązanie, które urozmaici przestrzeń przy Waszym biurku.

Pomysł jest już zapewne znany szczególnie wśród graczy, którzy wykorzystują taśmy LED do swoich biurek gamingowych i tym sposobem uzyskują bardzo ciekawy efekt szczególnie wieczorami! Jak mogliście już przeczytać na naszym blogu w sklepie wroLED możecie nabyć taśmy LED jednokolorowe (mono) i wielokolorowe (RGB / RGBW).

Taśma LED znajduje wiele zastosowań ze względu na swoją uniwersalność, niski pobór prądu, możliwość jej rozjaśniania oraz ściemniania, niską emisję ciepła i łatwość  w instalacji. 

led do biurka gamingowego

CO POTRZEBA, ABY STWORZYĆ WYJĄTKOWE OŚWIETLENIE BIURKA DLA GRACZA?

Aby uzyskać ciekawy efekt świetlny do grania nie trzeba być specjalistą i nawet młody majsterkowicz powinien sobie z tematem poradzić. W kilku krokach możemy w wyjątkowy sposób podświetlić np. Nasze biurko. Co jest nam potrzebne :

  • Biurko
  • Miarka (aby zmierzyć długość biurka)
  • Taśma LED
  • Zasilacz do taśmy LED
  • Sterownik (opcjonalnie)
  • Profil LED (opcjonalnie)

Gracze skupią się na taśmach RGB lub RGBW a osoby, które chcą podświetlić np. stół/blat będą bardziej zainteresowane taśmami jednokolorowymi (mono).

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest zmierzenie długości naszego biurka.

Załóżmy więc, że mamy biurko o długości 160 cm.

W tym wypadku warto zostawić sobie po 5 cm z każdej strony, aby m.in przewody, które będą na końcu taśmy LED nie wystawały nam za obręb biurka.

W zależności od taśmy na jednym z jej końców znajdą się dwa przewody ( w przypadku taśm mono ) lub 4 / 5 przewodów w przypadku taśm RGB/RGBW.

W przypadku taśm jednokolorowych przewody te można umieścić w specjalnych złączkach zaciskowych typu WAGO lub złączach DC i podłączyć bezpośrednio do zasilacza aby uruchomić taśmę LED.

Możemy też dołożyć sobie sterownik, który pozwoli nam na włączenie/wyłączenie, ściemnienie lub rozjaśnienie taśmy za pomocą np. pilota. Gdy mowa o taśmach RGB/RGBW konieczne będzie wykorzystanie sterownika, który umożliwi nam zmianę barw taśmy.

Tutaj mamy podstawowe dwie opcje do wyboru:

  • Sterownik z pilotem
  • Sterownik WiFi np. Blebox wLightBox, który umożliwia nam sterowanie taśmą z poziomu aplikacji na smartfonie lub z poziomu przeglądarki internetowej! Po poprawnym podłączeniu modułu możemy sterować taśmą z poziomu smartfonu z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu a przebywając w sieci domowej w której zainstalowany jest moduł , możemy sterować urządzeniem przez przeglądarkę internetową!

Dodatkowo  moduł wLighBox pozwoli nam m.in na ustawienie harmonogramu pracy i nasze oświetlenie włączy się wybranej przez nas godzinie, w wybrane dni tygodnia włączy się lub wyłączy zgodnie z naszymi preferencjami!

blebox

W naszym sklepie znajdziecie gotowe zestawy, które skonfigurujecie wg. własych potrzeb i upodobań! LINKI NIŻEJ:

zestaw dla graczy taśma led + zasilacz dla graczy
zestaw taśma led rgb + akcesoria dla graczy
zestaw led rgbw + wifi + akcesoria dla graczy

Zestawy o których mowa wyżej możecie skonfigurować w dowolny sposób. Jeśli jednak np. Nie znajdziecie odpowiedniej długości taśmy - nic straconego! Taśmę LED można ciąć! Załóżmy więc, że Wasze biurko ma długość 180 cm. W tym przypadku możecie nabyć zestaw z taśmą o długości 200 cm i 20 cm taśmy uciąć nożyczkami! Na każdej taśmie oznaczone są linie cięcia i umożliwiają one cięcie taśmy co 5 cm (  w przypadku taśm 9.6W nawet co 2.5 cm)

Profil aluminiowy do LED - dłuższa żywotność taśmy i mniej nerwów! Na koniec zwróćmy uwagę na profile aluminiowe do taśm LED. Każdemu z Was polecamy nabyć do dowolnego zestawu profil aluminiowy do LED. Taśmę LED powinno się umieścić w profilu aluminiowym ponieważ wpływa to na efekt świetlny oraz żywotność taśmy LED.Profil za pomocą taśmy dwustronnej możemy przykleić do dolnej części blatu biurka lub jego tylnej krawędzi w kilka minut.

Koszt samego profilu nie jest wysoki a dzięki temu wpłyniemy na żywotność naszej taśmy, którą będziemy mogli cieszyć się dużo dłużej. Dodatkowo warto zauważyć, że taśma LED przyklejona do profilu będzie bardzo dobrze się w nim trzymała. W przypadku przyklejenia taśmy LED bezpośrednio do blatu , po pewnym czasie może pojawić się problem z jej odklejeniem od biurka co może być frustrujące.  Dlatego przy każdym zestawie znajdziecie również możliwość nabycia profilu aluminiowego kompatybilnego z taśmą LED.

profil aluminiowy

 

Jeśli macie jakieś pytania dzwońcie do nas lub piszcie! Z chęcią pomożemy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl