Top 5 najlepszych i najtańszych taśm LED - ranking naszym zdaniem
Top 5 najlepszych i najtańszych taśm LED - ranking naszym zdaniem

Wybór najlepszej taśmy LED może przysporzyć niemało problemów. Na rynku dostępne są zwykłe taśmy LED, taśmy LED RGBW oraz najnowszy typ taśm ledowych, czyli taśmy LED COB. Do tego wszystkiego dochodzą różne barwy światła, co dodatkowo utrudnia dokonanie właściwego wyboru. Dlatego przygotowaliśmy ranking, który pomoże Ci wybrać taśmę LED spośród najlepszych i najtańszych taśm LED.

Oczywiście wszystkie taśmy led znajdziesz w naszym sklepie z taśmami led.

 

1. Taśma LED SMD 5050 RGBW (ciepła) o stopniu ochrony IP65

Taśma LED SMD 5050 RGBW (Ciepła) 300LED/5M IP65 to zdecydowany zwycięzca naszego zestawienia. Zastosowanie dodatkowej białej barwy w taśmach RGBW sprawiło, że za pomocą tych czterech kolorów można uzyskać efekt światła białego, którego barwa może być ciepła, zimna lub neutralna.

Ten rodzaj taśm led jest bardzo podobny do taśm RGB, które wyposażone są w 3 diody o kolorze czerwonym, zielonym i niebieskim, natomiast do taśmy RGBW dodano jeszcze kolor biały. Takiego efektu nie da się uzyskać przy zastosowaniu zwykłej taśmy RGB.

Opisywany model ma barwę ciepłą, która jest przyjemna dla oczu. Taśma ta, dzięki wysokiej klasie ochrony IP świetnie sprawdzi się w kuchni czy łazience, bo jest odporna nawet na strugę wody o wielkości 12,5 litra na minutę.

Wybierając taśmę LED RGBW nie zapomnij o odpowiednim zasilaczu. Na przykład do tej taśmy LED RGBW będzie pasował zasilacz LED 12V 6A IP44 72W. Podsiadając te dwa elementy możesz stworzyć doskonały efekt świetlny.

TAŚMA LED SMD 5050 RGBW (Ciepła) 300LED

2. Taśma LED SMD 5050 RGBW (neutralna) o stopniu ochrony IP20

Na drugim miejscu uplasowała się taśma LED SMD 5050 RGBW (neutralna) 300LED/5M IP20. Ten model nie zapewnia ochrony przed strumieniami wody, ale nie wszędzie jest to potrzebne, a przekłada się to na niższą cenę metra taśmy. Sprawdzi się ona świetnie do oświetlenia dekoracyjnego, szczególnie ścian i sufitów w domach, ale nadaje się też do zastosowania w biurach, restauracjach czy sklepach.

Nazwa tej taśmy (RGBW) wywodzi się z języka angielskiego i oznacza odpowiednio w kolejności: red - czerwony, green - zielony, blue - niebieski oraz white - biały.

Długość tej taśmy wynosi 5 metrów, co przy mocy na 1 metr wynoszącej 14,4 wat, sprawia że zasilacz do taśmy LED powinien mieć moc 72W, dlatego możesz tu zastosować ten sam zasilacz, co dla poprzedniej taśmy LED.


3. Taśma PRO 3Y 24V 2640 LED COB 10W CW

Taśmy LED COB to obecnie najnowszy na rynku model taśm ledowych, który charakteryzuje się równomierną linią światła, dzięki zastosowaniu dużej ilości diod COB. Ich cena jest nieco wyższa od innych taśm LED, dlatego model PRO 3Y 24V 2640 LED COB 10W CW znalazł się na 3 miejscu zestawienia. Jest to taśma o intensywnym strumieniu i zimnej barwie światła.

Taśmy te posiadają szeroki kąt świecenia bo aż 180 stopni, co pozwala osiągnąć niesamowite efekty świetlne. Taśmy LED COB wyróżniają się lepszą jakością światła oraz wysoką żywotnością, niż modele poprzedniej generacji.

Dzięki technologii zastosowanej w taśmach LED COB, nawet najtańsze modele idealnie pozwolą Ci oświetlić określone miejsce na przykład: meble, schody czy witryny.

Decydując się na taśmę COB musisz dobrze dopasować do niej zasilacz. Jest to bardzo ważne, ponieważ źle dobrany zasilacz może wpłynąć na pogorszenie jakości świecenia lub co gorsza, doprowadzi do przepalenia taśmy. W tym wypadku odpowiedni do tej taśmy LED COB będzie zasilacz o napięciu 24V i mocy przynajmniej 50 wat.

 

Dobra Taśma led PRO 3Y 24V 2640 LED COB 10W CW

 

4. Kolorowe taśmy 2400 LED 480 LED/m COB 9W

Taśmy LED COB dostępne są w różnych kolorach, dzięki czemu możesz tworzyć najróżniejsze kompozycje świetlne w niestandardowych miejscach. Dlatego na 4. miejscu naszego zestawienia znalazły się taśmy LED COB w następujących kolorach:

  • czerwonym,
  • różowym,
  • niebieskim,
  • zielonym,
  • żółtym.

Taka taśma pozwoli Ci podświetlić pomieszczenie w naprawdę fantazyjnych kombinacjach kolorów.

 

5. Zwykłe taśmy LED

W celu oświetlenia pomieszczeń lub wybranych punktów często używane są tak zwane zwykłe taśmy LED. Czym się one charakteryzują? Zwykle taśmy LED występują w kilku wariantach. Po pierwsze różnią się: rodzajem użytych diod czyli ich jasnością, gdzie można wyróżnić:

  • SMD 2835,
  • SMD 3528,
  • SMD 5050,
  • SMD 5630.

Standardową jasność znajdziesz w taśmie LED EKO 3528 Neutralna IP20. Natomiast jaśniejsze diody posiadają taśmy LED 5050. Te dwa rodzaje taśm są najbardziej popularne.

Drugą różnicą na którą warto zwrócić uwagę jest zagęszczenie diod, czyli 30, 60 lub 120 LED/m. Ważny jest również stopień ochrony oznaczony jako IP, który określa czy taśma jest wodoodporna czy nie.

Kolejną różnicą jest kolor taśmy, dzięki któremu można stworzyć różne kompozycje. Zwykłe taśmy LED są bardzo proste w montażu, emitują większe i jaśniejsze światło oraz są dużo bardziej oszczędne i wydajne niż zwykłe oświetlenie.

Zwykłe taśmy LED co prawda nie będą miały tak dużego kąta świecenia, jak na przykład taśmy led COB, ale z całą pewnością doskonale oświetlą pomieszczenia lub określone miejsca w domu. Elastyczna taśma z klejem umożliwia szybki montaż. Ponadto można je ciąć na wymiar, dzięki czemu możesz dopasować długość do swoich potrzeb. Aby taśmy LED dobrze świeciły trzeba podłączyć je pod odpowiedni zasilacz.

 

Taśma LED EKO 3528 Neutralna IP20

 

Podsumowanie

Taśmy LED są jednym z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia, dzięki którym można oświetlić każde miejsce, tworząc niepowtarzalny klimat. Ponadto są bardzo energooszczędne, jednocześnie emitując mocne i wyraziste światło. Nic więc dziwnego, że oświetlenie LED już od dłuższego czasu chętnie wykorzystywane jest w domach, firmach czy biurach, jako oświetlenie główne, dodatkowe lub dekoracyjne.

W następnym rankingu przedstawimy Zasilacze do taśm LED 12V i Zasilacze modułowe aby stworzyły idealne połączenie!

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl