Oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne LED

Oprawy służące jako awaryjne oświetlenie ewakuacyjne, są bardzo ważnym elementem systemu bezpieczeństwa (BHP). Są to urządzenia, które nie tylko mają poprawiać bezpieczeństwo i ułatwiać ewakuację! W wielu wypadkach oprawy awaryjne są wymogiem prawnym, który musi być spełniony, aby obiekt nadawał się do użytku. 

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo szeroką i wciąż poszerzającą się gamę opraw / oświetlenia awaryjnego LED, które spełniają wszystkie najważniejsze normy i posiadają certyfikaty dopuszczające do użytku. 

Większość tego typu urządzeń posiada źródło światła LED co czyni je bardzo energooszczędnymi i wydajnymi. W asortymencie sklepu znajdziecie Państwo oprawy awaryjne natynkowe (do montażu na powierzchni takiej jak sufit czy ściana) jak i podtynkowe w atrakcyjnych cenach. Do każdej z opraw posiadamy wszystkie niezbędne dokumenty i certyfikaty. 

W przypadku pytań służymy pomocą!


Nie znalazłeś produktu którego szukasz? Potrzebujesz pomocy w doborze ? 
Napisz do nas w oknie "Czatu" , e-mail: shop@wroled.pl lub zadzwoń 519 337 057 


Oświetlenie awaryjne oraz ewakuacyjne LED

Odpowiednie oświetlenie jest koniecznością w obiektach o charakterze przemysłowym, a także w biurach oraz budynkach użyteczności publicznej. Oświetlenie tego typu uruchamia się automatyczne zawsze wtedy, gdy w budynku zabraknie zasilania. W wielu przypadkach instalacja takiego systemu jest wymagana przez przepisy, a jej brak może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Ledowe oświetlenie awaryjne oraz ewakuacyjne poprawia bezpieczeństwo miejsca, w którym się znajduje, a także ułatwia ewakuację w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Chociaż na co dzień nie jest nam ono potrzebne, to w przypadku awarii lub wypadku może okazać się jedynym ratunkiem. Właśnie z tego powodu należy dbać, by instalacja zawsze funkcjonowała poprawie i regularnie ją serwisować.

 

Przepisy prawa a oświetlenie awaryjne oraz ewakuacyjne 

Przepisy określają dokładnie, w jakich sytuacjach oświetlenie awaryjne oraz ewakuacyjne powinno być zainstalowane w budynku. Zgodnie z normą PN-EN 1838:2005 oświetlenie ewakuacyjne musi znaleźć się w nim wówczas, gdy zanik napięcia może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia, a także poważne zagrożenie środowiska lub straty materialne. Celem instalacji systemu oświetlenia awaryjnego jest więc umożliwienie zakończenia procesów realizowanych wewnątrz budynku, a także zapewnienie bezpiecznego opuszczenie pomieszczeń w czasie awarii. Profesjonalna instalacja awaryjna zapewni ciągłość oświetlenia na zamkniętych powierzchniach bez okien oraz w nocy.

 

Oświetlenie ewakuacyjne LED

Podobną funkcję spełnia oświetlenie ewakuacyjne. Jego głównym celem jest zapewnienie szybkiego i sprawnego opuszczenia budynku podczas awarii lub nieprzewidzianego wypadku, nawet wtedy, gdy przebywa w nim wiele osób na raz. Odpowiednio zainstalowany system powinien być widoczny z każdego miejsca, co wpływa pozytywnie na ograniczenie paniki. W skład oświetlenia ewakuacyjnego wchodzi podświetlanie drogi ewakuacyjnej, stref wysokiego ryzyka oraz strefy otwartej. Norma PN-EN 1838:2005 podaje szczegółowe wytyczne dotyczące lokalizacji punktów świetlnych oraz natężenia emitowanego przez nie światła. Instalacja powinna zostać tak dobrana, by sprawdzała się w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Aby spełniała swoją rolę, powinna podlegać regularnym kontrolom.

 

 

DLACZEGO MY

Pomoc

Pomoc techniczna


Masz problem z wyborem produktu? Zastanawiasz jaki produkt wybrać albo jak podłączyć instalację?
Sprawdź naszą stronę Pytania i odpowiedzi, gdzie znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące oświetlenia LED.

Nie znalazłeś produktu, którego szukasz? Opis wybranego towaru nie jest dla Ciebie wystarczający? 
Jesteśmy po to, aby Ci pomóc! 
Pisz do nas na "czacie", e-mailem: shop@wroled.pl lub dzwoń : 519 337 057  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl