Oświetlenie led do przedpokoju - co wybrać?
Oświetlenie led do przedpokoju - co wybrać?

Oświetlenie LED do przedpokoju

 Przedpokój bywa trudnym do zaaranżowania wnętrzem. Często nie mamy na niego kreatywnego pomysłu, a dobranie oświetlenia staje się dodatkowym wyzwaniem. Zdarza się tak zwykle ze względu na małe lub niestandardowe wymiary pomieszczenia, a także brak okna i dostępu do światła dziennego. Wiele osób zastanawia się czy wybrać plafony, czy może taśmy led. Każdy z typów oświetlenia ma swoje wady i zalety. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia, które będzie funkcjonalne i dodatkowo sprawi, że przedpokój stanie się stylowym wnętrzem.

Do wyboru mamy m.in.:

 

Jak dobrać lampy do przedpokoju?

W doborze głównego oświetlenia do przedpokoju powinniśmy kierować się przede wszystkim wielkością pomieszczenia. Jeśli przedpokój jest niewielkich rozmiarów, w zupełności wystarczy jedno źródło światła. Może być to na przykład lampa wisząca – przez niektórych określane jako lampa sufitowa, ale również plafony – natynkowe lub podtynkowe. Warto dobrać lampę, która będzie pasowała do tych w innych pomieszczeniach, aby zachować spójność w aranżacji.

Jeśli natomiast mamy duży lub długi i wąski przedpokój – warto zwrócić uwagę na nowoczesne lampy lub oprawy sufitowe LED. Umieszcza się je w kilku miejscach, dzięki czemu dobrze doświetlimy całe pomieszczenie – jedna lampa mogłaby nie być wystarczająca i w części korytarza byłoby nadal ciemno.

W przedpokoju świetnie sprawdzi się również popularny ostatnio system oświetlenia szynowego. Polecamy stosować je głównie w długich przedpokojach. Szyny można zamontować na całej długości korytarza i dobrać odpowiednią ilość reflektorów, które dodatkowo można przesuwać po szynie, obracać w każdą stronę i w każdej chwili odpinać/przypinać do szyny. Pozwoli nam to dobrać optymalną do naszych potrzeb ilość światła.

 

Lampy wiszące sklep wroled

 

Jaka barwa światła LED do przedpokoju?

Starajmy się, aby barwa światła pasowała do wystroju wnętrza oraz była spójna z innymi pomieszczeniami w domu czy w mieszkaniu. Jeśli zdecydujemy się na wystrój w ciepłych kolorach, z elementami drewna czy cegły – wybierzmy ciepłą barwę światła dla podkreślenia klimatu wnętrza. Barwa ta sprawdzi się również w przypadku, gdy korytarz jest ciemny i chcemy go ocieplić.

 Jeśli natomiast przedpokój urządzony jest w zimnych barwach, takich jak szarości, czernie i biele lub gdy mamy dostęp do okna – wybierzmy barwę neutralną lub zimną, ale nadal bliższą neutralnej.

 

Lampy LED do przedpokoju – oświetlenie punktowe

Oprócz głównego oświetlenia, warto zamontować również oświetlenie miejscowe, które pozwoli dodatkowo doświetlić wybrane miejsca. W tym celu świetnie sprawdzą się kinkiety czy lampy ledowe do przedpokoju. W taki sposób najczęściej oświetla się obszar wokół szafek na buty, konsoli na drobne przedmioty czy też wokół lustra. Ostatnie jest bardzo ważne w momencie, kiedy często korzystamy z lustra - chociażby podczas makijażu.

Wiele osób wybiera również oczka sufitowe.

 

Oczka sufitowe ze sklepu wroled

 

Oświetlenie przedpokoju w bloku – co wybrać?

W tym przypadku znowu idealnie sprawdzą się profile aluminiowych LED oraz taśma LED. Pozwoli to oświetlić wszelkie półki montowane na przedpokoju, lustro czy szafki. Obecnie często stosuje się sztukaterię ścienną, zwłaszcza na pustych ścianach, pozbawionych drzwi.

Cienkie listwy wiesza się w kształcie ozdobnych ram lub oddziela się nimi ciemne i jasne fragmenty ściany. Jest to idealne miejsce do zastosowania taśm LED. Dzięki temu pomieszczenie stanie się eleganckie i nietuzinkowe. Taśmy LED doskonale sprawdzą się również montowane w profilach do płyt kartonowo gipsowych. Oświetlenie będzie wówczas zrównane z powierzchnią ściany, nada to wnętrzu nowoczesności.

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl