Taśmy LED COB vs zwykła taśma led
Taśmy LED COB vs zwykła taśma led

Czym są taśmy LED COB?

Oświetlenie ledowe zdominowało rynek oświetleniowy na całym świecie. To dzięki taśmom LED możesz tworzyć wspaniałe, niepowtarzalne i skomplikowane kompozycje świetlne w każdym miejscu, w którym zajdzie taka potrzeba. Tak samo jak w przypadku innych technologii, oświetlenie ledowe również cały czas się rozwija. Dzięki temu powstają coraz to nowsze i lepsze modele taśm LED. Jednym z takich rozwiązań są taśmy LED COB. Co wobec tego można powiedzieć o taśmach tego typu?

Tego typu oświetlenie już teraz możesz kupić taśmy led typu COB w naszym sklepie w naprawdę świetnych cenach!

Taśma LED COB - krótka specyfikacja

Taśma LED COB to nowy rodzaj taśmy LED, która wyposażona jest w diody (z. ang. Chip-on-Board - w skrócie COB). Ta innowacyjna metoda zamontowania większej ilości diod na taśmie LED pozwala uzyskać efekt jednolitego oraz bardziej intensywnego światła bez widocznych pojedynczych diod, które dla niektórych były bardzo uciążliwe i nieestetyczne.

Z taśmą LED wykonaną w technologii COB nie będzie takiego problemu. Jest to najnowszy model taśm ledowych, w którym zastosowano jak do tej pory największą ilość diod COB zapewniając tym samym równomierną linię światła. Takie rozwiązanie nawet przy użyciu niskiego profilu aluminiowego pozwala uzyskać jednolitą linię światła. Dzięki czemu nie występuje tutaj efekt kropek, które często są dla Klientów problemem.

Taśmę LED COB charakteryzuje zwiększona żywotność oraz wytrzymałość. Dodatkowo pobiera ona mniej mocy niż poprzednia taśma wykonana w technologii SMD - innymi słowy jest to jeszcze bardziej ekologiczna i energooszczędna taśma oświetleniowa.

efekt kropek w zwykłej taśmie led
efekt oświetlenia taśmą led COB nowej technologii
 

 

Czym taśma LED COB różni się od tradycyjnych taśm led?

Taśma LED COB to najnowocześniejsza technologia dostępna obecnie na rynku. Idealnie sprawdza się do oświetlenia głównego wewnątrz domu, ale z powodzeniem można użyć jej do oświetlenia mebli, szafek, witryn, luster czy schodów. Co zatem odróżnią ją od jej starszych poprzedników? W tym miejscu należy wymienić kilka istotnych czynników, takich jak:

  • zastosowana technologia pozwala uzyskać jednolite światło, nawet przy użyciu niskich profili aluminiowych,
  • odznacza się ona znacznie szerszym kątem rozproszenia światła niż poprzednie modele oraz dużą efektywnością świetlną,
  • posiada dużo większą ilość diod, które w czasie świecenia nie są widoczne,
  • emitowana wiązka światła posiada znacznie lepsze parametry niż dotychczasowe taśmy LED,
  • dodatkowo taśma COB zużywa mniej energii, co sprawia, że zyskujesz na jej oszczędności, a tym samym więcej funduszy zostaje w Twojej kieszeni.

 

Zwykła Taśma LED vs Taśma led COB

Różnica najlepiej jest widoczna w przypadku oświetlenia widocznych miejsc. Przykładowo montujesz oświetlenie led za lustrem w łazience, może spotkać Cię efekt „kropek” światła na płytkach. Przy zastosowaniu taśm led COB – efekt światła będzie jednolity.

 

Taśma LED COB - 12V czy 24V?

12V to najpopularniejsze napięcie, które zasila standardowe taśmy ledowe. Jest to niskie, a co za tym idzie, bezpieczne napięcie. Do takiej samej instalacji możesz podpiąć również listwę LED wykonaną w technologii COB. Dokonując zamiany zwykłego oświetlenia ledowego na oświetlenie wykonane w przy pomocy taśmy LED COB zwróć szczególną uwagę na napięcie jakie ma stare i nowe oświetlenie. Dlaczego jest to ważne? Taśmy LED występują w dwóch rodzajach napięcia: 12 lub 24V. Dotyczy to zarówno oświetlenia wykonanego w starej technologii, jak i taśm LED COB. Użycie niewłaściwego zasilacza może spowodować przepalenie taśmy lub złe działania oświetlenia.

Zaletą taśm LED wykonanych w systemie COB o napięciu 12V lub 24V jest to, że dają więcej możliwości przy instalowaniu oświetlenia w porównaniu ze starszymi technologiami LED. Taśma LED COB 12V to perfekcyjny zastępca dotychczasowych systemów stosowanych w taśmach ledowych. Taka taśma znakomicie sprawdzi się w oświetleniu półek, sufitów czy wnęk.

Taśmy te występują w różnych kolorach, od zwykłej neutralnej barwy, aż po kolory różowe czy niebieskie czy ciepłe. Przykładem takiej taśmy w kolorze ciepłym jest taśma 2400 LED 480 LED/m COB 9W.

 

A czym wyróżniają się taśmy o napięciu 24V?

Dzięki takiej taśmie możesz podpinać dłuższe kawałki oświetlenia bez efektu spadku napięcia w porównaniu do taśmy o napięciu 12V. Taśmy LED COB dostępne są w różnych kolorach o barwie ciepłej, zimnej lub dziennej, jak na przykład taśma LED COB 24V | 9W | 320 LED/1m | IP20 | 6000K. W naszym sklepie znajdziesz między innymi taśmy 24V w kolorach: czerwonym, niebieskim, różowym, żółtym czy zielonym.

Nadają się one do przemysłowych, półprofesjonalnych i profesjonalnych zastosowań. Długa żywotność i wysoka wydajność sprawia, że taśmy LED COB będą działały przez długi czas. Rewolucyjna technologia taśm LED wykonanych w systemie COB odpowiada na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Ciasno rozstawione diody tworzą piękną, jednolitą linię światła, która wygląda estetycznie i bardzo stylowo.

Formy płatności

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl